UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trwaj chwilo, jesteś piękna!

 
Elbląg, Trwaj chwilo, jesteś piękna!
Fot. Mieczysław Jaworski MJ Studio
Reklama

- Studniówka inauguruje odliczanie od 100 do jednego, do zera. Do dorosłości usankcjonowanej tytułem zawodowego muzyka, tytułem abiturienta z paszportem na świat – mówił wczoraj (23 stycznia) swoim uczniom Andrzej Korpacki, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. - Dziś jednak życzę szampańskiej zabawy i powtórzę za Faustem: trwaj chwilo, jesteś tak piękna! Zobacz więcej zdjęć

Bal przedmaturalny ZPSM odbył się w zacnych murach Biblioteki Elbląskiej. Pierwszym tańcem – tradycyjnie – był polonez. To typowo polska tradycja, niemająca żadnego odpowiednika na świecie.
       - Sami wymyśliliśmy ruchy, choć polonez ma swoje ustalone, ale chcieliśmy, by był indywidualny – mówiła Anna Kolasińska, wiolonczelistka. - Wiele razy zmienialiśmy kroki, aż w końcu doszliśmy do idealnego układu. Prace trwały długo, bo ponad dwa miesiące.
       W „muzyku” poloneza od lat tańczą uczniowie wraz z nauczycielami.
       - W tym roku jednak mieliśmy za mało nauczycieli płci męskiej, dlatego zgodził się nas wesprzeć i ksiądz Piotr Towarek, jak również uczniowie, którzy pomagali we wcześniejszych koncertach, bo musieliśmy sami zarobić na studniówkę – wyjaśniała uczennica ZPSM. - To już taka tradycja, że robimy koncerty świąteczne, robimy też zabawy w przedszkolach, by zebrać pieniądze na studniówkę.
       Pieniądze, które zostały spożytkowane - jak na artystyczne dusze przystało - pięknie, dostojnie, z klasą. Wystrój sali skromny, ale gustowny, a na parkiecie młodzież - w strojach klasycznych, z nutką ekstrawagancji. - Miałam inną wymarzoną sukienkę, ale ostatecznie kupiłam tę [czerwoną – red.] … wczoraj – z uśmiechem przyznała Anna Kolasińska.
       Słów uznania, szczególnie płci pięknej, nie szczędził dyrektor szkoły Andrzej Korpacki:
       - Kreacje rzucają na kolana, zupełnie jakbyśmy byli na najlepszych światowych salonach, a wy debiutantami najsłynniejszych rodów – mówił wieczorem.
       Zanim dyrektor złożył uczniom życzenia szampańskiej zabawy i padło – za Faustem – trwaj chwilo, jesteś piękna, przypomniał o odliczaniu.

  Elbląg, Trwaj chwilo, jesteś piękna!
Fot. Mieczysław Jaworski MJ Studio

 - Studniówka inauguruje odliczanie od 100 do jednego, do zera. Do dorosłości usankcjonowanej tytułem zawodowego muzyka, tytułem abiturienta z paszportem na świat – mówił Andrzej Korpacki. - Nie przejmujmy się jednak tym stukaniem zegara. Miejcie ten swój cudowny rytm, który w was jest od zawsze, idźcie własnym tokiem.
       Większość uczniów wiąże swoją przyszłość z muzyką.
       - To chyba naturalne; będę zdawała do kilku akademii – zapowiedziała już niemal absolwentka ZPSM w Elblągu. - Możliwe też, że na drugim lub trzecim roku zacznę nowy kierunek.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Faustowski cytat troszkę nie bardzo tu pasuje. Ale tylko troszkę (owszem wskazuje na piękną, acz ulotną chwilę, ale. .. ) Już bardziej można się zasugerować rodzimymi autorami, jak np. może cytat z Ody do młodości pióra mistrza Mickiewicza?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  (2016-01-25)
 • A gdzie filmik?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Maturzystka(2016-01-26)
Reklama