UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Stracony czas” w elbląskim areszcie śledczym

 
Elbląg, „Stracony czas” w elbląskim areszcie śledczym
fot. nadesłana
Reklama

To już 2. edycja programu profilaktycznego skierowanego do młodzieży, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poznają jak wygląda życie więzienne, w tym pierwszą drogę osadzonego za murem, jego codzienne zajęcia, prawa i obowiązki. Projekt „Stracony czas” to wspólna inicjatywa elbląskich policjantów i służby więziennej.

Wczoraj odwiedziła Areszt Śledczy w Elblągu grupa uczniów z II klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Spotkanie było realizowane w ramach projektu „Stracony czas” skierowanego do młodzieży. Projekt ma na celu uświadomić uczniom konsekwencję wejścia w konflikt z prawem. Organizatorzy chcą przestrzec młodych ludzi przed skutkami nieprzemyślanych zachowań, błędnych decyzji, które mogą zadecydować o ich przyszłości i dalszym życiu. Chcą zachęcić młodzież do zachowań społecznie akceptowalnych, życia zgodnego z normami społecznymi i obowiązującym prawem.
       Młodzi ludzie już po wejściu do budynku odczuli specyficzny rygor, który obowiązuje zarówno osadzonych jak i grupę przybyłych na spotkanie uczestników programu. Wszyscy zostali wylegitymowani, pozbawieni urządzeń elektronicznych takich jak np. telefony, a warsztaty rozpoczęły się w sali widzeń, gdzie więźniowie spotykają się ze swoimi bliskimi.

 

Kolejnym etapem spotkania był przemarsz przez pomieszczenia przejściowe, szatnie, kuchnię, „spacerniak”, aż do celi osadzonych. Każdy z uczestników mógł zostać zamknięty na kilka minut w odosobnieniu. Strażnicy i wychowawcy oprowadzając uczniów opowiadali o warunkach życia za kratami, harmonogramie dnia, obowiązkach osadzonych, systemie nagród i kar.
       Na koniec wszyscy wzięli udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym odpowiedzialności prawnej nieletnich, który poprowadziła policjantka prewencji kryminalnej. Dla młodzieży była to nietypowa lekcja uświadamiająca konsekwencje łamania prawa - w tym możliwość stracenia czasu, którego w żaden sposób nie da się już odzyskać. Ze względów bezpieczeństwa grupa słuchaczy nie mogła przekroczyć 15 osób. W ubiegłym roku w tej inicjatywie wzięło udział 125 młodych elblążan.
      
      
      

Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama