Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka

Ulica imienia Zdzisława Olszewskiego

 
Elbląg, Ulica imienia Zdzisława Olszewskiego Zdzisław Olszewski był zasłużonym mieszkańcem Elbląga (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Rek

Z taką inicjatywą wystąpił dzisiaj na sesji klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Której ulicy patronem będzie zasłużony radny, który zmarł pod koniec stycznia? Prawdopodobnie jednej z tych, których nazwa musi się zmienić w związku z zwaną ustawą dezubekizacyjną.

- W imieniu klubu radnych PiS zgłaszam inicjatywą uchwałodawczą w sprawie nadania jednej z ulic w naszym mieście imienia i nazwiska Zdzisława Olszewskiego, byłego wojewody elbląskiego, wieloletniego radnego, który do końca swoich dni był aktywnie działającym mieszkańcem Elbląga i samorządowcem – mówił dzisiaj na sesji Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
     Przypomnijmy, że Zdzisław Olszewski zmarł pod koniec stycznia. Miał 82 lata. Z wykształcenia był inżynierem, przez wiele lat pełnił ważne stanowiska państwowe i samorządowe. W 1981 roku i w latach 1989-1996 był wojewodą elbląskim, w 1996 roku przez kilka miesięcy podsekretarzem stanu w Urzędzie Rady Ministrów. Od 1998 roku nieprzerwanie zasiadał w elbląskiej Radzie Miejskiej, był członkiem klubu radnych PiS. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora sekretariatu Stowarzyszenia Gmin Rzeczpospolitej Polskiej Euroregionu Bałtyk z siedzibą w Elblągu. Był odznaczony Krzyżami Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem 30-lecia Polski Ludowej.
     Inicjatywa uchwałodawcza klubu radnych PiS trafi teraz pod obrady komisji ds. nazewnictwa ulic. Której ulicy patronem może zostać Zdzisław Olszewski? - To będzie jedna z ulic, której nazwa musi się zmienić w związku z ustawą dezubekizacyjną. Nie chcę jednak mówić której, to będzie rola komisji ds. nazewnictwa ulic. Chciałbym, byśmy wszystkie propozycje dotyczące tej kwestii zamknęli na czerwcowej sesji Rady Miejskiej – powiedział nam Marek Pruszak.
     Jedną z ulic, której nazwa musi się zmienić, jest ulica Armii Ludowej, znajdujące się na Zawadzie. Być może to jej patronem będzie Zdzisław Olszewski.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Płyn Hayne
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
OKOWOKO s.c.