UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Braniewie też konsultowali mapę zagrożeń

 
Elbląg, W Braniewie też konsultowali mapę zagrożeń
fot. nadesłana
Reklama

Dziś w Braniewie komendant powiatowy policji w Braniewie insp. Grzegorz Sieński, w otoczeniu starosty, przedstawicieli służb mundurowych, samorządów lokalnych, agencji ochrony oraz lokalnych mediów przedstawił idee tworzenia powiatowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa.

Policjanci z Braniewa rozpoczęli cykl konsultacji społecznych w zakresie tworzenia lokalnej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Celem stworzenia mapy jest pokazanie w sposób rzetelny i czytelny, głównie lokalnej społeczności, skali i rodzajów zagrożeń. Mapy powinny być odzwierciedleniem nie tylko aktualnych niebezpieczeństw, ale także przyszłościowych prognoz. Pod pojęciem map zagrożeń nie kryje się tylko aspekt techniczny, ale przede wszystkim nowa filozofia działania policji. Mają one być istotnym elementem w procesie zarządzania bezpieczeństwem publicznym, który realizowany jest w ramach partnerskiego współdziałania pomiędzy wszystkimi instytucjami i podmiotami, które czuwają nad ochroną obywateli.
       W Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie zorganizowano pierwsze konsultacje społeczne. W spotkaniu, którego moderatorem był insp. Grzegorz Sieński, uczestniczyli starosta, przedstawiciele służb mundurowych,samorządów lokalnych, agencji ochrony oraz lokalnych mediów. Na wstępie zapoznano wszystkich zebranych z ideą, która przyświeca tworzeniu map, jak również wskazano na obszary, które przedmiotowe narzędzie będzie opisywało. W kolejnej, najważniejszej części konsultacji przekazano głos zebranym gościom. Wśród uczestników padały zgodne opinie, co do nadrzędnej roli wspólnego działania oraz udziału lokalnych mieszkańców w tworzeniu mapy zagrożeń. Aby wzmocnić kanał komunikacji pomiędzy społeczeństwem i policją funkcjonariusze uruchomili specjalny adres e-mail: mapazagrozen@braniewo.ol.policja.gov.pl
       Wysyłając wiadomość, każdy obywatel może zgłosić swoje propozycje i sugestie dotyczące miejsc, w których nie czuje się bezpiecznie, czy sytuacji, które sprawiają, że czuje się zagrożony. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał, a zdobyta wiedza będzie stanowiła nieocenioną pomoc w projektowaniu finalnej wersji mapy, która następnie zostanie umieszczona na stronie internetowej naszej komendy.
       Kolejne konsultacje już w najbliższy wtorek (9 lutego) o godz. 16 w Braniewskim Centrum Kultury.
       Odbęda się też konsultacje dla mieszkańców:
       - miasta i gminy Frombork - 9 lutego o godz. 9 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Frombork,
       - miasta i gminy Pieniężno oraz gminy Lelkowo - 12 lutego o godz. 12 w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie,
       - gmin Wilczęta oraz Płoskinia - 18 lutego o godz. 10 w świetlicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilczętach.
       Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału.
      
      
st. sierż.Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama