UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podyskutuj o Elblągu: zaznacz, co cię gryzie

 
Elbląg, Policjanci weryfikują zgłoszone wykroczenia
Policjanci weryfikują zgłoszone wykroczenia (fot. KMP Elbląg)

Sondaż portElu

Czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa się sprawdza?
Tak, chętnie z niej korzystam, bo jest wygodnym narzędziem zgłoszenia wykroczenia 10.6%
Uważam, że to nie działa. Czy na pewno służby weryfikują wszystkie zgłoszenia i podejmują działania? 37.2%
Zbędne narzędzie. Jeśli jest problem to trzeba zgłosić go osobiście w KMP 11.6%
Nie mam zdania na ten temat, bo nie korzystałem/łam z tej mapy 40.6%
Liczba głosów: 293. Sondaż został zakończony.
Reklama

Nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, przekraczanie prędkości, nieprawidłowa infrastruktura drogowa. Można też zgłosić niszczenie zieleni, a w okresie zimowym nasilą się sygnały o gromadzeniu się osób bezdomnych. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest wirtualnym narzędziem, które ma służyć lepszej komunikacji na linii mieszkańcy-policja. Czy skutecznym?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to istotny element całego procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym - twierdzą policjanci. Służy do wymiany informacji, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Od początku roku elbląscy stróże prawa odnotowali ponad tysiąc zgłoszeń. Najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, przekraczania prędkości, nieprawidłowej infrastruktury drogowej. Tutaj chodzi głównie o nieprawidłowe oznakowanie, bądź jego brak w wyniku działań np. wandali lub czynników naturalnych (drzewa, krzaki przesłaniające znaki). Zdarzały się również sygnały o niszczeniu zieleni, gromadzeniu się młodzieży, a sezon jesienno-zimowy przyniesie zapewne zgłoszenia dotyczące koczujących bezdomnych.

 

Policjanci są zadowoleni z tego narzędzia komunikacji, a mieszkańcy? Czy zdarzyło się Wam korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Czy wasze zgłoszenia zostały przyjęte do realizacji? Czy problem został rozwiązany, a praca służb jest dla Was satysfakcjonująca? Zachęcamy do dyskusji.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Zaznaczałem na tej mapie wielokrotnie i nigdy problem nie został rozwiązany. Zgłaszanie pisemne też nie dają porządnych skutków, więc co może obywatel w tej kwestii zrobić? Chyba nic?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48 2
  (2019-11-18)
 • Zgłoszenia nie są realizowane i są bagatelizowane. A po jakimś czasie wpisywany jest status niepotwierdzone. I jak tu ufać policji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40 0
  krytyk(2019-11-18)
 • komuś zależy żeby utrzymać te bubel bo o skuteczności nie ma mowy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 0
  (2019-11-18)
 • No cóż tylko się zgodzić z przedmówcami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 0
  (2019-11-18)
 • Przez wasze zgłoszenia straż miejska będzie musiała pracować XD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 0
  (2019-11-18)
 • kilkukrotnie zgłaszałem niewłaściwą infrastrukturę drogową w postaci niesprawności oświetlenia mostu nad rzeką Elbląg przy Specjal Pubie oraz niesprawne oświetlenie na Bulwarze Z. Augusta - niepotwierdzone. Ponadto brakuje opcji dot. zgłoszeń dewastacji mienia publicznego (chyba że to podchodzi pod akty wandalizmu) a miałem kilkukrotnie zgłosić Tramwaje Elbląskie. Także mapa jest znacząco niedopracowana, względnie nieskuteczna:|
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 1
  Piterek(2019-11-18)
 • Zglaszam bandyterkę i patologię w skate parku. Uszy więdną jak się ich słucha, żal patrzeć jak marnują się dzieci i młodzież. Przesiadują tam, piją, palą( nieletni również), a wszystko pod okiem kamer. Przyjezdzam z synem z innej dzielnicy b często, o różnych porach i nigdy patrolu nie widziałam. Drugim problemem są nieodpowiedzialni rodzice maluchów, ktore jezdza tam bez kasków, wsród riderów, którzy na deskach czy hulajnogach rozwijają naprawdę duze predkosci. To nie jest miejsce dla rowerkow czy trojkolowych hulajnóg. Proszę policję o wysylanie tam patroli i edukowanie rodziców, oraz zainteresowanie się „ trudną mlodzieżą” która z tego miejsca zrobila sobie metę i dom schadzek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 2
  (2019-11-18)
 • @Piterek - nagrywaj filmy moze wtedy uwierza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  (2019-11-18)
 • zero reakcji ws jazdy po chodnikach rowerzystów i na hulajnogach. Policja jedzie i nie widzi że łamane jest prawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 6
  (2019-11-18)
 • służby nie reaguja na łamanie prawa na chodnikach. Piesi nie maja praw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 0
  (2019-11-18)
 • służby nie reaguja na łamanie prawa na chodnikach. Piesi nie maja praw. Jada policjanci i nie zauwazają jak obok bandzior szaleje rowerem lub hulajnogą po chodniku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 3
  (2019-11-18)
 • Ludzie !!! Przecież nie ma policji ! Są tylko inkasenci za byle wykroczenia drogowe, "niemanie" świateł itp zasilają budżet państwa, który wydaje nasze pieniądze, albo na cele politycznie, albo sakralne. @Banaś
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 1
  (2019-11-18)
Reklama