UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Omijajcie to skrzyżowanie!

 
Elbląg, Dzisiaj wykonawca rozpoczął budowę torowiska na skrzyżowaniu Grota Roweckiego i 12 lutego
Dzisiaj wykonawca rozpoczął budowę torowiska na skrzyżowaniu Grota Roweckiego i 12 lutego (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Rozpoczął się kolejny etap robót związanych z budową torowiska tramwajowego w ciągu ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego. Kierowców czekają utrudnienia na największym skrzyżowaniu w centrum Elbląga. Zobacz więcej zdjęć.

Przez skrzyżowanie ul. Grota - Roweckiego - ul. 12 Lutego - ul. Armii Krajowej.kierowcy mogą przejechać w następujący sposób:
       - z ul. Grota - Roweckiego: w prawo w ul. 12 Lutego
       - z ul. 12 Lutego (z kierunku północnego): oprócz zawracania funkcjonować będą wszystkie relacje
       - z al. Armii Krajowej: w prawo w ul. 12 Lutego oraz na wprost w ul. Grota - Roweckiego
       - z ul. 12 Lutego (z kierunku południowego): w prawo w ul. Grota Roweckiego oraz w lewo w Al. Armii Krajowej
      
       Zostały także zawężone obie jezdnie ul. 12 Lutego na odcinku od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego do skrzyżowania z ul. Nowowiejską i Teatralną. Na tym odcinku w pasie rozdziału realizowane będą roboty ziemne oraz konstrukcyjne. W związku z robotami nastąpi czasowe zamknięcie przejścia dla pieszych przez ul. Grota Roweckiego (powyższe nastąpi po otwarciu przejścia przez tę ulicę na wysokości Sądu). DZD informuje, że w celu zminimalizowania utrudnień w ruchu zostaną oznakowane zalecane objazdy. Zaleca się objazd ulicami: Rycerska - Pocztowa - Robotnicza oraz Mickiewicza - Kościuszki /Sienkiewicza i Traugutta (Al. Grunwaldzka - Dąbka) oraz Armii Krajowej - Robotnicza i Traugutta (12 Lutego - Dąbka).  Planowany okres obowiązywania zmienionej tymczasowej organizacji ruchu to 3 czerwca.
      
       Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że w związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. 12 Lutego – Armii Krajowej – Grota-Roweckiego, od 8 maja do 3 czerwca na wybranych kierunkach dla linii nr 6, 9, 10, 13, 15, 20 i 100 wprowadzone zostaną objazdy:
      
       Linia nr 6
       – w kierunku Dębicy/ Stagniewa: od pl. Słowiańskiego, przez ul. Pocztową, Robotniczą, Teatralną do Nowowiejskiej (dalej po trasie);
       - w kierunku Łódzkiej – bez zmian.
      
       Linia nr 9
       - w kierunku al. Odrodzenia: od ul. Hetmańskiej, przez al. Armii Krajowej, Robotniczą, Teatralną do ul. płk S. Dąbka;
       - w kierunku dworca - bez zmian.
      
       Linia nr 10
       - w kierunku ul. Grottgera: od ul. Robotniczej, przez al. Armii Krajowej do ul. Hetmańskiej,
       - w kierunku powrotnym do al. Odrodzenia, od ul. Hetmańskiej przez al. Armii Krajowej do ul. Robotniczej.
      
       Linia nr 11
       - w kierunku Rubna/ Nowakowa: od ul. Hetmańskiej do ul. 12 Lutego przez ul. gen. S. Grota – Roweckiego (autobusy zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Traugutta) - na trasie objazdu autobusy zatrzymają się na przystanku przy Urzędzie Miejskim i Szkole Muzycznej;
       - w kierunku Dębicy - bez zmian.
      
       Linia nr 13
       - w kierunku dworca: od ul. Traugutta, przez ul. Nowowiejską, 12 Lutego do ul. Hetmańskiej;
       - w kierunku Odrodzenia - bez zmian.

  Elbląg, Schemat tymczasowej organizacji ruchu oraz zalecane objazdy
Schemat tymczasowej organizacji ruchu oraz zalecane objazdy


       Linia nr 15
       Trasa linii skrócona do pętli przy dworcu: od ul. Bema, przez ul. Mickiewicza, Grunwaldzką, Lotniczą do dworca (postój ok. 2 minut). Powrót do ul. Dębowej (po tej samej trasie).
      
       Linia nr 20
       - w kierunku Milejewa/Majewa od ul. Hetmańskiej do ul. 12 Lutego przez ul. gen. S. Grota – Roweckiego (autobusy zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Traugutta) - na trasie objazdu autobusy zatrzymają się na przystanku przy Urzędzie Miejskim i Szkole Muzycznej;
       - w kierunku dworca - bez zmian.
      
       Linia nr 100
       - w kierunku Odrodzenia – od ul. Hetmańskiej do ul. 12 Lutego przez ul. gen. S. Grota – Roweckiego (autobusy zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Traugutta) - na trasie objazdu autobusy zatrzymają się na przystanku przy Urzędzie Miejskim i Szkole Muzycznej;
       - w kierunku dworca - bez zmian.
      

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Jak się robi przetargi i potaniości to i na pożądne bezpieczne i łatwe dla kierowcow oznakowanie kasy brak. Co za problem zrobić, od Grobli prawy pas tylko w Traugutta, środkowy prosto po czym zjazdowy za skrzyżowaniem, lewy w lewo. No tak, malowanie pasów, tymczasowe sygnalizatory kierunkowe kosztują, niech kierowcy się pchają z lewego na prawy bo po co ułatwić nam życie by remont był mniej odczuwalny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 4
  (2017-05-02)
 • A i dodam jeszcze, by dostać się do lewo skrętu z Grota w Traugutta i z Grota w 12 lutego trzeba złamać przepisy ruchu drogowego i przekroczyć linię pojedyńczą ciągłą, po przerywanej nie wiem czy maluchem by się zmieścił. Wiem czepiam się, ale przepisy obowiązują kierowców i tych co oznakowanie "tworzą", bo później wymaga się by nie jeździć na pamięć tylko patrzyć na znaki - tylko po co skoro te nic nie znaczą, stoją by stać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 5
  (2017-05-02)
 • trzeba bylo pomyslec 3 lata temu i na skrzyzowaniu polizyc torowisko. koszt niewielki. a teraz - korki, utrudnienia, 5 krotnie wieksze koszty budowy, rozbieranie nowego skrzyzowania, przebudowa sygnalizacji itp. ale tylko w Elblagu tak moze byc. a wszystko z naszych podatkow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  42 5
  (2017-05-02)
 • Droga wolna, stolica czeka ideaalny człowieku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 17
  (2017-05-03)
 • Jakie oni (komentatorzy z góry) mają smutne życie. Rano wstają, kupa,siku i nażekają na wszystko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 14
  (2017-05-03)
 • Trump powinien poprzeć Wolną Syberię, która ma dość dojenia przez Rosję a mogła by być świetnym buforem między Europą a Chinami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 8
  (2017-05-03)
 • " z al. Armii Krajowej: w prawo w ul. 12 Lutego oraz na wprost w ul. Grota - Roweckiego" W prawo, to chyba w Hetmańską. ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 11
  SąsiadMateusz(2017-05-03)
 • @SąsiadMateusz - nie! TO JEST 12 LUTEGO !! elblążaninie z bożej łaski. .. pewnie słoik z nebu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  poznaj-plan-elbląga(2017-05-03)
 • Hetmańska jest od skrzyżowania z 3 go maja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 4
  (2017-05-03)
 • Dzięki Trumpowi odbierzemy w końcu Królewiec!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 7
  (2017-05-03)
 • Przepraszam 1 go maja taki malutki błąd :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 0
  (2017-05-03)
 • Skoro mozna było puścić 11,20 i 100 z 12 Lutego w prawo w Grota Roweckiego z nawrotem na wysokości Traugutta i dalej w prawo w 12 lutego to czemu nie mozna było puścić tak samo 9,6 i 10.??? W zasadzie nic by sie dla pasażerów nie zmieniło bo autobusy miałyby tylko jeden dodatkowy przystanek koło Szkoły Muzycznej, a dalej jechałyby po trasie. .Po co kombinowac jak koń pod górę i zmieniac bez potrzeby trase autobusów skoro nie ma takiej konieczności
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 3
  aleocochodzi?(2017-05-03)
Reklama