UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Światło dla bezpieczeństwa

 
Elbląg, Sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu służy poprawie bezpieczeństwa
Sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu służy poprawie bezpieczeństwa (fot. MS)
Reklama

Nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi S7 z ul. Żuławską. - W tej sytuacji jazda  w kierunku Helenowa i w przeciwnym czy skręty w lewo są ekstremalnie niebezpieczne – alarmuje nasz Czytelnik. Popierają go policjanci, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad o/Gdańsk wyjaśnia: to przez awarię, która zostanie niebawem usunięta. Dobra wiadomość dla kierowców - sygnalizacja będzie działać, gorsza, że tylko do lata.

" Jak sądzę, sygnalizacja została wyłączona w związku z przebudową drogi S7 przy równoczesnym ograniczeniu prędkości do 50 km/h – pisze w liście do redakcji pan Marek. - Nie zmienia to jednak faktu, że pokonanie skrzyżowania w kierunku Helenowa i przeciwnym czy też skręty w lewo są obecnie ekstremalnie niebezpieczne. Już wcześniej, przy działającej sygnalizacji, dochodziło na wspomnianym skrzyżowaniu do mnóstwa niebezpiecznych wypadków.
       Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku wyjaśnia: „Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu S7 i ul. Żuławskiej jest wyłączona w wyniku awarii (doszło tu do wypadku drogowego, który spowodował jej uszkodzenie). Sprawa nie ma związku z budową S7. Nasze służby z Rejonu w Elblągu zleciły już jej naprawę.”
       Światła wrócą, ale tylko na kilka miesięcy. Piotr Michalski z GDDKiA zapowiada bowiem planowany demontaż sygnalizacji: ”nastąpi to w okresie maj - czerwiec br. Do tego czasu będzie ona funkcjonowała normalnie”.
       Elbląska policja sugeruje, by sygnalizację świetlną w tym miejscu pozostawić.
       - Z całą pewnością korzystniejszym rozwiązaniem jest, by sygnalizacja ta była włączona, wpływa to bowiem na bezpieczeństwo – mówi podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP. - My, jako Policja,  będziemy wnioskować do administratora drogi o to, by sygnalizatory były włączone, o ile też będą ku temu możliwości techniczne. W tym miejscu panuje bowiem duże natężenie ruchu i samo stworzenie tam skrzyżowania z sygnalizacją świetlną miało poprawiać bezpieczeństwo.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Dobrze by było gdyby Budimex rozpoczął jak najszybciej budowę zaplanowanego tam wiaduktu, wyeliminowało by nieszczęsne skrzyżowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-01-21)
 • Panie policmajster! Najbezpieczniejszy jest wiadukt a nie światła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2016-01-21)
 • Ten kto tamtędy nie jeździ nie wie jakie to duże utrudnienie. Gdzie policja? Auta tam nawet jak działają światła prują dużo szybciej niż ograniczenie prędkości. A na naprawę sygnalizacji dopiero będzie ogłoszony przetarg ! Czyli tak naprawdę nie wiadomo kiedy te światła zostaną włączone i na jak długo. Czy trzeba tam ponownego wypadku aby ktoś zadziałał ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  Zazulam(2016-01-21)
 • Tam naprawdę jest NIEBEZPIECZNIE !!!!! Jechałem. .. może fotoradar ?? Od strony wiaduktu aż się prosi 70 km/h i ten nieszczęsny łuk w prawo. .. ech. .naprawę ciężko pokonać tam skrzyżowanie. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  muzyk64(2016-01-21)
 • Nie tylko te skrzyżowanie jest niebezpieczne, ale również kierowcy z okolic Helenowa, Wikrowa, Wiktorowa, Władysławowa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  (2016-01-22)
 • Te światła nie działają już od dłuższego czasu! Jak nie pośpieszą się z ich naprawą niedługo usłyszymy o kolejnych wypadkach. Przejechać przez to skrzyżowanie w godzinach dużego natężenia ruchu to ekstremalne i niebezpieczne wyzwanie. Tragedia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-01-22)
 • Zrobić rondo nawet prowizoryczne jak na Warszawskiej i po problemie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2016-01-23)
 • z 500,300,100m przed skrzyzowaniem powinny być ogromne tablice informujące o nim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mistrzu(2016-01-23)
 • Było tu już tyyyyyle wypadków, że kilka, czy nawet kilkaset kolejnych nic nie da. Do naprawy jest zarząd GDDKiA, a nie drogi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2016-01-23)
 • To ty chyba nie wiesz, gdzie leżą te miejscowości, bo tak się składa, że większość wypadków powodują pojazdy jadące od strony Gdańska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2016-01-23)
Reklama