UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Za brak odblasków grozi mandat

Reklama

Policjanci z ruchu drogowego kontrolują osoby piesze, które poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jeżeli nie będą posiadać odblasków, spotkanie może zakończyć się mandatem. Tylko wczoraj (9 października) skontrolowano cztery takie osoby.

Jeżeli kierujący w porę nie zauważy pieszego idącego poboczem, sytuacja taka może zakończyć się potrąceniem i nawet śmiercią takiej osoby. Przepisy nakładają na osoby, które poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek używania elementów odblaskowych. Co za tym idzie, policja ma prawo kontrolować i egzekwować używanie odblasków. Wczoraj podczas policyjnych działań napotkano cztery osoby nieużywające odblasków. Policjanci przeprowadzili rozmowę i zakończono to tym razem na pouczeniu.
       By docierać do wyobraźni tych oraz innych osób w KMP w Elblągu, powstał plakat nt. używania elementów odblaskowych obrazujący to, co widzi kierowca samochodu w świetle reflektorów. Powstał także 1,5 minutowy telewizyjny spot „Tak wyglądają drogowe realia”, na którym dokładnie widać, czym grozi brak odblasków. Zapraszamy do zapoznania się z tymi załączonymi publikacjami i przekazać ich treść swoim bliskim.
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama