UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent przyznał nagrody

 
Elbląg, Laureaci Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2015
Laureaci Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2015 (fot. MS)
Reklama

Olimpia Elbląg, Tramwaje Elbląskie, rodzina Ciepłuchów, dr Marek Pastuszak, ksiądz Stanisław Błaszkowski, Urszula Małek, Karol Nawrocki, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych. To laureaci nagród prezydenta Elbląga. Uroczysta gala odbyła się tradycyjnie w wieczór Trzech Króli. Uświetnił ją koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Zobacz zdjęcia.

Urodzinowy prezent w postaci Nagrody Prezydenta dostały: Olimpia Elbląg (na 70-lecie) i spółka Tramwaje Elbląskie (120 lat). Doceniono rodzinę zastępczą państwa Ciepłuchów, dr Marka Pastuszaka z elbląskiego szpitala wojewódzkiego, księdza Stanisława Błaszkowskiego, proboszcza katedry pw. św. Mikołaja, Urszulę Małek, specjalistkę od ekologii, Karola Nawrockiego z gdańskiego IPN-u i specjalistę od elbląskiej opozycji antykomunistycznej. Na uwagę zasługuje nagroda dla Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu (kategoria: inne).
       - Słuchanie moich uczniów to takie moje prywatne SPA – podsumował swoją szkołę dyrektor Andrzej Korpacki.
       Za przyznanie nagrody uczniowie szkoły zrewanżowali się występem Kwartetu Saksofonicznego. Młodzi artyści zagrali na instrumentach dętych, ale jeżeli poziom gry na instrumentach smyczkowych jest podobny, to o przyszłość EOK można być spokojnym.
       O przyszłości miasta mówił z kolei prezydent Witold Wróblewski: - Planujemy rozpocząć budowę wiaduktu na Zatorze i budowę linii tramwajowej na ul. 12 Lutego.
       Trzeba pamiętać, że warunkiem rozpoczęcia inwestycji jest pozyskanie środków zewnętrznych. Mamy jednak powody zachować optymizm. Prezydent pochwalił się, że wszystkie projekty złożone w 2015 r. przez miasto otrzymały dofinansowanie.
       A na zakończenie wieczoru w teatrze, artystyczna część gali. Elbląska Orkiestra Kameralna i Hadrian Filip Tabęcki wybrali największe przeboje ze swojej współpracy i fenomenalnie przypomnieli je zgromadzonej publiczności. Rozpoczęto od trzech tang. Skrzypce przeniosły słuchaczy gdzieś na argentyńską pampę. Trzeba zwrócić uwagę, że elbląskim artystom towarzyszył Grzegorz Bożewicz, grający na bandoneonie i Piotr Malicki na gitarze.
       Bandoneon jest instrumentem dość podobnym do akordeonu. Współcześnie jest wykorzystywany do grania tanga. Kiedy więc już cudownie zagrano tanga, Grzegorz Bożewicz zamienił instrument na akordeon.
       Nie mogło zabraknąć klasyki. Był więc i walc „Nad pięknym i modrym Dunajem” J. Straussa. Były i niespodzianki: suita z filmu „Ojciec chrzestny”, „Ballada o małym rycerzu”, a nawet „Czterej pancerni i pies”. Wszystko zagrane na orkiestrę kameralną, fortepian, gitarę i akordeon. Bardzo ryzykowne posunięcie: albo będzie wielka klapa, albo będzie fenomen. Ale to jest Elbląska Orkiestra Kameralna i musiał być fenomen. Do tego węgierskie czardasze, a na bis ... „Lulajże Jezuniu”.
      
       Na portEl.pl można obejrzeć filmowe prezentacje laureatów Nagród Prezydenta Elbląga, przygotowane przez Telewizję Elbląską:
      
       Olimpia Elbląg

       Marek Pastuszak
       Elżbieta i Jarosław Ciepłucha
       Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
       Urszula Małek
       Tramwaje Elbląskie
       Karol Nawrocki
       ks. Stanisław Błaszkowski
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama