UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ten eksperyment ma wyjść uczniom na zdrowie

 
Elbląg, Prezydent Witold Wróblewski podpisał dziś (16 kwietnia) umowę z firmą z Puław na doposażenie szkół
Prezydent Witold Wróblewski podpisał dziś (16 kwietnia) umowę z firmą z Puław na doposażenie szkół (fot. Anna Dembińska)

Wszystkie elbląskie szkoły podstawowe oraz dwa Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze zostaną wyposażone w sprzęt pomocny w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych i matematycznych. To część projektu "Eksperyment edukacją przyszłości". Za blisko 2 mln zł zadania podjęła się firma z Puław.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski wskazuje, że celem całego projektu jest poprawa jakości kształcenia uczniów poprzez eksperyment. W tym "eksperymencie" bierze udział 680 uczniów klas VII szkół podstawowych i dwóch SOSW. Szkolenie dydaktyczne przejdzie 100 nauczycieli. Projekt zakończy się w styczniu 2020 r.
       Witold Wróblewski cieszy się z inwestycji w oświatę.
       - Pozyskaliśmy 25 mln zł na modernizację oświaty - przypomina prezydent Elbląga. - Jednym z elementów projektu realizowanego od 1 lutego 2018 r. jest doposażenie placówek w bazę dydaktyczną do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Na ten cel przeznaczamy 1 mln 699 tys. zł.
       I w ten sposób narzędzia do nauczania biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki trafią do 15 szkół podstawowych i dwóch Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Elblągu. Ich dostawcą została (wyłoniona w przetargu) firma z Puław. Na realizację zadania ma 45 dni.
       Miasto przypomina, że od października 2018 r. do końca stycznia 2019 r. w elbląskich szkołach zrealizowano 1 041 godzin zajęć wyrównawczych przedmiotów przyrodniczych i matematyki; 1 665 godzin zajęć rozwijających z przedmiotów przyrodniczych i matematyki;  264 godziny kół zainteresowań; 428 godzin konsultacji z rodzicami.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama