UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Najlepszy kierowca regionu po raz czterdziesty

 
Elbląg, Podczas konkursu będzie można zobaczyć legendy motoryzacji
Podczas konkursu będzie można zobaczyć legendy motoryzacji (fot. nadesłana)

Jazda sprawnościowa motocyklem, samochodem, autobusem i autem ciężarowym – to konkurencje, jakie będą rozgrywane na placu Targowiska Miejskiego przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu. Oprócz tego organizatorzy przewidzieli prezentację aut i motocykli zabytkowych, terenowych oraz sprzętu Straży Pożarnej. Nie zabraknie też pokazu ratownictwa medycznego. Początek zmagań o godz. 9 w niedzielę 25 czerwca na Targowisku Miejskim.

Konkursy o tytuł „Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego” mają w Elblągu długą tradycję. Tym razem rozgrywany będzie on po raz… 40. Tradycyjnie udział w konkursie jest bezpłatny należy wykazać się jedynie posiadaniem prawa jazdy na daną kategorię lub w przypadku startu motocyklem mieć swój jednoślad. W pozostałych konkurencjach pojazdy zapewnia organizator. Są nimi: samochód osobowy, ciężarowy oraz autobus.
       - Tradycyjnie jedną z konkurencji będzie część teoretyczna, gdzie przewidujemy do rozwiązania test z przepisów ruchu i pierwszej pomocy – mówi Marek Chmielewski Komandor Konkursu. – Z kolei część praktyczna to przejazd po ustawionym torze. Tor jest tak przygotowany, aby mógł poradzić sobie z nim każdy uczestnik - oczywiście liczy się czas przejazdu. Zachęcam więc do udziału jak największą ilość elblążan ponieważ przewidzieliśmy ciekawe i atrakcyjne nagrody i to nie tylko za pierwsze miejsca.
       Będą także puchary za poszczególne konkurencje m.in. puchar Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu, puchar Prezesa Spółki „Wójcik Fabryka Mebli”, puchar Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu oraz puchar Prezesa Spółki PKS w Elblągu.
       Konkurs będzie również okazją do obejrzenia zabytków polskiej motoryzacji. Nie zabraknie aut produkowanych w latach 70. i 80. w Polsce. Będą także zabytkowe motocykle tzw. „legendy PRL-u” i samochody terenowe. Zachęcamy więc do udziału w konkursie czy to jako zawodnik czy też widz.  Celem konkursu jest podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie regionu elbląskiego oraz doskonalenie techniki jazdy.
       Organizatorem konkursu jest Automobilklub Elbląski a honorowym patronatem imprezę objął prezydent Elbląga.
      
      
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama