UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pokazują, co potrafią "od kuchni"

 
Elbląg, Bartosz Majchrzak
Bartosz Majchrzak (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Połączyli siły, bo uznali, że razem będzie im raźniej. Działają dopiero kilka miesięcy, ale są coraz bardziej widoczni. Gotują dla ubogich mieszkańców miasta, udzielają się społecznie przy akcjach charytatywnych i pokazują młodym ludziom, że ich zawód może być atrakcyjny. Elbląski Klub Szefów Kuchni dopiero się rozkręca i deklaruje, że ma apetyt na więcej.

- To ma być też taka nasza odskocznia od pracy, miejsce, w którym możemy pokazać "serce i ducha" na talerzu, zrobić coś po swojemu. Nie traktujemy tego jako formę zarobku, patrzymy na to hobbystycznie – tak o idei Klubu opowiada Bartosz Majchrzak, jego prezes. Spotykamy go w Zespole Szkół Gospodarczych, podczas drzwi otwartych, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami, tak samo, jak i trójka innych klubowiczów.
       Ich obecność w tym miejscu to nie przypadek. Podczas założycielskiego spotkania, które odbyło się lutym, stanęło na tym, że Klub będzie otwarty na różne inicjatywy.
       Jedną z kolejnych, równie ważnych, jest pomoc elbląskiemu stowarzyszeniu Teen Challenge. Jego członkowie są na dworcu w każdy piątek, rozdają osobom potrzebującym chleb, zupę, herbatę, rozmawiają z nimi i modlą się.
       - Doszły do nas informacje, że panie z Teen Challenge gotują zupę w domowych warunkach. Postanowiliśmy, że zorganizujemy się i pomożemy. Na razie wygląda to tak, że nasi klubowicze przygotowują posiłek dwa razy w miesiącu, kolejno, według grafiku – wyjaśnia Bartosz Majchrzak. - Od początku założenie było takie, że w Klubie nie konkurujemy, a współpracujemy ze sobą. Niektóre stowarzyszenia zrzeszające kucharzy proszą o CV, o historię zatrudnienia. U nas tego nie ma. Mamy zarząd, ale głosujemy wszyscy i razem decydujemy, czy kogoś przyjmujemy - dodaje. 
       Jak opowiada prezes EKSK obecnie liczy on 24 członków. Wśród nich są szefowie kuchni, kucharze, właściciele restauracji, jest też szef firmy dostarczającej zaopatrzenie do gastronomii.
       - Dostałem też informację, że chcą do nas dołączyć kucharze z Kwidzyna i Iławy – dodaje Bartosz Majchrzak.
       Nie ukrywa, że Klub chce działać razem z lokalnymi firmami oraz producentami i dalej się rozwijać. Już teraz, po kilku miesiącach działalności, udało mu się nawiązać współpracę z producentem olejów. Na czym ona polega? Firma daje produkty, a kucharze przedstawiają dania własnego pomysłu, zrobione na ich bazie. Klub chce również promować miasto oraz region i dalej pokazywać swoje umiejętności (na facebooku EKSK można zobaczyć potrawy stworzone przez Klubowiczów), dosłownie "od kuchni". 
       - Chcielibyśmy zorganizować tzw. "wielkie gotowanie" dla mieszkańców w Elblągu, w trakcie Święta Chleba. Mogłaby to być promocja lokalnych producentów i miasta – Bartosz Majchrzak uchyla rąbka planów. - Na razie czekamy na odpowiedź z Urzędu Miejskiego.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama