UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nauka się opłaca

 
Elbląg, Nauka się opłaca
(fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Wystarczy być uczniem gimnazjum i mieć średnią, bagatela 4,7 i przynajmniej dobrą ocenę ze sprawowania. Taki uczeń może liczyć na stypendium prezydenta Elbląga w wysokości od 140 zł do 350 zł. Dziś (17 kwietnia) stypendia odebrało 128 uczniów ze wszystkich elbląskich gimnazjów. Zobacz fotoreportaż.

Podobno uczymy się dla siebie, a nie dla ocen. Ale jak już gimnazjalista ma dobre (a w zasadzie bardzo dobre i celujące) stopnie, to może liczyć na zastrzyk gotówki z miejskiego budżetu. W każdym semestrze prezydent finansowo wynagradza uczniów gimnazjów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
       - Jestem bardzo zadowolony, że w tak licznym gronie zebraliśmy się dziś w sali sesyjnej ratusza. Serce rośnie i jestem z was dumny, że osiągacie takie wysokie wyniki – mówił do gimnazjalistów prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       Stypendia prezydenta otrzymało 128 gimnazjalistów reprezentujących wszystkie elbląskie gimnazja. Warunkiem była średnia 4,7 na pierwszy semestr i minimum dobra ocena ze sprawowania.
       - Kluczem jest systematyczność w nauce - zdradziła Michalina Urbańska, uczennica Gimnazjum nr 2.
       - Zaangażowanie - dodała Magdalena Jędrzyńska, jedna ze stypendystek prezydenta.
       Uczennice zgodnie twierdzą, że to nie był specjalny „wyczyn” z ich strony. Legitymują się średnią w okolicach 5.0, nad książkami nie spędzają całego czasu, a w ciągu dnia znajdują chwile na przyjemności typowe dla wieku gimnazjalnego.
       - Jeżeli uważa się na lekcjach to nie trzeba w domu specjalnie się uczyć. Taką średnią może mieć każdy. Wystarczy zaangażowanie - mówiła Paulina Komuda, stypendystka z Gimnazjum nr 2.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • eee no gratulacje, jakoś wiecej dziewczyn,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  (2018-04-17)
 • sztuczna przedwyborcza aktywnosc fotograficzna komucha wroblewskeigo trwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 13
  (2018-04-17)
 • "uczeń może liczyć na stypendium prezydenta Elbląga w wysokości od 140 zł do 350 zł. " XD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 5
  (2018-04-17)
 • na kredki chyba taka kasa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 6
  (2018-04-17)
 • Dlaczego o moźliwości uzyskania takiego stypendum nie informują Dyrektorzy Szkół. Przecieź to jest motywacja i nagroda dla uczniów. Moja córka przez trzy lata w gimnazjum nr 3 miala srednią powyźej 5. , ale Pani Dyrektor o moźliwości uzyskania stypendium nie informoała. Teraz bedąc teź wzorową uczenicą Liceum nr Ii nie ma moźliwości uzyskania stypedium , bo takich nie przewidziano. Jestem pewna ze nie jestem przypadkiem odosobnionum. A PANU PREZYDENTOWI ZA UTAJNIANIE TEJ INFORMACJI PODZIĘKUJEMy w WYBorach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 12
  Alicja2(2018-04-17)
 • I tak rodzice tych dzieci nie oddadzą głosu na tegoż włodarza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 12
  wist(2018-04-17)
 • moja córcia znowu nic nie dostała, nawet 5 złotych, bardzo jestem zła że tak moje dziecko zostało potrakrowane
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 7
  ebmatka(2018-04-17)
 • Klasy 7 szkoły podstawowej. .. to 1 klasa gimnazjum "po staremu" więc czemu oni nic nie dostają? A czemu w ogóle trzeba się gdzieś po coś zgłaszać? "Z urzędu" powinni takie stypendia dawać wszystkim co mają średnią powyżej 4,75.Jeśli takich dzieciaków jest za dużo to zwiększyć do średniej 5,0 i niech dostanie każdy, a nie Ci co się gdzieś zgłoszą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 3
  dziwnarówność(2018-04-17)
 • Tylko komu to się opłaca? Moje dzieci zawsze miały dużo wyższe średnie i wiele innych osiągnięć, a nigdy niczego nie dostały.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  (2018-04-17)
 • moje dzieci są krzywdzone podwójnie, mało że się nauczyciele na nich nie poznali i mszczą na nic i uwziąli to jeszcze nie dostali żadnych pieniędzy od prezydenta, jedno wielkie niesprawiedliwości się dzieja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 6
  matka nr 2(2018-04-17)
 • i j dni dostanie 350 zł, a za to to 100 dzieci dostaliby po 35 zł, ale po co dawać 35 dzieciom jak można jednemu , to są niebywale rzeczy, żeby tak dzieci traktować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  Fhhhf(2018-04-17)
 • Miałam to samo napisać. Czyżby system nie dorósł do zmian i 7 klasistow ominął? Wstyd. Myślę że są zawiedzeni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  Mammmmaaa(2018-04-17)
Reklama