UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiadukt na Zatorze otwarty!

Reklama

Na tę chwilę mieszkańcy Zatorza czekali latami. Dzięki budowie wiaduktu, który dzisiaj został oficjalnie otwarty, skrócił się czas przejazdu do centrum miasta, a mieszkańcy i służby ratunkowe nie muszą już czekać pod szlabanami na przejazd pociągu. Koszt inwestycji razem z drogami dojazdowymi to 35 mln złotych. Zobacz zdjęcia z otwarcia i film.

- Miałem ten zaszczyt i przyjemność, że uczestniczyłem w tworzeniu pierwszej strategii rozwoju Elbląga. To był rok 1996 i wtedy właśnie wpisano konieczność połączenia Zatorza z miastem wiaduktem. To był jeden z priorytetów, który właśnie dzisiaj stał się faktem. Wiadukt otworzy tę dzielnicę na dalsze inwestycje, są firmy chętne budować tu mieszkania, powstanie nowa Komenda Miejska Policji – mówił podczas uroczystego otwarcia wiaduktu Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji.
       Nie uniknął też nawiązań do bieżącej polityki. - Proponowałem Radzie Miejskiej, by w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości nazwać wiadukt, nawiązując do tej rocznicy. Szkoda że radni PiS kilkakrotnie nie podjęli tego tematu i dzisiaj nie ma odsłonięcia stosownej tablicy. Mam nadzieję, że w kolejnej kadencji to zrobimy – stwierdził prezydent.
       Przypomnijmy, że budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi trwała rok i kosztowała 35 mln złotych,  z czego prawie połowę stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych i od Ministerstwa Infrastruktury. Przy okazji tej inwestycji przebudowano także skrzyżowanie Mickiewicza z Grunwaldzką, by umożliwić swobodny przejazd autobusom PKS.
       Przejazd przez tory kolejowe w ciągu ul. Lotniczej nadal jest czynny, mogą z niego korzystać zarówno piesi jak i kierowcy (dojazd do Giełdy Elbląskiej), ale od poniedziałku 8 października będzie tylko dla pieszych.
       Tymczasem projekt budowy tunelu dla pieszych pod torami okazał się za drogi. Firmy startujące w przetargach oferują za swoją pracę 13 mln złotych, urzędnicy wycenili kosztorys na 6 mln zł. Wkrótce ma być ogłoszony kolejny przetarg na to zadanie.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama