UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pijarzy zatańczyli poloneza

 
Elbląg, Pijarzy zatańczyli poloneza
Fot. Michał Skroboszewski
Reklama

W sobotni (16 stycznia) wieczór w wir studniówkowej zabawy rzucili się uczniowie trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Pijarskich. Wśród tegorocznych maturzystów są tacy, którzy edukację zaczęli w „pijarskiej” podstawówce. Im najtrudniej będzie rozstać się ze szkołą. Zobacz zdjęcia.

W jednej z elbląskich sal weselnych do tradycyjnego poloneza ruszyli tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Pijarskich. Ze względu na wielkość (a raczej niewielkość) szkoły „chodzonego” zatańczył cały rocznik. I był to jeden z piękniejszych tańców. Dodatkową trudnością był niewielki parkiet. Jednak  tancerze poradzili sobie wyśmienicie i zaprezentowali figury, na które inne szkoły się nie zdobyły.
       Panowie w muchach, panie w tradycyjnych białych sukniach do ziemi.
       - Dziewczyny będą w jednakowych sukienkach, więc chłopcy stwierdzili, że wystąpią w muchach – mówił Igor Humeniuk.
       - Ja jednak wolę krawat. Po części oficjalnej zdejmę muszkę i założę krawat - śmiał się Marcin Stypułkowski. – Bardziej do mnie pasuje.
       Zespół Szkół Pijarskich to dość szczególna szkoła. Dwanaście lat temu do pierwszej klasy podstawówki przyszły pierwsze dzieci. Dziś niektóre z nich bawiły się mając za sobą dwunastoletni okres edukacji w „pijarskich” szkołach.
       - Zacząłem uczyć się u „Pijarów” w gimnazjum. Trudno będzie rozstać się z tą szkołą po sześciu latach – mówił Marcin Stypułkowski.
       - Jak szedłem do tego liceum, ogromnie się bałem. Okazało się, że nie było czego - dodał Igor Humeniuk - Lata liceum to są najfajniejsze lata w życiu.
       Rozstanie będzie przeżywać także wychowawczyni klasy maturalnej Arleta Pastewska.
       - To są wspaniali ludzie. Mogę o nich mówić tylko w samych superlatywach - stwierdziła. - To jest klasa, z którą najtrudniej będzie mi się rozstać.
       Bal studniówkowy rozpoczyna ostatni etap w życiu ucznia. Od poniedziałku widmo egzaminów maturalnych będzie zbliżać się dzień za dniem.
       - Życzę wam, żebyście w październiku wszyscy odsłuchali Gaude Mater Polonia – życzył swoim maturzystom o. Rafał Roszer, dyrektor szkoły.
       - Życzę, abyście wybrali to, co będzie czyniło was w życiu szczęśliwymi - dołączyła się Arleta Pastewska.
       Ale na rozwiązywanie tych problemów przyjdzie czas później. Na razie, po części oficjalnej dziewczyny pobiegły przebrać się w kreacje przygotowane specjalnie na tę noc. Niektórzy panowie zamienili muszki na krawaty. I rozpoczęła się tradycyjna zabawa studniówkowa. Aż do białego rana.
       - To jest jedyny taki wieczór w życiu. Czuć zbliżającą się dorosłość - mówił Igor Humeniuk.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama