UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szacunek w obie strony

 
Elbląg, Szacunek w obie strony
fot. policja
Reklama

Wypadkom na przejściach można zapobiec. Potrzebne jest jednak wspólne działanie obu grup - pieszych i kierowców. O tym m.in. mówili policjanci podczas spotkania w I liceum Ogólnokształcącym.

- Uważne obserwowanie sytuacji, koncentracja i stosowanie się do przepisów to obowiązek, natomiast życzliwość, szacunek do drugiego człowieka i zrozumienie jego punktu widzenia jest równie ważne - przypomina Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Tomasz Krawcewicz.
       Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu przy współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej KWP w Olsztynie w dniach 15-19 lutego przeprowadzili w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Pocztowej i w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, spotkania z kierowcami i kandydatami na kierowców pn. „#razemwruchudrogowym”. Wzięło w nich udział około 200 osób. Omawiano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem relacji między pieszymi a kierowcami.
       Kierowcy muszą zapamiętać, że zbliżając się do przejścia należy bacznie obserwować to co dzieje się wokół, dostosować prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze tak, by móc zatrzymać pojazd w odpowiednim momencie.
       - Najbardziej niebezpieczną sytuacją dla niechronionych uczestników ruchu drogowego jest omijanie przez kierowcę pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu – tłumaczy asp. Agnieszka Kudosz z Wydziału Ruchu Drogowego. - Taką sytuację przedstawiliśmy uczestnikom spotkań na przykładzie przejścia dla pieszych w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej.
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama