Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Zmarł radny Zdzisław Olszewski

 
Elbląg, Zmarł radny Zdzisław Olszewski (fot. archiwum portEl.pl)
Rek

Nie żyje Zdzisław Olszewski, zasłużony elbląski radny, były wojewoda elbląski, znany polityk. - Był bardzo oddany miastu. Elbląg stracił wielkiego człowieka – mówi Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. Zdzisław Olszewski w styczniu skończył 82 lata.

Zdzisław Olszewski urodził się w Starogardzie Gdańskim. Z wykształcenia był inżynierem, przez wiele lat pełnił ważne stanowiska państwowe i samorządowe. W 1981 roku i w latach 1989-1996 był wojewodą elbląskim, w 1996 roku przez kilka miesięcy podsekretarzem stanu w Urzędzie Rady Ministrów. Od 1998 roku nieprzerwanie zasiadał w elbląskiej Radzie Miejskiej, był członkiem klubu radnych PiS.
     Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora sekretariatu Stowarzyszenia Gmin Rzeczpospolitej Polskiej Euroregionu Bałtyk z siedzibą w Elblągu. Był odznaczony Krzyżami Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem 30-lecia Polski Ludowej. Od 1969 roku należał do PZPR, gdy powstała Solidarność, został jej członkiem. - Był bardzo oddany sprawom miasta, również Starego Miasta. Znałem go od czasów, gdy został wojewodą elbląskim. To wielka strata dla naszego miasta – powiedział Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. - Z pewnością elbląski samorząd włączy się w organizację uroczystości pogrzebowych, by odpowiednio pożegnać tak zasłużoną dla miasta i kraju postać.
     Jeszcze w czwartek Zdzisław Olszewski uczestniczył w obradach Rady Miejskiej, choć jak przyznał, miał problemy ze zdrowiem. Wygłosił oświadczenie, chwaląc organizację tegorocznych obchodów Opłatka Pojednania, spotkania środowisk kombatanckich, kresowiaków.
     - Byłem pełen obaw, jak wyjdzie ten „opłatek” już po śmierci Juliana Szewczyńskiego (szefa elbląskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej  – red.), to on organizował zawsze tę uroczystość  – mówił Zdzisław Olszewski. – Wyszło jednak wspaniale, za co dziękuję panu generałowi Sorokoszowi, pełnomocnikowi prezydenta ds. kombatantów, panu prezydentowi i osobom odpowiedzialnym za organizację. Opłatek promuje właśnie tak piękną inicjatywę jak pojednanie różnych środowisk. Takiego pojednania bardzo potrzeba nam dziś w kraju, wybaczenia i pojednania...
     Zdzisław Olszewski zmarł w sobotę rano...
     Nie jest jeszcze znany termin uroczystości pogrzebowych. 
     
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe