UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Straż Graniczna się buduje

 
Elbląg, Przy ul. Kotwiczej trwa budowa nowej siedziby Straży Granicznej
Przy ul. Kotwiczej trwa budowa nowej siedziby Straży Granicznej (fot. Michał Skroboszewski)

Trwają prace związane z budową nowej siedziby Straży Granicznej w Elblągu. Przy ul. Kotwiczej powstanie nowoczesny obiekt wraz z garażami dla samochodów oraz jednostek pływających, boksami dla psów służbowych, a całość zostanie ogrodzona i zabezpieczona wałem przed powodzią. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pogranicznicy będą mogli wprowadzić się do budynku jesienią 2020 r.

Będzie to druga, po budowie nowego przejścia granicznego w Grzechotkach, inwestycja realizowana przez wojewodę warmińsko-mazurskiego na terenie przejść granicznych z tak znaczącym udziałem środków unijnych (całkowita kwota projektu: 16 mln 957 tys. 407 zł, w tym dofinansowanie 12 mln 718 tys. 055 zł).
       Realizacja projektu obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej, budowę i pierwsze wyposażenie budynku na potrzeby odpraw granicznych dokonywanych przez Morski Oddział Straży Granicznej w Elblągu, wyburzenie dotychczas użytkowanego budynku, wybudowanie boksów garażowych, boksów dla psów służbowych, miejsc parkingowych w miejscu wyburzonego budynku oraz dróg komunikacyjnych na potrzeby Morskiego Oddziału Straży Granicznej.
       Zaprojektowany, a następnie wybudowany obiekt w Elblągu stanowić będzie w całości integralną część infrastruktury morskiego przejścia granicznego na zewnętrznej granicy UE i strefy Schengen. Wykorzystywany będzie do zapewnienie sprawnej i skutecznej odprawy granicznej w przejściu granicznym w Elblągu, obsługującym połączenia z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.
       Przetarg na realizację inwestycji wygrała lokalna firma Elzambud.
       - W połowie kwietnia ruszyły prace związane z budową nowej siedziby dla funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Elblągu - informuje kpt. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. - Aktualnie wykonywane są roboty ziemne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, funkcjonariusze - w liczbie około 60 – z dotychczasowej siedziby będą mogli się wprowadzić do nowej w III kwartale 2020 r.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama