UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szukanie przyczyny trwa

 
Elbląg, Szukanie przyczyny trwa
fot. arch. AD
Reklama

Kilka dni temu w gminie Tolkmicko pojawiło się ogłoszenie, na którym widnieje zakaz picia surowej wody w Tolkmicku, Kadynach, Janówku i Kikołach. Jeden z naszych Czytelników zapytał, skąd się wziął.

- Pobraliśmy w poniedziałek próbki wody, badania wykazały wzrost bakterii z grupy E.Coli [na razie nie stwierdzono bakterii Escherichia coli – red.]. Dziś badanie zostało powtórzone – wyjaśnia Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Elblągu.
       Jak dodaje Jerzy Dudek, dyrektor Zakładu Gospodarki Wodno- Ściekowej w Tolkmicku, próbki pobrano w czterech punktach na terenie miasta i z ujęcia wody, a także z punktu w Kadynach.
       Na razie wszyscy szukają przyczyny, a tę znaleźć dość trudno, tym bardziej, że w ostatnim czasie nie wykonywano żadnych napraw, nie było awarii czy rozszczelnienia sieci, które mogłyby wpłynąć na jakość wody.
       Mimo że powodów do paniki nie ma, procedura wymaga, by poinformować mieszkańców i na wszelki wypadek zakazać picia surowej wody. Nie ma jeszcze konkretnej decyzji, kiedy zakaz przestanie obowiązywać.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama