UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Straż Graniczna podsumowuje rok

 
Elbląg, Straż Graniczna podsumowuje rok
fot. Straż Graniczna
Reklama

W minionym roku polsko – rosyjską granicę przekroczyło ponad 6 mln osób. W 2015 roku w drogowych przejściach granicznych odprawiono ponad 3,3 mln (3 369 138) obywateli Polski oraz 2,7 mln (2 729 722) cudzoziemców.

W ramach małego ruchu granicznego granicę przekroczyło 1 318 950 cudzoziemców, najwięcej w przejściu granicznym Gronowo – Mamonowo.
       Straż Graniczna w drogowych przejściach granicznych Warmii i Mazur nie zezwoliła na kontynuowanie dalszej podróży osobom, które nie spełniły warunków wjazdu na terytorium Unii Europejskiej. W 2015 roku wydano 1 724 decyzji o odmowie wjazdu do RP. Najwięcej tego typu sytuacji dotyczyło braku ważnej wizy lub dokumentu pobytowego. Ujawniono również osoby posługujące się fałszywymi dokumentami. Łącznie stwierdzono 129 fałszerstw dokumentów podczas odprawy granicznej, z czego największą liczbę stanowiły ubezpieczenia OC.
       W analizowanym okresie funkcjonariusze W - MOSG ujawnili nielegalne towary o łącznej szacunkowej wartości ponad 14 mln zł (14 397479,85 zł) (wzrost ogólnej wartości do roku ubiegłego to ponad 100 %). Były to papierosy - ponad 7 mln zł, pojazdy – 3,9 mln zł, krajanka tytoniowa – około 2,8 mln zł, alkohol – 224 tys. zł oraz pozostałe towary, w tym m.in. paliwa, bursztyn, gatunki zwierząt objęte ścisłą ochroną.
       Każde podejmowane działania zarówno w drogowych przejściach granicznych jak i na drogach regionu miały na celu zwalczanie przemytu i niedoprowadzenie do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych.
      
por. SG Mirosława Aleksandrowicz rzecznik prasowy, koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddz. SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Ruskie znowu postawili nowe wyrzutnie w obwodzie. Do tego na Białorusi przy granicy z Polską to samo. Elbląg, Olsztyn, Suwałki podzielą los Mariupola, Doniecka czy Ługańska a Gdańsk Krymu. Będziecie mogli się wykazać jako mięcho armatnie. Oczywiście wszystko w ramach bezpieczeństwa i służby za ojczyzne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  SU-20(2016-01-20)
 • W ramach służby to zapewne jako pierwsi dadzą nogę. .. To już nie ta straż co kiedyś, nie to wojsko, teraz to zabawa, ciągłe braki sprzętowe, paliwowe, szkoda amunicji na ćwiczenia. Nie to co ja jak byłem w służbie poborowej w latach 1972-74 i kolejne 40 w wojsku. .Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  mundurowy(2016-01-20)
 • Aleksandrowicz jak już tak podsumowujesz rok to pochwal się ilu strażników granicznych wyrzucono na zbity pysk za łapówki, przestępstwa i machloje a ile spraw jest w toku. Liczby w SETKACH to chyba za mało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-01-20)
Reklama