UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni PO krytycznie o PiS-ie i prezydencie

 
Elbląg, Od lewej: Marek Pilichowski, Michał Missan, Wojciech Karpiński
Od lewej: Marek Pilichowski, Michał Missan, Wojciech Karpiński (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Zniszczony „czerwony szlak” w Bażantarni? Pomóc mają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Impas w temacie Góry Chrobrego? Niech przełamią go radni tej samej partii. I jeszcze szczegóły programu „Elblążanin Plus”. Tego domagają się radni Platformy Obywatelskiej od największego klubu w elbląskiej Radzie Miejskiej.

Elblążanin plus, czyli wiemy, że nic nie wiemy
       Program „Elblążanin plus” to propozycja radnych Prawa i Sprawiedliwości mająca ułatwić mieszkańcom Elbląga życie w mieście, a przy okazji przekonać wyborców do oddania głosów na kandydatów tej partii w najbliższych wyborach samorządowych. Na razie jedyną znaną inicjatywą związaną z tym programem jest propozycja obniżenia cen biletów komunikacji miejskiej. Pieniądze na ten cel zostały „wyjęte” ze środków budżetowych przeznaczonych na promocję oraz kulturę i sztukę. W związku z tym...
       „W zakresie ograniczenia środków w rozdziale promocji zaistniała konieczność rezygnacji z prezentacji/udziału w ogólnopolskim programie telewizyjnym „na żywo”, organizacji kina plenerowego na terenie Starego Miasta, wsparcia promocyjnego wydarzeń sportowych, realizacji akcji „Elbląg za pół ceny”, wykonania sprzętu na potrzeby wydarzeń promocyjnych (systemów wystawienniczych)” - napisał prezydent Witold Wróblewski w odpowiedzi na interpelację radnego Michała Missana, który pytał o skutki finansowe takiego przesunięcia.
       Oprócz tego ograniczone zostaną kampanie związane z wydarzeniami miejskimi (m. in. Dni Elbląga, Święto Chleba, Świąteczne Spotkania Elblążan, cykl „Lato w formie”, kampanie informacyjne dot. świąt patriotycznych, promocji Elbląga związanych z piłkarskim mundialem, promocji walorów miasta oraz przedsięwzięć w ogólnopolskich i międzynarodowych portalach i mediach społecznościowych, publikacji wydawnictw promocyjnych, wykonania materiałów promocyjnych oraz promocji gospodarczej. Z powodu ograniczeń w dziale kultura i sztuka miasto zrezygnowało z opracowania strategii kultury oraz ograniczenie tegorocznych Dni Elbląga i Elbląskiego Święta Chleba.
       - Prosimy radnych Prawa i Sprawiedliwości o informacje na temat programu „Elblążanin Plus”. Co wniesie do naszego miasta, oprócz tego, że mają być obniżone ceny biletów – apelował Michał Missan, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej na dzisiejszej (15 maja) konferencji prasowej.
      
       Festiwal iluzji w sprawie Góry Chrobrego

       Przypomnijmy: Dzierżawca Góry Chrobrego zdecydował się zakończyć działalność po tym sezonie zimowym. Zaproponował miastu zakup wyposażenia umożliwiającego użytkowanie wzgórza jako stoku narciarskiego. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski powołał zespół negocjacyjny (w skład którego weszli przedstawiciele wszystkich klubów radnych z elbląskiej rady Miejskiej z wyjątkiem klubu PiS- u). Wynegocjowano cenę 1,66 mln zł brutto, Rada Miejska nie zgodziła się na finalizację transakcji.
       Na konferencji prasowej radny Wojciech Karpiński, członek zespołu negocjacyjnego, podzielił się z dziennikarzami wrażeniami z pracy zespołu.
       - Szybko się okazało, że radni zostali dokooptowani z doskoku. Nie było żadnego kalendarium swojego działania. Nie wiedzieliśmy, jak to długo ma trwać, jakie są konkretne cele i działania. Z drugiej strony nie przedstawiono nam naszej roli w tym gremium, nie powiedziano nam czego się od nas oczekuje, w jaki sposób jesteśmy umocowani, czego się będzie od nas wymagało – mówił Wojciech Karpiński, radny PO, który uczestniczył w pracach zespołu.
       Co ciekawe, radni z zespołu negocjacyjnego nie zobaczyli jednego z najważniejszych dokumentów w procesie negocjacyjnym, czyli... wyceny.
      
