UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tańszych biletów (na razie) nie będzie

 
Elbląg, Tańszych biletów (na razie) nie będzie
fot. Witold Sadowski (arch. PortEl.pl)
Reklama

Nie ma decyzji w sprawie obniżek cen biletów. Po informacji, że finansowanie prezydenckiej propozycji ma pochodzić ze środków przeznaczonych na program proponowany przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości - uchwałę wycofano.

Bilet jednorazowy za przejazd komunikacją miejską w Elblągu kosztuje obecnie 2,80 zł. Posiadacze Elbląskiej Karty Miejskiej płacą 2,60 zł, pod warunkiem że odbiją kartę przy wysiadaniu z pojazdu. Ta cena miała być jeszcze niższa. Z projektu uchwały, którą urzędnicy przygotowali na sesję Rady Miejskiej wynikało, że bilet jednorazowy EKM miałby kosztować 2,30 zł. Za przejazd do dwóch przystanków pasażerowie zapłaciliby 2,10 zł (obecnie 2,20 zł), bilety okresowe miałyby stanieć o 6 procent, natomiast bilet przesiadkowy miałby kosztować tylko 1 grosz (obecnie jest to kwota 40 groszy). Obniżki miały wejść w życie 1 lipca i zdaniem urzędników mogłyby przyczynić się do wzrostu liczby pasażerów w elbląskiej komunikacji miejskiej.
       - W listopadzie ub.r. składałem interpelację w sprawie komunikacji miejskiej. Wtedy prezydent i wiceprezydenci grzmieli hucznie, że w budżecie miasta nie ma pieniędzy na finansowanie obniżek, a tym bardziej wprowadzanie bezpłatnych przejazdów. Mam pytanie: jakie jest zabezpieczenie finansowe tego projektu uchwały? Gdzie są na to pieniądze, gdzie jest to zapisane w budżecie miasta, bo ja tego nie widzę – mówił Paweł Kowszyński, radny Prawa i Sprawiedliwości.
       Rozalia Grynis, skarbnik miasta, odpowiedziała, że pieniądze miałyby pochodzić ze środków, które są przeznaczone na program "Elblążanin Plus". To sztandarowy projekt klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego założenia szerzej zaprezentowano tydzień temu, podczas konferencji prasowej. On również zakłada obniżkę cen biletów (więcej na ich temat w tekście "Tańsze bilety,lepszy wybór?").
       - Wnoszę wniosek o wycofanie tego druku uchwały – zaproponował w odpowiedzi Kowszyński.
       Do tej decyzji przychylił się Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej. Zaznaczył, że program "Elblążanin plus" był wpisany do rezerwy budżetowej, natomiast prezydencka propozycja nie.
       - Niedobrze się dzieje, gdy inicjatywy, które planują radni są przejmowane w celach wyborczych – mówił Pruszak i skomentował: - To zagrywka czysto przedwyborcza ze strony prezydenta. 
       Ostatecznie projekt uchwały wycofano, głosowało za tym 14 radnych, przeciwko było 10. Jak dodał Marek Pruszak program "Elblążanin plus" zostanie przedstawiony w całości na kolejnej sesji tak, aby mogli zapoznać się z nim wszyscy radni. 
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama