UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niezły widok na Zalew Wiślany

 
Elbląg, Wizualizacja nowego punktu widokowego w Suchaczu (nadesłana)
Wizualizacja nowego punktu widokowego w Suchaczu (nadesłana)
Reklama

Nadleśnictwo Elbląg buduje w Suchaczu miejsce wypoczynku z punktem widokowym. Będzie tam można posiedzieć pod parasolem, rozpalić ognisko i podziwiać piękny Zalew Wiślany. Prace powinny zakończyć się w kwietniu więc obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze przed sezonem turystycznym.

Najpierw trochę historii.
       - W 1911 r. Towarzystwo Krzewienia Turystyki w Elblągu i Okolicy (powstało w Elblągu w 1901 r.) zbudowało na wzniesieniu w Suchaczu gospodę i hotel, obok powstał też sad wiśniowy i stawy karpiowe. Pierwszym prezesem towarzystwa był Carl Pudor (1855-1927 ur. w Dzierzgoniu) - urzędnik państwowy, uhonorowano go głazem narzutowym ustawionym w pobliżu ówczesnego hotelu. Po 1945 r. napis przekuto na rzecz ZHP, w dawnym hotelu nazywanym zameczkiem umieszczono schronisko młodzieżowe. Obecnie mieści się tam szkoła podstawowa - tak rys historyczny miejsca, do którego zmierzamy nakreślił przewodnik PTTK Karol Wyszyński w jednym z odcinków cyklu Historia okolic Elbląga.
       A cóż dziś dzieje się na wzniesieniu?
       - Jesteśmy w trakcie budowy miejsca wypoczynku z punktem widokowym w Suchaczu - informuje Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. - W tym miejscu przed laty istniała podobna infrastruktura. Na wzniesieniu, z którego widać Zalew Wiślany, powstaną wiaty w kształcie parasola, miejsce do palenia ogniska wraz z ławeczkami oraz tablice informacyjne. Prace powinniśmy zakończyć w kwietniu więc obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze przed sezonem turystycznym - zapowiada.
       Ta informacja zapewne ucieszy zarówno turystów, jak i okolicznych mieszkańców.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama