Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sprawdź, jak dojechać na cmentarze

 
Elbląg, Sprawdź, jak dojechać na cmentarze
Rek

Zarząd Komunikacji Miejskiej przypomina o zmianach w komunikacji miejskiej w okresie święta Wszystkich Świętych.

1 listopada
     Z uwagi na duże natężenie ruchu 1 listopada autobusy oznaczone literami oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do dolnej pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone numerami tylko do górnej pętli przy cmentarzu Dębica.
     Do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:
     - A – (od godz. 8 do ok. 18) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6: pl. Słowiański –Teatralna- Sienkiewicza/ cm. Agrykola - Bema – Dębica, pętla dolna;
     - B - (od godz. 8 do ok. 16) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla dolna;
     - C – (od godz. 8 do ok. 19) po trasie linii nr 11: al. Odrodzenia - Hetmańska – Grunwaldzka – Mickiewicza - Bema – Dębica, pętla dolna;
     - H - (od godz. 8 do ok. 19) ul. Ogólna - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza – Grunwaldzka - Grottgera – Dębica, pętla dolna;
     - 27 - (od godz. 8 do ok. 19) po trasie zbliżonej do trasy linii nr 17: al. Odrodzenia - Fromborska – Królewiecka – Kościuszki - Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla górna;
     - 40 - (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla GÓRNA.
     Ponadto 1 listopada od godz. 8 do ok. 17 (według rozkładu sobotniego) w pobliże cmentarza Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia - Sienkiewicza – Skrzydlata.
     Od godz. 8 do ok. 19 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cmentarza Dębica.
     
     Uwaga!
     1 listopada autobusy linii nr 31 nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu) i Fromborską.
     Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu 1 listopada autobusy linii nr 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa, za wyjątkiem pierwszego i ostatniego kursu.
     Ponadto 1 listopada autobusy linii nr 6 od godz. 8 do ok. 19 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.
     1 listopada od godz. 8 do ok. 19 do górnej pętli przy cmentarzu Dębica dojeżdżać będą autobusy linii nr 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością. Od godz. 8 do ok. 17 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie autobus linii nr 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej.
     Autobusy linii nr 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica według niedzielnych rozkładów jazdy.
     Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola od 29 października do 1 listopada przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii nr 6, 8, 31, A i H. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.
     1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz obu pętlach przy cmentarzu Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.
     Ponadto informujemy, że 1 listopada na obu pętlach przy cmentarzu Dębica prowadzona będzie sprzedaż biletów jednorazowych.
     
     2 listopada

     Komunikacja miejska będzie funkcjonować według rozkładów na dzień roboczy. Autobusy na liniach nr 6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cmentarzu Dębica.
     Od godz. 9 do ok. 16 uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:
     - na linii nr 31 i linii H przez obie pętle przy cm. Dębica;
     - na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
     - na linii C z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11).
     
     Przypominamy, że na wszystkich liniach komunikacji miejskiej obowiązują bilety komunikacji miejskiej. W autobusach będzie możliwość zakupu biletów jednorazowych, w tym biletów weekendowych. Prosimy o przygotowanie odliczonych kwot na zakup biletu u kierowcy – dzięki temu sprzedaż podczas postoju na przystankach będzie mogła przebiegać sprawnie i szybko. Przypominamy również o możliwości kasowania biletów za pomocą telefonu komórkowego – szczegóły na stronach www.mobilet.pl i www.skycash.com.
     Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.
     
     Sprawdź, jak wygląda organizacja ruchu wokół elbląskich cmentarzy.
     
     
Michał Górecki, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Polecam zainstalować którąś z tych aplikacji i nie martwić się o niemożność zakupu biletu. Szybko, bez kolejek, bez paniki, że kierowca nie ma wydać albo kasownik popsuty, bilety zawsze pod ręką no i są tańsze o 20 gr. Trzeba zacząć korzystać z udogodnień XXI wieku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 0
  (2016-10-30)
 • Najlepiej 3 dni przed św. zmarłych zablokować dojazd na cmentarz (ul. Agrykola).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  Poprostugenialne(2016-10-30)
 • A czy ktoś wie, do której 1 listopada jest wstrzymany ruch dla osobowych na dębicę ?Dzięki za info.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  halioween2016(2016-10-30)
 • Jak dojechac na cmentarz??. bardzo proste,... nogami do przodu !!???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 5
  Rep(2016-10-31)
 • To prawda obydwie aplikacje działają poprawnie. EKM leży w domu i zbiera kurz :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  Idid(2016-10-31)
 • Orzech, Górecki i reszta " sitwy i betonu". Dlaczego w innych miastach jest darmowa komunikacja miejska, szczególnie tam gdzie dojazdy są wzmożone i gdzie dojazdy prywatnymi pojazdami są utrudnione ? Czyżby u was w ZKM Elbląg jest to nie do pomyślenia bo pazerność na kase, premie kierownicze i utrzymanie niepotrzebnych stanowisk za biurkiem jest priorytetem kosztem jakości podróżnych ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 4
  (2016-11-01)
 • Takie rzeczy ustala rada miasta, więc pytaj bezradnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  Kleksqwe(2016-11-01)
 • Najpierw zewnętrzny ewent w ZKM gdzie kwitnie układ i kolesiostwo od lat. Później polityka komunikacji dla mieszkańców. W tym zarządzie większość ma korzenie w PZPR albo w ZSMP a rodzinka typu żonka, synowa czy polpecznik obsadzona w urzędach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2016-11-01)
 • Znów to same dziadostwo-czekanie w korku. Jak długo trzeba komuś wbić to że na cmentarze mają tylko jechać autobusy. .STOP dla taxi i cywilnych aut. ZROZUMCIE TO WRESZCIE G****y.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2016-11-01)
 • wczoraj jechałem autobusem 31 na dębice, od hotelu korek, 30 min, chciałem dojechać na dębicę dolną pojechałem na górną, bo nie było miejsca-pętla zastawiona samochodami. .a to przez to. , że paniska w swoich furach jadą na cmentarz, w busie ok. 10 osób, . .. .. jak nie przystoi ci jechać autobusem na cmentarz to pieszo!a nie tamować ruch!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  EG1(2016-11-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
POLO z HAFTEM
Naszywka GODŁO
Naszywka HERB ELBLĄGA