UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na sztandar szkoły uroczyście przysięgamy…

 
Elbląg, Na sztandar szkoły uroczyście przysięgamy…
fot. nadesłana
Reklama

Wczoraj (3 grudnia) w auli PWSZ odbyła się tradycyjna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Uroczystość ślubowania była też okazją do nadania stopni awansu uczniom starszych klas mundurowych.

Ta ceremonia to święto wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców, a uświetnili ją swoją obecnością znamienici goście.

We wrześniu do szeregów szkolnych wstąpili nowi uczniowie, którzy wybrali kształcenie w zawodach: technik budownictwa z rozszerzeniem „Strategia CPTED w budownictwie”, technik architektury krajobrazu z rozszerzeniem „Florystyka”, technik analityk z rozszerzeniem „Elementy analizy produktów kosmetycznych”, technik analityk z rozszerzeniem „Zagadnienia medyczno-farmaceutyczne w analizie laboratoryjnej” oraz technik analityk z dobrą praktyką „Pragmatyka służby w Policji i Straży Pożarnej”. W tym roku szkolnym do ślubowania stanęli uczniowie 4-letniego i 5-letniego technikum.

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu - Hanna Mierzejewska - w swoim przemówieniu wskazała na aktywność i zaangażowanie uczniów w życiu kulturalnym i sportowym miasta, ich uczestnictwo w międzynarodowych projektach, konkursach przedmiotowych i olimpiadach branżowych. Wiele uwagi poświęciła absolwentom, którzy osiągają dobre wyniki na wyższych uczelniach i odnoszą sukcesy na dalszych etapach swojego życia.

Ceremonia ślubowania miała podniosły charakter. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wstąpili na scenę i poprzez rotę ślubowania składali uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wykonywać obowiązki ucznia i osiągać dobre wyniki w nauce, wykazywać się koleżeńską postawą, dbać o tradycje, dobre imię szkoły i godnie ją reprezentować. Każdy uczeń otrzymał również akt mianowania, który oficjalnie włączył ich do grona pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

Uroczystość ślubowania była też okazją do nadania stopni awansu uczniom starszych klas mundurowych. Minęło 10 lat od kiedy w ZST zaczęły funkcjonować klasy mundurowe, za co pani dyrektor serdecznie dziękowała współtwórcom oraz szczególnie zaangażowanym nauczycielom.

Po tym uroczystym momencie głos zabrali także zaproszeni goście (przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Komendy Straży Pożarnej w Elblągu, Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników w Elblągu, Urzędu Miejskiego w Elblągu) którzy przede wszystkim zapewnili pierwszoklasistów, iż zdobyte wiadomości w wybranej przez nich szkole będą początkiem do sukcesu w ich dorosłym życiu.

Uroczystość ślubowania klas pierwszych zbiegła się z obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji młodzież ZST przedstawiła program artystyczny przypominający historię odrodzenia się Polski. Uczniowie zaprezentowali film dokumentalny o marszałku Józefie Piłsudskim, wykonali piosenki o charakterze patriotycznym, wśród których największe wrażenie zrobiła ta w wykonaniu Alicji Semkiw pt. „Ja to mam szczęście…”

Zespół Szkół Technicznych w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama