UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyjątkowa wigilia elblążan. Zobacz zdjęcia!

 
Elbląg, Elblażanie chętni składali sobie życzenia
Elblażanie chętni składali sobie życzenia (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Barszczyk z uszkami, łazanki z kapustą, pierogi z kapustą i grzybami oraz ciasto – takie smakołyki czekały na elblążan, którzy wzięli udział w kolejnej miejskiej wigilii. Chętnych do dzielenia się opłatkiem i składania życzeń nie brakowało, a świąteczny nastrój wzbogacały kolędy w wykonaniu Tomasza Steńczyka z zespołem. Zobacz zdjęcia!

- W tych dniach, kiedy jesteśmy mocno zabiegani, jest ta chwila, w której możemy złożyć sobie życzenia. Chciałbym życzyć elblążanom i gościom, którzy do nas na święta przyjechali, radosnych, ciepłych i rodzinnych świąt. By nikogo, z kim chcielibyście spędzić święta, nie zabrakło przy stole – mówił do licznie zebranych mieszkańców prezydent Witold Wróblewski. - W związki z tym, że wkrótce rozpoczniemy nowy 2016 rok chciałbym życzyć wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i realizacji swoich marzeń, a miastu rozwoju i zadowolenia mieszkańców, że w nim mieszkają. Wszystkiego najlepszego!
       Prezydent wraz z ks. Jackiem Jezierskim, biskupem Diecezji Elbląskiej, odebrali od harcerzy z Elbląga i skautów z obwodu kaliningradzkiego Betlejemskie Światełko Pokoju, które każdy mógł następnie zabrać do domu. - Spotykamy się w bliskości świąt Bożego Narodzenia. To ważny obyczaj pomimo codziennych konfliktów, problemów, wzajemnych pretensji, poniekąd nieuniknionych. Spotykam się, bo jesteśmy wszyscy siostrami i braćmi, nawet nie przez pokrewieństwo, nawet nie przez przynależność do jednego narodu, nawet nie przez wspólne wyznanie, ale poprzez przynależność do rodu ludzkiego. Boże Narodzenie może być dla nas impulsem, bądźmy skłonni raz jeszcze zdobyć się na życzliwość na drugich osób, na wyciągnięcie ręki do zgody, na pojednanie z bliskim, na podjęcie dialogu z przeciwnikami, Nie zamykajmy się w sobie, zdobywajmy się na otwartość, na wyjście ku drugim – apelował w swoim przemówieniu biskup Jacek Jezierski.

  Elbląg, Do wigilijnych potraw ustawiła się spora kolejka
Do wigilijnych potraw ustawiła się spora kolejka (fot. MS)


       Wiele osób wzięło sobie te słowa do serca, chętnie dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. A potem spokojnie czekali w długiej kolejce po świąteczne potrawy, przygotowane na zleceni Urzędu Miejskiego przez jednego z elbląskich restauratorów.
       - Dzisiaj wydajemy barszczyk z uszkami, łazanki z kapustą, pierogi z kapustą i grzybami oraz ciasto. Mamy przygotowanych 1500 porcji. Oprócz tego, co Urząd Miejski zamówił, dokładamy zawsze trochę więcej też od siebie, bo taka już nasza tradycja. Powinno wystarczyć dla wszystkich chętnych – mówi Roman Badysiak, elbląski restaurator.
       Świąteczny nastrój wzbogacały kolędy w wykonaniu Tomasza Steńczyka z zespołem. Wielu elblążan wykorzystało niedzielny wieczór także na ostatnie zakupy na jarmarku. - Wydaje się, że jarmark się udał. Jest sporo ludzi, są zainteresowani zakupami. Nasza firma jest po raz kolejny w Elblągu, ale ja jestem pierwszy razy. Jestem zadowolona – powiedziała nam Małgorzata Sic, która przyjechała aż z Podlasia i podczas jarmarku sprzedawała wędliny.
      
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama