UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sędzia na medal

 
Elbląg, Sędzia Jolanta Hryniewicz została wyróżniona medalem za zasługi dla wymiaru sprawiedliwości
Sędzia Jolanta Hryniewicz została wyróżniona medalem za zasługi dla wymiaru sprawiedliwości (fot. Krajowa Rada Sądownictwa)

Sędzia Jolanta Hryniewicz, która przez 40 lat związana była z elbląskim sądownictwem, została odznaczona medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości – Bene Merentibus Iustitiae”. Uroczystość odbyła się w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa w Warszawie.

Medale te Krajowa Rada Sądownictwa przyznaje sędziom, sędziom w stanie spoczynku oraz byłym sędziom, którzy wyróżnili się pracą orzeczniczą lub pozaorzeczniczą.
       W gronie osób uhonorowanych znalazła się pani Sędzia Jolanta Hryniewicz, która służbę w sądownictwie pełniła przez 40 lat jako aplikant sądowy, asesor i sędzia Sądu Rejonowego w Elblągu oraz sędzia Sądu Wojewódzkiego/Okręgowego w Elblągu. Pani sędzia zajmowała przy tym wiele odpowiedzialnych funkcji takich, jak przewodnicząca Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Elblągu, rzecznik prasowy Sądu Wojewódzkiego w Elblągu, kierownik Sekcji Spraw Rodzinnych Wydziału I Cywilnego tutejszego sądu, członek jego Kolegium i przewodnicząca V Wydziału Cywilnego Rodzinnego.
       Pani sędzia Jolanta Hryniewicz dała się poznać jako znakomity prawnik, osoba wykonująca swoje obowiązki w sposób wzorowy, a przy tym posiadająca zdolności organizatorskie i potrafiąca doskonale ułożyć współpracę z innymi sędziami, przełożonymi i podwładnymi. Co szczególnie istotne, pani sędzia chętnie dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem, nie tylko zyskując w ten sposób sympatię wszystkich współpracowników, ale i budując autorytet właściwy zajmowanemu urzędowi. Tej nieocenionej pomocy pani sędzia nie odmawia również obecnie, pomimo że 1 października 2016r. przeszła w stan spoczynku.
      
Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Brawo! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  l-a(2017-04-25)
 • brawo, gratuluję, jest Pani kobietą w wielką klasą i o wielkiej wiedzy prawniczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  znamicenię(2017-04-25)
 • Jak na razie z mojego doświadczenia to sędziowie Sądu Rejonowego w Elblągu nie są bezstronni oraz sprawiedliwi. Przykładem niech będzie na przykład zwykły obywatel kontra pomówienia lub oszczerstwa funkcjonariusza policji. Zawsze wiarę dają policjantom, pomimo wielu niejasności odnośnie zeznań funkcjonariusza, no chyba, że ma dowody nie do odparcia i czasami też to wydaje się za mało. Pytanie jest, dlaczego tak się dzieje? Przecież człowiek idzie do Sądu po sprawiedliwość, której tak na dobrą sprawę nie otrzymuje. Czasami człowiek ma wrażenie, że ledwo wejdzie na salę rozpraw i wie już dokładnie jaki wyrok będzie w jego sprawie ( oczywiście skazujący), ale czy tak musi być oraz czy tak powinno być???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 2
  (2017-04-26)
 • Jasne dają wyrok o alimentach uznanie ojcostwa bez badań dna lub chore dziecko zamykają w placówce na Mazurskiej 6 Elbląg brawo ręka rękę myje łącznie z mops kuratorami i kadrą wasza wsdyd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2017-07-13)
 • Łącznie z prezydentem elblaga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2017-07-13)
Reklama