UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent spotkał się z seniorami

 
Elbląg, Prezydent spotkał się z seniorami
fot. UM Elbląg
Reklama

W Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie Prezydenta Witolda Wróblewskiego z seniorami. Wzięli w nim udział między innymi przedstawiciele Klubów seniora, działających przy spółdzielniach mieszkaniowych i parafiach, Związku Emerytów i Rencistów, sekcji emerytów działających przy związkach zawodowych, środowisk kombatanckich, a także instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą osobom starszym.

Podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski przedstawił aktualną sytuację w mieście. Było ono również okazją do podsumowania podejmowanych w 2015 roku działań na rzecz seniorów w naszym mieście.
       -  W ubiegłym roku między innymi pracownicy socjalni odwiedzili 721 osób z okazji jubileuszu 85, 90, 95, 100 i każdych następnych urodzin. 137 000 zł przeznaczyliśmy na działalność Uniwersytetu III Wieku. W czerwcu przygotowana została Elbląska Karta Seniora – system ulg dla osób powyżej 60 roku życia. Aktualnie mamy 16 partnerów – podkreślał Prezydent. Wiele tych działań wynikało z Waszej inicjatywy. Za tę aktywność pragnę Państwu serdecznie podziękować – mówił Witold Wróblewski.
       O aktywności seniorów świadczy również działalność Elbląskiej Rady Seniorów, która powstała w 2012 roku, jako jedna z pierwszych w kraju.
       - „W ubiegłym roku zakończyliśmy projekt pt. „Udostępnienie i zagospodarowanie Parku Modrzewie dla osób starszych” w ramach ogólnopolskiego konkursu „ZOOM na rady seniorów”. Podczas realizacji projektu podejmowanych było wiele inicjatyw, w tym warsztaty, spotkania, pikniki. Dokonania w ramach tego projektu prezentowane były podczas krajowej konferencji Rad Seniorów w Warszawie” – podkreślała Teresa Urban Przewodnicząca Elbląskiej Rady Seniorów oraz Pełnomocnik Prezydenta ds. seniorów.
       Spotkanie było także okazją do dyskusji nad kolejnymi inicjatywami, w tym monitorowaniu miejsc przyjaznych seniorom, wprowadzeniu tzw. „Koperty życia seniorów”, czy kampaniach społecznych, które będą przeprowadzane w naszym mieście, aby uchronić osoby starsze przez oszustami. To bardzo ważne działania, zważywszy na fakt, iż na koniec 2015r. w Elblągu zameldowanych było 29 313 osób w wieku 60+, co stanowi 24,9 proc. liczby mieszkańców miasta.
       Spotkanie Prezydenta z seniorami umiliły występy artystyczne uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama