UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Piłkarz i poseł wybierają się do Brukseli

 
Elbląg, Jacek Protas będzie kandydował do parlamentu Europejskiego
Jacek Protas będzie kandydował do parlamentu Europejskiego (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów którzy będą się ubiegać o mandat w Parlamencie Europejskim. W naszym okręgu (województwa warmińsko – mazurskie i podlaskie) „jedynką” na liście Koalicji Europejskiej będzie były piłkarz Tomasz Frankowski. Poseł Jacek Protas wystartuje z ostatniego miejsca na liście.

Koalicja Europejska to porozumienie zawiązane na czas wyborów pomiędzy Platformą Obywatelską, Polskim Stronnictwem Ludowym, Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Nowoczesną i Partią Zieloni. Z KE współpracują także inne środowiska polityczne takie jak: Komitet Obrony Demokracji, Inicjatywa dla Polski i inne. Tak duża ilość podmiotów tworzących komitet wyborczy wymusiła rozmowy koalicyjne dot. kandydatów z poszczególnych partii i ich miejsca na liście.
       - Rozmowy o układaniu list nie są łatwe. Platforma Obywatelska jako największy koalicjant czuje na sobie odpowiedzialność za ich ułożenie – mówił poseł Jacek Protas na dzisiejszej (18 marca) konferencji prasowej.
       „Jedynką” na liście Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego będzie Tomasz Frankowski – były reprezentant Polski w piłce nożnej. Występował m.in. w Jagiellonii Białystok i Wiśle Kraków. W barwach krakowskiego zespołu zdobył pięciokrotnie mistrzostwo Polski, czterokrotnie był też najbardziej bramkostrzelnym piłkarzem Ekstraklasy. Piłkarską karierę zakończył w 2013r. Dwukrotnie był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego z Platformy Obywatelskiej przed wyborami na prezydenta RP.
       Przewodniczący warmińsko - mazurskich struktur Platformy Obywatelskiej Jacek Protas (obecnie poseł) wystartuje z ostatniego, dziesiątego miejsca na liście. PO wskazała także Annę Wojciechowską i Bożenę Kamińską jako swoje kandydatki. Anna Wojciechowska to była kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Ełku, obecnie radna tego miasta. Wybory prezydenckie przegrała z urzędującym prezydentem Tomaszem Andrukiewiczem. Bożena Kamińska jest posłanką do Sejmu z okręgu białostockiego.
       - Do końca marca powinny zakończyć się rozmowy z innymi partiami tworzącymi Koalicję Obywatelską na temat ich kandydatów – powiedział Jacek Protas.
       Cały skład list wyborczych poznamy najpóźniej do 16 kwietnia, kiedy to wszystkie komitety wyborcze muszą zarejestrować swoje listy w Państwowej Komisji Wyborczej.
       Listy Zjednoczonej Prawicy otwierają dotychczasowy europoseł Karol Karski i poseł do Sejmu Krzysztof Jurgiel. Wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama