UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tak dla ronda Zamech (Opinia)

 
Elbląg, Tak dla ronda Zamech (Opinia)
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Zamech to nadal przemysłowa ikona Elbląga, jedna z najbardziej rozpoznawalnych nazw kojarzonych z naszym miastem, ale jednocześnie ważny fragment lokalnej tożsamości elblążan. Będę publicznie wspierał starania o rondo Zamech – pisze radny Michał Missan na temat ronda u zbiegu ulic Browarna, Teatralna, Robotnicza.

Należy wspierać starania, aby zachować w pamięci kolejnych pokoleń markę Zamech, od dziesięcioleci kojarzoną z przemysłowym DNA Elbląga, nadal w wielu częściach Europy pierwsze skojarzenie z naszym miastem. Ten pomysł nie dzieli elblążan i ma szansę zyskać powszechną akceptację w naszym mieście.
       Zamech pomijając trudny etap prywatyzacji i przekształceń własnościowych, to nadal żywa legenda w wielu elbląskich rodzinach i przez to ważny fragment lokalnej tożsamości elblążan. Podczas spotkań z mieszkańcami będę wspierał ten pomysł, zwracając jednak uwagę, że w pierwszej kolejności powinniśmy zrealizować pierwotny zamysł radnych poprzednich kadencji, aby każde miasto partnerskie miało swoje rondo w naszym mieście.

  Elbląg, Michał Missan
Michał Missan (fot. AD, archiwum portEl.pl)


       Samorząd to w dużej mierze umiejętność kontynuacji tego, co rozpoczęły poprzednie kadencje radnych. Skoro zatem nie wszystkie miasta partnerskie mają swoje ronda, najpierw zrealizujmy tę koncepcję nazewnictwa.
       Jeśli jednak miałoby być inaczej, to proponuję konsultacje społeczne nad propozycjami, włączając w to propozycję mieszkańca Elbląga, tzn. Rondo Zamech. Mam nadzieję, że pan Przewodniczący (Rady Miejskiej – przyp. red.) będzie szanował opinię mieszkańców Elbląga i zaproponuje w tej sprawie konsultacje społeczne.
      
      

Michał Missan, radny
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama