UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prokuratura prześwietla sąd

 
Elbląg, Prokuratura prześwietla sąd
(fot. WS, archiwum portEl.pl)
Reklama

Prokuratura z Bydgoszczy prowadzi postępowanie w sprawie rzekomych nieprawidłowości w finansach Sądu Okręgowego w Elblągu. Sprawa dotyczy lat 2004-2015. Została wszczęta po doniesieniu jednego z byłych pracowników.

Doniesienie do prokuratury wpłynęło w czerwcu ubiegłego roku. Jego autor twierdzi, że w Sądzie Okręgowym w Elblągu miało dochodzić do fałszowania dokumentacji finansowej, nieprawidłowości przy przeprowadzaniu przetargów, sprzeniewierzenia publicznych pieniędzy i wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych. Obie elbląskie prokuratury – Rejonowa i Okręgowa – poprosiły o wyłączenie ich z tej sprawy, by nie narazić się na zarzuty braku bezstronności i obiektywizmu podczas jej prowadzenia. Decyzją Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, sprawę przejęła Bydgoszcz.
       - Prowadzimy postępowanie w sprawie nieprawidłowości, do jakich miało dojść podczas rozliczania zaliczek i nieprawidłowości w innych dokumentach finansowych. Nikomu nie postawiono dotychczas zarzutów. Czekamy na dokumentację z Sądu Okręgowego w Elblągu. Postępowanie obejmuje bardzo długi okres, bo lata 2004-2015, dlatego analiza całej dokumentacji może potrwać – powiedział nam Jan Bednarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.
       - Na żądanie organów ścigania przekazana została obszerna dokumentacja księgowa – informuje Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - W związku ze złożeniem zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, przeprowadzone zostało wewnętrzne postępowanie kontrolne, nie stwierdzono jakichkolwiek uchybień w zakresie gospodarki finansowej Sądu. Na bieżąco działalność Sądu poddawana jest audytowi. Jednocześnie podkreślić trzeba, że w latach 2004 - 2015 Sąd Okręgowy był wielokrotnie kontrolowany przez jednostki zewnętrzne. Kontrole te nie wykazały żadnych nieprawidłowości.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Jak miała być rzekomo fałszowana dokumentacja to jakie miały kontrole wykazać nieprawidłowości?Ja uważam że były pracownik rozstał się z Sądem w "niezgodzie" i stąd ta akcja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 6
  (2016-02-01)
 • Dla pełnej informacji-pracownik, który napisał donos przebywa na długotrwałym zwolnieniu psychiatrycznym ale to dla dociekliwych jest widać mało istotne. Ponadto jeśli wiedział o "przestępstwach" od 2004 roku i nie poinformował o tym -popełnił przestępstwo!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 8
  poinformowany(2016-02-01)
 • MariuszLewandowski-Fc Za stwierdzenie że w Elblągu istnieje sitwa prawnicza i wskazanie że przykładem na to jest Tomasz Piechowiak dostałem wyrok i cztery dni odsiadki. Zdania nie zmieniłem a jeśli się okaże że i w finansach coś szło po " lewotce " to chyba pora oczekiwać od Pana Prezesa przeprosin ? A jeśli okaże się że dokumenty fałszowano to ciekawie nie będzie. A ciekawe co powie Prokuratura w sprawie śmierci osoby wykonującej karę zastępczą w MPO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 13
  MariuszLewandowski-Fc(2016-02-01)
 • MariuszLewandowski-Fc I warto zapytać DLACZEGO Piotr Derlukiewicz nie opublikował Listu Otwartego "Sędziowie POnad Prawem" jaki dostał Portel całe lata temu. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 12
  MariuszLewandowski-Fc(2016-02-01)
 • a jednak jest a już się martwiłem, że go nie ma!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  Kat.Na.Idiotów(2016-02-01)
 • Też myślałem, że trafił do takiego miejsca gdzie drzwi otwierają się w jedną stronę. No cóż, przynajmniej jest z kogo się pośmiać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  Falconetti(2016-02-01)
 • Panie Lewandowski, czy podczas czterodniowej odsiadki sprepanowano Panu anus?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 3
  Spust_krokodyla(2016-02-01)
 • A co z nimi: Pierwsze skrzypce przy wyprzedaży za bezcen majątku polskiego grał Leszek Balcerowicz, wicepremier i minister finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Kolejnymi przodownikami wyprzedaży byli Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, wdrażający na gruncie polskim pomysły amerykańskiego spekulanta George’a Sorosa i ekonomisty Jeffreya Sachsa jak i Międzynarodowego Funduszu Walutowego czy Banku Światowego. Balcerowicz naciskał na jak najszybszą prywatyzację, zaś osoby, które krytykowały wyprzedaż majątku, czy pokazywały oszustwa przy prywatyzacji, nazywał populistami i szkodnikami. Pierwszy minister przekształceń własnościowych Waldemar Kuczyński (UW) dość szybko odszedł, wraz z premierem Tadeuszem Mazowieckim (grudzień 1990), ale przygotował grunt dla Janusza Lewandowskiego (KLD, potem UW, teraz PO) – ministra w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991) i Hanny Suchockiej (1992-1993). Lewandowskiemu zarzucano wielokrotnie łamanie prawa przy przekształceniach własnościowych i zaniżanie wartości sprzedawanych zakładów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 2
  (2016-02-01)
 • Nareszcie zaczynaja kopać!!!! Przekop Mierzei Wiślanej wiąże się z powstaniem nowych miejsc pracy, co potwierdziły przecież specjalistyczne agendy rządowe, które wyliczyły, że przy budowie i obsłudze kanału pracować będzie 2,5 tys. ludzi. Rozpoczęcie tej inwestycji to także ogromna szansa rozwoju dla marin, nie tylko tej w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Elblągu, ale także tych okolicznych we Fromborku, Tolkmicku, Braniewie, Malborku, Krynicy Morskiej, Kątach Rybackich i Sztutowie. Będą one przyjmowały żeglarzy, którzy przypłyną z krajów skandynawskich czy z Niemiec. W tej chwili nie mają takiej możliwości, muszą najpierw uzyskać wizę od Rosjan. Także antypowodziowa rola kanału jest ważna – można nim wypuścić nadmiar wody z zalewu. Militarne znaczenie jest tez ogromne – otwarcie Zalewu na morze bez proszenia się Ruskich. Zobaczcie Falsterbokanalen.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 1
  (2016-02-01)
 • A co z Ambergold. Przez 3 lata żadnej kontroli, zero podatków itp. Takie rzeczy tylko w POlsce TuSSka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 5
  (2016-02-01)
 • Dopisek internauty na temat pracownika, jego zwolnieniu i od kogo zwolnienie kwalifikuje się pod paragraf o ochronie danych osobowych. Wiadomo, że pisała to osoba z sądu i szkoda że się nie podpisała. Brzydko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2016-02-01)
 • Jestes człowieku pier. .. niety bo co ma twoj komentarz wspolnego z artykulem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  idiotomstanowczoNIE(2016-02-01)
Reklama