UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Parafianie odbudują kościół

Reklama

Ze wstępnych ustaleń biegłych wynika, że pożar kościoła św. Antoniego w Braniewie rozpoczął się w pobliżu elementów grzewczych budowli. Mieszkańcom Braniewa wciąż trudno się otrząsnąć po niedzielnej tragedii, jednak teraz swoje siły koncentrują przede wszystkim na ratowaniu tego, co ocalało po pożarze.

Najpierw ogień, potem woda - te dwa żywioły niszczyły wszystko, co napotkały na swojej drodze. Wnętrze kościoła świętego Antoniego w Braniewie dwa dni po ogromnym pożarze wygląda katastrofalnie. Dzięki ciężkiej pracy strażaków i opatrzności udało się uratować to, co w kościele było najcenniejsze. Dzisiaj parafianie już dużo mniej mówią o pożarze, a znacznie więcej o odbudowie świątyni.
       - Są ludzie, którzy chcą działać, zbierać pieniądze. Myślę, że wspólnymi siłami zabezpieczymy najpierw to, co jest w środku świątyni, a potem pomyślimy, skąd wziąć pieniądze na jej odbudowę – mówi Monika Trzcińska, burmistrz Braniewa. Ma nadzieję, że niedzielne wydarzenia uzmysłowią władzom regionu i wojewodzie, w jak trudnej sytuacji na wypadek tragedii może znaleźć się Braniewo.
       - Mamy tylko jedna drogę i jeden most, który łączy dwie części miasta. W razie tragedii, na przykład wypadku cysterny z gazem, których wiele jeździ przez nasze miasto, to jedyna droga ewakuacji. Liczymy na to, że wszyscy usłyszeli nasz apel i wołanie o to, by w Braniewie powstał drugi most i obwodnica – mówi burmistrz Braniewa.
      
       Więcej w materiale filmowym Telewizji Elbląskiej, któy zamieszczamy przy artykule.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Przepraszam bardzo, a czemu kościół nie był ubezpieczony? Gdyby był to nie trzeba byłoby zbierać pieniędzy na ubezpieczenie, a naprawę pokryłby ubezpieczyciel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 4
  (2016-01-05)
 • A dlaczego nie Watykan ? Nie było Ubezpieczenia ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 7
  PracującywNorge?(2016-01-05)
 • Przecież oni są dotowani ze skarbu państwa czarna plaga ale jak zwykle wykiwają prostych ludzi powiedzą im że nie pójdą do nieba i lód prosty da jak to było od wieków !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 6
  ostatnisprawiedliwy(2016-01-05)
 • Parafianie odbudują kościół !!!!! piękny tytuł patrzcie w słowniku co pisze o określeniu m/i parafianin !! człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony. .. .. no i na takich liczą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 6
  ostatnisprawiedliwy(2016-01-05)
 • Wszyscy odbudują, przecież dostaja z naszych podatków kupę kasy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  (2016-01-05)
 • Co na ubezpieczenie kasy było żal?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  zgroza(2016-01-05)
 • Jestem wierzący, głosowałem na PIS, no ale parafianie mają odbudować kościół???!!! żart? a gdzie ubezpieczenie, pieniążki z Watykanu, pieniążki ze skarbu państwa? Ludzie nie żartujcie obućcie się! jest w Braniewie na bank tyle dzieci chorych którym trzeba by pomóc aby się wyleczyły i te pieniążki lepiej na nie zbierajcie. A jak piszę źle to niech idę do piekła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  typowy(2016-01-05)
 • Nie był ubezpieczony to ich strata? Resztę zburzyć lub sprzedać prywatnemu inwestorowi, którzy stworzy tam klub nocny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 3
  (2016-01-05)
 • Jakby cię matka ubezpieczyła od głupoty, to dostałbyś wysokie odszkodowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 3
  agentubezpieczeniowy(2016-01-05)
 • Chore katole będą budować... e! Wy tak bardzo wierzący!!! Wasz Bóg chciał by kościół spłonął- niszczycie jego wolę. Może mu się nie podobał? Zapierdzielacie do kościółków co niedziela a po mszy- w domowych pieleszach- najjadowidsze żmije. Budujcie dalej swoje kościoły, obnoście się bogactwem i splendorem- budujcie dalej swojego złotego cielca- bo właśnie to czynicie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  (2016-01-05)
 • Budujcie dalej swojego złotego cielca- bo właśnie to moi kochani katolicy czynicie. Za nic macie biblię i jej słowo. Obnosicie się bogactwami i splendorem tymi kościołami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2016-01-05)
 • Weźcie sobie jeden z Elbląga Tam jest chyba z pięćdziesiąt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 3
  Zielarz(2016-01-06)
Reklama