UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żłobek z bardziej kolorową twarzą

 
Elbląg, Żłobek na ul. Asnyka odwiedził dziś (26 stycznia) prezydent Wróblewski
Żłobek na ul. Asnyka odwiedził dziś (26 stycznia) prezydent Wróblewski (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Zmodernizowany żłobek nr 2 przy ulicy Asnyka, w którym opiekę znalazło kolejnych 25 dzieci, został ponownie otwarty. Na potrzeby grupy dziecięcej utworzono nową bawialnię, sypialnię, stołówkę, szatnię, łazienki oraz pomieszczenia administracyjne. Zobacz, jak wygląda teraz. 

W wyremontowanym niedawno żłobku mieni się kolorami, pachnie świeżością i słychać śpiew najmłodszych elblążan, którzy z ciekawością i zdziwieniem przyglądali się przybyłym dziś (26 stycznia) do nich gościom. W odnowionym obiekcie powstało dodatkowych 25 miejsc (20 dla dzieci w wieku rok – 2 lata, pięć dla maluchów od szóstego miesiąca życia do półtora roku), co ogromnie cieszy dyrektor placówki Justynę Gudalewicz.
       - Po przebudowie doszło 25 nowych miejsc, obecnie przebywa u nas 110 dzieci (na 350 miejsc we wszystkich elbląskich żłobkach). Nadal są osoby oczekujące na miejsca w żłobku, ale 25 elbląskich rodzin jest szczęśliwych, że ich dziecko ma tutaj zapewnioną opiekę. I to było dla mnie największym impulsem, by podjąć przebudowę i realizację projektu - mówiła. 
       Jak informuje dyrektor placówki, obecnie na miejsce w żłobku nadal oczekuje 15 dzieci, a do 2017 roku aż ok. 80 maluchów.
       Prace remontowe trwały około czterech miesięcy. Rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku. W ich ramach zaadoptowano poddasze na pomieszczenia administracyjne, a w istniejących do tej pory pomieszczeniach administracyjnych powstała sala zabaw dla dzieci, stołówka, szatnia dziecięca i łazienka.
       - Został wykonany większy zakres prac niż zaplanowano – dodaje dyrektor żłobka. - Wyremontowano cały obiekt, przemalowano także pomieszczenia na parterze żłobka, gdzie mieści się oddział trzeci i czwarty czyli grupy dzieci najstarszych.
       W okresie remontu w miesiącu sierpniu dla podopiecznych Żłobka nr 2 udostępniono pomieszczenia Żłobka nr 4 przy ulicy Chopina. Od września do grudnia dzieci przebywały w Przedszkolach nr 15 i 19.

  Elbląg, Żłobek z bardziej kolorową twarzą
fot. Michał Skroboszewski

- O ile milej wchodzi nam się teraz do pomieszczeń, które są wyremontowane, kolorowe, gdzie środki dydaktyczne są bogate, przyciągające wzrok – cieszy się Justyna Gudalewicz.
       Koszt inwestycji w ramach „Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch – edycja 2015” opiewa na kwotę ok. 1,2 mln zł, z czego 80 proc. pochodzi ze środków budżetu państwa, a 20 proc. to środki miejskie. – Być może należy jeszcze myśleć o następnych inwestycjach, ale to też zależy od pewnych możliwości finansowych – powiedział podczas uroczystego otwarcia żłobka prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Obecnie będziemy przystępować do termomodernizacji szkół, do kolejnej inwestycji edukacyjnej. Jeżeli jednak pojawi się możliwość modernizacji kolejnego żłobka, będę się starał to zrealizować – zapowiedział. – Zaznaczam jednak, że chodzi tu zawsze nie o budowę, ale o modernizację i przebudowę istniejących już placówek.

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama