UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tor niegotowy, mają być kary

 
Elbląg, Tak dzisiaj wygląda tor
Tak dzisiaj wygląda tor (fot. Michał Skroboszewski)

Dzisiaj miała się zakończyć budowa toru łyżwiarsko-wrotkarskiego przy ul. Agrykola. Tymczasem nadal nie jest wylana jego nawierzchnia. Władze miasta zapewniają, że będą żądać od wykonawców kar umownych za niedotrzymanie terminu.

Tor łyżwiarsko-wrotkarski miał być gotowy już pod koniec sierpnia. Władze miasta zgodziły się z prośbą wykonawców i przesunęły termin na koniec października ze względu na nieprzewidziane problemy z inwestycją, na przykład konieczność stabilizacji gruntu.
       Konsorcjum firm z Borowa i Luzina (woj. pomorskie) październikowego terminu też nie dotrzyma, bo tor nie ma jeszcze gotowej nawierzchni, jej wylewanie powinno odbywać się w ciągu 24 godzin w sposób ciągły przy sprzyjającej niedeszczowej pogodzie. - Na pewno nie odstąpimy od żądania kar umownych – zapewnia Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. - Za każdy dzień zwłoki kara umowna wynosi pół procent wartości umowy, to jest 25 tysięcy złotych.
       Przypomnijmy, że inwestycję wartą 5,1 mln złotych dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki (kwotą 1 mln zł) oraz Urząd Marszałkowski (500 tys. zł). Mimo opóźnienia miasto nie musi zwracać dotacji, bo ma czas na rozliczenie inwestycji do końca roku.
       Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni uchwalili, że patronem toru będzie legendarny trener panczenistów Kazimierz Kalbarczyk. Uroczyste otwarcie toru ma nastąpić w grudniu, kiedy to odbędą się ogólnopolskie zawody łyżwiarstwa szybkiego.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Tak to jest jak się wybiera najtańszych a nie najsolidniejszych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  50 1
  (2016-10-31)
 • Jaka cena taka jakość;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  27 0
  bynio199(2016-10-31)
 • to teraz zaleją jak praktycznie co dzień pada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 0
  (2016-10-31)
 • Od marca niemal codziennie (dosłownie) obserwowałem jak przebiegają prace, i przez większość czasu nie działo się NIC. Pomimo tego, że kończył im się pierwszy termin nie widać było wzmożonego tempa. Mam nadzieję, że miasto skutecznie wyegzekwuje kary umowne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 1
  (2016-10-31)
 • same wydłubanie liści ze zbrojenia to z tydzien im zajmie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 0
  (2016-10-31)
 • Zacznijcie wreszcie wprowadzać normalne terminy a kto nie potrafi nich buli kary i won. Pseudo wykonawcy gnać ich precz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 0
  (2016-10-31)
 • ale lipa ile sie juz to ciągnie, znowu sezon rolek stracony, nie ma gdzie pojeździć. Jechac z nimi, !!! 25k. dziennie -good.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  chryniu(2016-10-31)
 • Proszę, ilu nadzorców i jeden bardziej radykalny od drugiego. Budowa architektury finansowej w Polsce trwa kilka lat a potem chcecie aby wykonawca zrealizował budowę w ciągu kilku miesięcy i jeszcze najlepiej aby na zapłatę czekał kilka lat. Pan Nowak, stary wół widać zapomniał jak cielęciem był w jakimś tam Prezbeku czy Prezbudzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 9
  (2016-10-31)
 • 25 tysięcy dziennie? No ładnie pojadą po pensjach :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2016-10-31)
 • A właśnie, że chcemy, żeby wykonał w ciągu kilku miesięcy! Czas realizacji nie jest tajemnicą - skoro wykonawca stwierdził, że da radę to zrobić w kilka miesięcy, a zrobi po roku, to czy ja to jest wina? Jeśli według Ciebie jest wina miasta, to gratuluję logiki! Pewnie nie jedna ekipa naciągnęła Cię na koszty nic nie robieniem przez pół roku, a Ty siedziałeś w tym czasie w kąciku i płakałeś, bo wyznaczyłeś zły termin realizacji :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  (2016-10-31)
 • Więc twoim zdaniem terminy realizacji są dla hecy, żeby ładniej wyglądało w tabelkach, czy po to, żeby, ktoś - kto podejmuje się zadania - zmieścił się w określonych ramach czasowych? Przyjechała jakaś firma Bóg wie skąd, jeden raz, potem drugi dała ciała, a Elblążanie mają się cieszyć i może jeszcze nagrodzić szacownego przedsiębiorcę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  (2016-10-31)
 • Z tego co wczoraj (niedziela)widziałem. Jestem pewien ze inwestycja raczej nie skończy sie w 2016 roku. To jakies małe nieudolne firmy wygrały ten przetarg. Lepiej dac 10 % wiecej znanej renomowanej firmie niz łapserdakom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 2
  (2016-10-31)
Reklama