UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Strajku dzień trzeci

2020-02-19
Aktualizowany 2020-02-19 19:25
 
Elbląg, Strajku dzień trzeci
(fot. RG)

Związkowcy z Tramwajów Elbląskich zmodyfikowali dzisiaj swoje żądania. - Zaproponowaliśmy między innymi, że zgodzimy się na wypłatę podwyżek w dwóch ratach. W sumie 500 złotych zł dla każdego pracownika, który ma wynagrodzenie zasadnicze poniżej 3250 złotych brutto. Kwestia osób więcej zarabiających jest jeszcze do ustalenia – mówi Roman Kluczyk, przewodniczący organizacji związkowej w TE.

Dzisiaj rano odbyło się spotkanie przedstawicieli strajkującej załogi z dyrekcją Tramwajów Elbląskich. - Przedstawiliśmy zmodyfikowaną propozycję. Przekazaliśmy dyrekcji propozycję wypłaty 500 złotych podwyżki w dwóch ratach. Pierwszą licząc od początku roku, drugą w połowie roku, by dać czas władzom na zmiany w budżecie miasta. Ta propozycja ma dotyczyć tych pracowników, których wynagrodzenie zasadnicze jest mniejsze niż 3250 złotych brutto. Kwestia osób zarabiających więcej jest jeszcze do ustalenia – uważa Roman Kluczyk. - Pozostałe żądania zostają bez zmian: ograniczenie liczby nadgodzin do 150 rocznie i wypłata trzynastek za 2019 rok w całości. Strajkujący są nadal zdeterminowani, nie odpuszczamy. Nie mamy odpowiedzi od dyrekcji, ani władz miasta. Czekamy.

- Ta propozycja nic nowego nie wnosi, jest tożsama z poprzednią. Nie jesteśmy w stanie spełnić tych żądań, nie mamy żadnych środków na podwyżki. Mówiliśmy o tym jeszcze zanim rozpoczął się strajk. Obecnie wymieniamy się pismami z komitetem strajkowym, czekamy na wyniki pracy zespołu powołanego przez pana prezydenta, który analizuje finanse komunikacji miejskiej – odpowiada Tomasz Świętoń, zastępca dyrektora Tramwajów Elbląskich. - Zaprosiliśmy stronę społeczną do powołanej przez dyrektora spółki wewnętrznej komisji  ds. restrukturyzacji firmy, aby wspólnie wypracować ewentualne oszczędności w obecnym budżecie, ale komitet strajkowy nie przyjął zaproszenia.

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie prezydenckiego zespołu. Jak przekazała nam Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, trwają analizy dotyczące finansów związanych z miejską komunikacją.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Żadnej odpowiedzi od miasta nie ma, żadnych negocjacji a komitet strajkowy już się ugina i zmienia, obniża propozycje. Czy tylko mi się wydaje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  54 3
  kierowcaautobusuwELBLONGU(2020-02-19)
 • Nie dajcie sie tv juz podobno wie.cierpliwosc .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  48 7
  (2020-02-19)
 • Trzymajcie się. Wasze podwyżki dla 56 tramwajarzy to raptem 336.000 zł rocznie. Tyle to magistrat wydaje na duperele. Lewą ręką.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  75 9
  Elbląg z Wami(2020-02-19)
 • Wasze podwyżki dla 56 tramwajarzy to zaledwie 336.000 zł rocznie. Magistrat wydaje tyle na bzdety. Nie pękajcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  58 9
  Elbląg z Wami(2020-02-19)
 • Jak kolejne spotkanie zespłu? Chyba pierwsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 5
  Pieszy(2020-02-19)
 • Jak się komunikacja zastępcza sprawdzi (oczywiście pod kątem organizacji tras a nie pojazdów, które są zorganizowane na szybko), to sprzedać tramwaje i zlikwidować temat. Motorniczy znajdą pracę w firmach przewozowych. Będą pracować jeszcze więcej za jeszcze mniej. Niech popracują w firmach prywatnych, to może skończy się to elbląskie "górnictwo".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 96
  Machupichcę(2020-02-19)
 • Oho glos z gornej grzedy. Podjudza was nie pekajcie pomoc niebawem .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25 7
  (2020-02-19)
 • Bo w odwecie jak sie ugniecie beda szukac haka .cierliwosci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  37 5
  (2020-02-19)
 • Elbląg z tramwajami to duża wioska, ale bez nich to. .czarna dziura. Z tym, że powiększająca się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  55 5
  Nie odpuszczać !(2020-02-19)
 • Machupichce... Ty to masz zryty beret do potegi.. Prawidlowo niech walcza bo te spolki elblaskie to porazka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  41 7
  Aszd(2020-02-19)
 • Strajk w Tramwajach wpłynął w stopniu znikomym na komfort przemieszczania się komunikacją miejską. Taki wniosek, a jeżdżę dużo. Druga sprawa. Komunikacja tramwajowa w miastach takich jak nasz Elbląg jest za drogą zabawą. Lepiej zainwestować w autobusy. Zmodyfikować i dodać nowe linie, oraz dać więcej przewoźnikom za wozokilometr. Będzie nowocześnie i ekologicznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 48
  (2020-02-19)
 • Z na górnej grzędzie to MUNDUROWI emeryci miejsca zajmują ich potrzeby wszyscy znamy tylko stołki im potrzebne wszak specjaliści to w każdej dziedzinie i prawie za darmo pomóc mogliby. Oderwanie od rzeczywistości powoduje przekonanie, że ci motorniczy to powariowali 2500 chcą za swoją pracę. Równość obywateli dotyczy tylko biednych wglądem biednych. K I E R O W CY A U T O B U S Ó W C Z E K A M Y N A W S P A R C I E !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  30 3
  (2020-02-19)
Reklama