Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy biskup w diecezji

 
Elbląg, Nowy biskup w diecezji
Wojciech Skibicki (w środku) ma 48 lat (fot. Anna Dembińska)

Papież Franciszek mianował księdza Wojciecha Skibickiego biskupem pomocniczym Diecezji Elbląskiej. Nominację ogłosiła dzisiaj Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Wojciech Skibicki ma 48 lat, od 24 lata jest księdzem. Egzamin dojrzałości złożył w 1989 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Malborku. Studia teologiczne zakończone magisterium odbywał w seminariach duchownych w Olsztynie i Elblągu. Święcenia kapłańskie z rąk biskupa elbląskiego Andrzeja Śliwińskiego otrzymał 10 czerwca 1995 r. w Elblągu.
     W latach 1995-1996 pełnił funkcję wikariusza parafii św. Rodziny w Elblągu. W latach 1996-1997 i 2003-2010 był też sekretarzem i kapelanem biskupa elbląskiego.
     Ukończył studia doktoranckie z zakresu liturgiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie w 2003 r. obronił pracę doktorską zatytułowaną „Instytucja katechumenatu dorosłych w praktyce duszpasterskiej diecezji polskich”.Wykłada liturgikę w seminariach duchownych w Elblągu i Pieniężnie.
     W latach 2004-2016 pełnił funkcję wicedyrektora Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Jest członkiem rady kapłańskiej i kolegium konsultorów oraz kanonikiem Elbląskiej Kapituły Katedralnej.
     W latach 2006-2015 pełnił funkcję diecezjalnego korespondenta Katolickiej Agencji Informacyjnej, a w latach 2009-2019 rzecznika prasowego kurii diecezjalnej w Elblągu.
     Jest delegatem biskupa elbląskiego ds. ochrony małoletnich oraz ds. indywidualnych form życia konsekrowanego. Pełni funkcję dyrektora wydziału nauki katolickiej kurii w Elblągu oraz dyrektora ośrodka formacji diakonów stałych w diecezji. Jest członkiem komisji głównej synodu diecezjalnego oraz przewodniczącym zespołu pobożności ludowej i formacji liturgicznej.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa 290x260 cm - Tropiki
Naklejki na meble
Fototapety z pejzażami
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra