UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo

 
Elbląg, Oni wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo
fot. policja
Reklama

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 przy ul. Polnej odbył się etap miejski Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rozwiązywaniu testów wiedzy, sprawnościowej, jeździe rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielaniu pierwszej pomocy rywalizowało 9 drużyn ze szkół gimnazjalnych oraz 15 drużyn ze szkół podstawowych Elbląga.

W organizację turnieju zaangażowanych było szereg instytucji: Urząd Miejski w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Policja, Straż Miejska, Państwowa Straż Pożarna.
       - Zadaniem organizowanego turnieju jest inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Turniej ten idealnie wpisuje się w ogólnopolską akcję Policji "Jednośladem bezpiecznie do celu”.
       - Chcemy nią zwrócić uwagę użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań. – dodaje st. asp. Wiktor Kaczmarek – sędzia główny turnieju.Podliczenie wyników za poszczególne konkurencje pozwoliło wyłonić zwycięzców:
      
       W klasyfikacji szkół gimnazjalnych

       1. miejsce Gimnazjum Szkoły Anglojęzycznej Regent
       2. miejsce Gimnazjum nr 10
       3. miejsce Gimnazjum nr 9
      
       W klasyfikacji szkół podstawowych

       1. miejsce SP nr 18
       2. miejsce SP nr 12
       3. miejsce SP w Zespole Szkół Pijarskich
       Zwycięskie drużyny będą reprezentowały nasze miasto w wojewódzkim finale, który odbędzie się w Elblągu 17 i 18 maja 2018 roku.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Powiem tak, wszędzie pełno policjantów tylko tam, gdzie są bardzo potrzebni to ich nie ma, czyli na drogach!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  (2018-04-25)
 • .. .a jak na portEl opisywane są akcje policjantów na drogach to marudzicie że nabijają sobie statystyki i łatają dziurę w budżecie zatem pytam poważnie policjanci powinni kontrolować pojazdy na drogach czy też nie bo z malkontenckich wpisów elblonżaków to ja nic nie rozumiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  (2018-04-25)
 • Zdecydowana większość jest za zwiększonymi patrolami na drogach i zawsze znajdą się tacy, co to krytykują. Na drogach naprawdę jest potrzebna zwiększona ilość policjantów w mieście tak i poza nim. Proszę zwiększyć bezpieczeństwo na drogach a obywatele będą Policji wdzięczni za to, jestem o tym przekonany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2018-04-26)
 • Największy problem elbląskiej policji drogowej jest skuteczność działania. Samo przyjechanie po zgłoszeniu np. przekraczanie prędkości na jakimś odcinku nie zmieni postępowania kierowców przekraczających tą dopuszczalną prędkość. Pomóc mogą jedynie cykliczne niespodziewane kontrole na danych odcinkach aż do rozwiązania problemu (chociaż na jakiś czas). Powtórzę aż do rozwiązania problemu, bo to jest najistotniejsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2018-04-26)
 • Mobbing w policji i SG zamiatany jest pod dywan. W MSWiA niedługo nie będzie komu pracować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2018-04-26)
 • Jak natychmiast nie będzie podwyżki dla pracujących w terenie policjantów i wopkow o min. 1000 zł. To trzeba będzie zatrudnić Ukraińców!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2018-04-26)
 • Myślę, że jak komuś się coś nie podoba powinien zmienić pracę i Tobie doradzałbym to zrobić a nie płakać na portalu !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  (2018-04-26)
 • Nie, lepiej Mongołów !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2018-04-26)
 • Co się dzieje w tej Krynicy Morskiej?! Czy tam naprawdę chłopaki na granicy stoją bez dachu nad głową? Biedaki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Ouwe(2018-04-26)
Reklama