UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ulica imienia Zdzisława Olszewskiego

 
Elbląg, Zdzisław Olszewski był zasłużonym mieszkańcem Elbląga
Zdzisław Olszewski był zasłużonym mieszkańcem Elbląga (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Reklama

Z taką inicjatywą wystąpił dzisiaj na sesji klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Której ulicy patronem będzie zasłużony radny, który zmarł pod koniec stycznia? Prawdopodobnie jednej z tych, których nazwa musi się zmienić w związku z zwaną ustawą dezubekizacyjną.

- W imieniu klubu radnych PiS zgłaszam inicjatywą uchwałodawczą w sprawie nadania jednej z ulic w naszym mieście imienia i nazwiska Zdzisława Olszewskiego, byłego wojewody elbląskiego, wieloletniego radnego, który do końca swoich dni był aktywnie działającym mieszkańcem Elbląga i samorządowcem – mówił dzisiaj na sesji Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
       Przypomnijmy, że Zdzisław Olszewski zmarł pod koniec stycznia. Miał 82 lata. Z wykształcenia był inżynierem, przez wiele lat pełnił ważne stanowiska państwowe i samorządowe. W 1981 roku i w latach 1989-1996 był wojewodą elbląskim, w 1996 roku przez kilka miesięcy podsekretarzem stanu w Urzędzie Rady Ministrów. Od 1998 roku nieprzerwanie zasiadał w elbląskiej Radzie Miejskiej, był członkiem klubu radnych PiS. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora sekretariatu Stowarzyszenia Gmin Rzeczpospolitej Polskiej Euroregionu Bałtyk z siedzibą w Elblągu. Był odznaczony Krzyżami Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem 30-lecia Polski Ludowej.
       Inicjatywa uchwałodawcza klubu radnych PiS trafi teraz pod obrady komisji ds. nazewnictwa ulic. Której ulicy patronem może zostać Zdzisław Olszewski? - To będzie jedna z ulic, której nazwa musi się zmienić w związku z ustawą dezubekizacyjną. Nie chcę jednak mówić której, to będzie rola komisji ds. nazewnictwa ulic. Chciałbym, byśmy wszystkie propozycje dotyczące tej kwestii zamknęli na czerwcowej sesji Rady Miejskiej – powiedział nam Marek Pruszak.
       Jedną z ulic, której nazwa musi się zmienić, jest ulica Armii Ludowej, znajdujące się na Zawadzie. Być może to jej patronem będzie Zdzisław Olszewski.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama