UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ze śniegiem czy bez ferie mają być ciekawe

 
Elbląg, Do elbląskich uczniów trafi 11 tys. "przewodników" po feriach w mieście
Do elbląskich uczniów trafi 11 tys. "przewodników" po feriach w mieście (fot. AD)
Reklama

Eksperymenty chemiczne w bibliotece, zajęcia kulinarne w Galerii EL, fitness i boks na lodowisku, a na krytej pływalni - strzelanie. Niemożliwe? A jednak. W Elblągu ferie zimowe będą obfitowały w zaskakujące atrakcje. Nawet bez śniegu ma być ciekawie.

Dzieci nie będą się nudzić spędzając ferie zimowe w mieście - zapewnia Bogusław Milusz, wiceprezydent Elbląga.  - Bogatą ofertę zajęć plastycznych, muzycznych, sportowych przygotowały elbląskie placówki edukacyjne oraz kluby, organizacje, instytucje miejskie.
       25 stycznia dwutygodniowy czas zimowego wypoczynku rozpocznie 15 tysięcy młodych elblążan. Miasto przygotowało dla nich ofertę wydając ok. 250 tys. zł. A co się w niej znajduje?
       - Od poniedziałku do piątku zapraszają: Muzeum Archeologiczno-Historyczne - na zwiedzanie, Galeria EL m.in. na warsztaty dźwiękowe, plastyczne i kulinarne, a filie biblioteczne na eksperymenty chemiczne, wspólne czytanie książek oraz do udziału w zabawach i grach - wylicza wiceprezydent Milusz.
       Będzie się działo też na lodowisku "Helena", które na czas ferii będzie otwarte w godz. 6-22. Będzie można skorzystać ze ślizgawki, ale także w obiekcie będą prowadzone zajęcia fitness oraz treningi bokserskie.
       W obiekcie nieczynnej obecnie krytej pływalni przy ul. Robotniczej na chętnych czeka strzelnica. Będzie można sprawdzić swoje celne oko.
       Na ruch stawia Centrum Sportowo-Biznesowe. W pierwszym tygodniu ferii będą odbywać się tam zajęcia m.in. judo, tenisa stołowego, będzie można pograć w piłkę ręczną, nożną lub siatkową. W drugim tygodniu organizatorzy zimowego wypoczynku zapraszają na turnieje sportowe, szczególnie 30 stycznia o godz. 14 na mecz ligowy elbląskiego Startu. Wstęp dla dzieci bezpłatny. Podobnie, jak udział w zajęciach sportowych na terenie CSB.
       - W siedmiu placówkach edukacyjnych prowadzone będą półzimowiska - zapowiada Małgorzata Sowicka, dyrektor departamentu edukacji, sportu i turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Ta propozycja zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku przygotowaliśmy 585 miejsc, w tym 225 dla podopiecznych MOPS. Opieką objęte zostaną dzieci w wieku 6-14 lat. Opłata za osobę wynosi 140 zł - to opłata za wyżywienie i za materiały dydaktyczne - kontynuuje. - Miasto sfinansuje wynagrodzenie kadry pedagogicznej, uczestnikom półzimowisk zapewnia bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej oraz - dla placówek, które zgłosiły taką potrzebę - nieodpłatne korzystanie z basenu miejskiego.

  Elbląg, Miejscy urzędnicy zapewniają, że oferta wypoczynkowa skierowana do najmłodszych jest bogata
Miejscy urzędnicy zapewniają, że oferta wypoczynkowa skierowana do najmłodszych jest bogata (fot. AD)

Bardzo aktywnie w ofercie atrakcji zimowych wypada Młodzieżowy Dom Kultury. Proponuje zajęcia plastyczne, zajęcia w pracowni komputerowej, w modelarni, warsztaty wokalne.
       - Wszystko po to, by dzieci nie siedziały tylko w domu przed komputerem – podkreśla wiceprezydent Bogusław Milusz.
       - Mam nadzieję, że ferie jednak będą zimowe i uczniowie skorzystają ze śniegu m. in. na Górze Chrobrego – dodaje Witold Wróblewski, prezydent miasta.
       Pełna oferta bezpłatnych zajęć na czas ferii zimowych znajduje się w informatorze wydanym przez miasto. 11 tys. egzemplarzy trafia właśnie do elbląskich uczniów. Na kartach nie ma oferty CSB, ale pełny plan zajęć opublikowany jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Dostałam już w szkole informator. Faktycznie miasto się postarało Duże urozmaicenie i rzeczywiście mogę coś dla dziecka wybrać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  mamaośmiolatka(2016-01-19)
 • Najważniejsze że jest zima i śnieg. .....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  100% Elblążanin(2016-01-19)
 • panie Milusz MDK zorganizuje "zajęcia w pracowni komputerowej, w modelarni, warsztaty wokalne. - Wszystko po to, by dzieci nie siedziały tylko w domu przed komputerem" To po co takie zajęcia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  (2016-01-19)
 • .. .bo w pracowni komputerowej można nauczyć się wielu pożytecznych, ciekawych rzeczy ponieważ komputer panie anonimowy to nie tylko narzędzie służące do wytapiania bezproduktywnie czasu bębniąc w bezsensowne gry !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2016-01-20)
 • A co z zajęciami sportowymi organizowanymi przez MOS ? W biuletynie nic nie ma na ten temat????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2016-01-20)
 • Bardzo dobry pomysł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-01-20)
 • To nie miasto się postarało, tylko KAZAŁO instytucjom swoim zorganizować zajęcia prawie za free. Szkoły częściowo się wykpiły, spadło to na innych. A informacja jest nie do końca ścisła, bo brak np wpisu, że liczba miejsc na dane zajęcia jest OGRANICZONA. Poza tym musimy prowadzić zajęcia, nie usłyszymy nawet dziękujemy za pracę, że o gratyfikacji finansowej nie wspomnę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  Rozgoryczona...(2016-01-25)
 • Szanowni "opracowywacze" informatora miejskiego - nie ma daty 25 styczeń ! TO NIE JEST POPRAWNA FORMA!!! Mówi się i pisze - 25 stycznia ! 12 lutego (ulica taka jest w naszym mieście, chyba można zapamiętać), 3 maja (też ulica, Konstytucję uchwalono, chyba w szkole Was uczyli ?). Co jak co, ale MIEJSKI informator POWINIEN być poprawną polszczyzną napisany!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oJCZYSTYDODAJDOULUBIONYCH(2016-01-25)
 • Racja! Różne instytucje z terenu Miasta zadbały o atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Bardziej zapobiegliwi rodzice (tak jak ja) zasięgnęli informacji telefonicznej i zapisali swoje pociechy na te zajęcia, wychodząc z założenia, że organizatorzy czasu wolnego podczas ferii mają ograniczone warunki i zaplecze (lokal itp. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  Zapobiegliwamama(2016-01-25)
 • Szkoda, że Miasto sfinalizuje tylko wynagrodzenie kadry pedagogicznej, a nie wszystkich fizycznie odpowiedzialnych osób za przygotowanie i zorganizowanie czasu wolnego dzieciom podczas ferii. Kadra pedagogiczna raczej źle nie ma, wszak dostanie gratyfikację podwójnie. Podczas ferii nauczyciele przecież nie są na urlopach bezpłatnych. Co mają powiedzieć ci, którzy organizują za free zajęcia podczas ferii a nie usłyszą nawet "dziękuję". Spotkają się za to z niezadowoleniem tych, których dzieci z racji ograniczonej liczby miejsc nie dostają się na zajęcia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  bravomiś(2016-01-25)
 • Miasto zorganizowało??!!!!!- komu ????? Gdzie się nie zadzwoni terminy zarezerwowane już przed feriami na całe dwa tygodnie. Po co było drukowanie tych książeczek i wywalanie kasy w błoto skoro "swoi" wiedzieli dużo wcześniej co, gdzie i kiedy i pozapisywali się już na dwa tygodnie przed feriami. A "miasto" się pochwali że ferie zorganizowało- dla znajomków i najbogatszej części miasta bo takie dzieci widać na zdjęciach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  POrażka(2016-01-27)
 • Informatory o feriach 90 % rodziców dostało na czwartkowych zebraniach z rodzicami w szkołach. Jednak informacje o feriach pojawiały się już wcześniej na portalach internetowych i na stronach instytucji organizujących czas wolny dzieciom podczas ferii. Każdy, ale to każdy mógł zadzwonić (numery telefonów były podane) i zasięgnąć informacji. Mądrzy skorzystali. Inni jak zwykle mają pretensje!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 1
  Pliszka(2016-01-27)
Reklama