Środa 20-02-2019, imieniny Leona, Ludomira
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żłobek z bardziej kolorową twarzą

 
Elbląg, Żłobek z bardziej kolorową twarzą
Żłobek na ul. Asnyka odwiedził dziś (26 stycznia) prezydent Wróblewski (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Zmodernizowany żłobek nr 2 przy ulicy Asnyka, w którym opiekę znalazło kolejnych 25 dzieci, został ponownie otwarty. Na potrzeby grupy dziecięcej utworzono nową bawialnię, sypialnię, stołówkę, szatnię, łazienki oraz pomieszczenia administracyjne. Zobacz, jak wygląda teraz. 

W wyremontowanym niedawno żłobku mieni się kolorami, pachnie świeżością i słychać śpiew najmłodszych elblążan, którzy z ciekawością i zdziwieniem przyglądali się przybyłym dziś (26 stycznia) do nich gościom. W odnowionym obiekcie powstało dodatkowych 25 miejsc (20 dla dzieci w wieku rok – 2 lata, pięć dla maluchów od szóstego miesiąca życia do półtora roku), co ogromnie cieszy dyrektor placówki Justynę Gudalewicz.
     - Po przebudowie doszło 25 nowych miejsc, obecnie przebywa u nas 110 dzieci (na 350 miejsc we wszystkich elbląskich żłobkach). Nadal są osoby oczekujące na miejsca w żłobku, ale 25 elbląskich rodzin jest szczęśliwych, że ich dziecko ma tutaj zapewnioną opiekę. I to było dla mnie największym impulsem, by podjąć przebudowę i realizację projektu - mówiła. 
     Jak informuje dyrektor placówki, obecnie na miejsce w żłobku nadal oczekuje 15 dzieci, a do 2017 roku aż ok. 80 maluchów.
     Prace remontowe trwały około czterech miesięcy. Rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku. W ich ramach zaadoptowano poddasze na pomieszczenia administracyjne, a w istniejących do tej pory pomieszczeniach administracyjnych powstała sala zabaw dla dzieci, stołówka, szatnia dziecięca i łazienka.
     - Został wykonany większy zakres prac niż zaplanowano – dodaje dyrektor żłobka. - Wyremontowano cały obiekt, przemalowano także pomieszczenia na parterze żłobka, gdzie mieści się oddział trzeci i czwarty czyli grupy dzieci najstarszych.
     W okresie remontu w miesiącu sierpniu dla podopiecznych Żłobka nr 2 udostępniono pomieszczenia Żłobka nr 4 przy ulicy Chopina. Od września do grudnia dzieci przebywały w Przedszkolach nr 15 i 19.

  fot. Michał Skroboszewski
fot. Michał Skroboszewski

- O ile milej wchodzi nam się teraz do pomieszczeń, które są wyremontowane, kolorowe, gdzie środki dydaktyczne są bogate, przyciągające wzrok – cieszy się Justyna Gudalewicz.
     Koszt inwestycji w ramach „Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch – edycja 2015” opiewa na kwotę ok. 1,2 mln zł, z czego 80 proc. pochodzi ze środków budżetu państwa, a 20 proc. to środki miejskie. – Być może należy jeszcze myśleć o następnych inwestycjach, ale to też zależy od pewnych możliwości finansowych – powiedział podczas uroczystego otwarcia żłobka prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Obecnie będziemy przystępować do termomodernizacji szkół, do kolejnej inwestycji edukacyjnej. Jeżeli jednak pojawi się możliwość modernizacji kolejnego żłobka, będę się starał to zrealizować – zapowiedział. – Zaznaczam jednak, że chodzi tu zawsze nie o budowę, ale o modernizację i przebudowę istniejących już placówek.

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka HERB ELBLĄGA
Ręcznik z haftem
Czapka z nadrukiem