       Co dalej z Górą Chrobrego?
       Zespół negocjacyjny powołany przez prezydenta nie sprawdził się. Do impasu doprowadziła też większość w Radzie Miejskiej. 
       - Chcielibyśmy zaapelować do większości w Radzie Miejskiej, czyli radnych PiS- u o to, żeby podjęli inicjatywę i przekazali negocjacje do konwentu seniorów. Wtedy mielibyśmy zgodę nie tylko handlową, ale także polityczną - mówił przewodniczący klubu radnych PO. 
       Na razie zamknięto Park Linowy, nie przystąpiono jednak do demontażu infrastruktury. Radni Platformy mają nadzieję, że póki wyciągi stoją, wciąż można rozmawiać o ewentualnym zakupie wyposażenia wyciągu.
      
       Po powodzi w Bażantarni oznak odbudowy nie stwierdzono
       Po ubiegłorocznej powodzi w Elblągu bardzo ucierpiał „czerwony szlak” w Bażantarni. Wojewoda warmińsko – mazurski, nota bene pochodzący z Elbląga, nie przyznał miastu funduszy na odbudowę szlaku. W związku z tym korzystanie z „czerwonego szlaku” w Bażantarni nie jest do końca bezpieczne.
       - Zastanawiamy się, czy prezydent zrobił co mógł, żeby wyremontować i uruchomić to miejsce - mówił Michał Missan. - Chcielibyśmy, żeby prezydent przedstawił plan swojego działania, co chce zrobić dalej w tym temacie, przedstawił skąd zamierza pozyskać środki.
       Pomocy mogliby udzielić... radni Prawa i Sprawiedliwości.
       - Oczekujemy od radnych PiS-u, że uruchomią swoje aktywa polityczne i pomogą odzyskać Bażantarnię – kontynuował kandydat PO na prezydenta miasta.
      
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Radni PO krytycznie o Pis. .. .. niesamowite, kto by sie spodziewał??!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56 4
  szpilka1(2018-05-15)
 • No w końcu ktoś co ma do powiedzenia się pokazał. Marek ostrożnie i powoli ale cały czas do przodu. .. .. uważaj tylko na zazdrośników w PO!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 27
  Prorok_Igor(2018-05-15)
 • Wy wszyscy jesteście "dobrze" wiadomo o co chodzi tylko pod inną nazwą taka prawda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 4
  Elbląg(2018-05-15)
 • W wyborach krajowych będę głosował na PiS gdyż uważam obecną politykę rządu za najbardziej mi bliska i popieram Morawieckiego. Jeżeli chodzi o wybory samorządowe to nasz miejscowy PiS to porażka, panowie ogarnijcie się. Wróblewski powinien być poparty przez PiS bo jest dobrym prezydentem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  27 35
  wyborca pisu(2018-05-15)
 • osmieszacie się peowcy, po tylu aferach. ZAMKNIEJCIE się wreszcie, a kto donosił na Polaków do UE to nie PO tylko duchy. WSTYD I ZENADA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45 27
  (2018-05-15)
 • Obciążyc PO i PSL za termy i lotnisko Szymany -bankruta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42 14
  (2018-05-15)
 • spojcie państwo jakie to są podłe judasze. najpierw sami wspierali wrobla i wystawili go na kandydata, ale ze nie pozwolił im krecić wałów to teraz wbojaja mu noz w plecy. to sa typowe zagrania czosnkowych świń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43 10
  ursus(2018-05-15)
 • друзья очень хорошо
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  (2018-05-15)
 • Patrze Ciągle tu lewica znów partyjniak cieżko wzdycha Donald sensej, guru w trwodze dziś pucuje się pod stołem szulc i merkel dobrodzieje swetru z palcem w d. .. .się smieje tu konfident tam bolszewik włos na głowie wciąż sie jeży. .. nie ma lipy jazda z wami MY JESTEŚMY POLAKAMI !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 14
  CześćiChwałaWielkiejPolsce(2018-05-15)
 • ekipa której dokonania na rzecz miasta są super wybitne ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 4
  (2018-05-15)
 • A może by tak zagłosować tym razem na jakąś polską partię i nie motać się między Izraelem, a Niemcami? Ruch Narodowy wydaje się być świetnym wyborem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 22
  (2018-05-15)
 • @wyborca pisu - Czyli odpowiada ci rytualne mordowanie zwierząt i sponsorowanie ż y d owskich firm, cmentarzy, muzeów, świąt, emerytur, oddawanie im kamienic i płacenie 300 mld dolarów rekompensaty za napaść Niemców na Polskę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 16
  (2018-05-15)
Reklama