UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmarła sędzia Barbara Filmanowicz

Elbląg, Sędzia Barbara Filmanowicz
Sędzia Barbara Filmanowicz (fot. nadesłana)

28 września w wieku 76 lat zmarła sędzia Barbara Filmanowicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 5 października w Olsztynie.

Pani Sędzia urodziła się w Warszawie. W 1965 r. ukończyła studnia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1965 – 1967 odbywała aplikację sądową w Sądzie Wojewódzkim w Zielonej Górze, po której w dniu 1 listopada 1967 r. rozpoczęła pracę orzeczniczą jako asesor sądowy, również w okręgu tamtego Sądu. Na stanowisko sędziego Sądu Powiatowego w Zielonej Górze została powołana z dniem 1 listopada 1969 r. Od dnia 28 marca 1975 r. zajmowała stanowisko sędziego Sądu Wojewódzkiego w Zielonej Górze, zaś od dnia 1 września 1975 r. – sędziego Sądu Wojewódzkiego i następnie Sądu Okręgowego w Elblągu. W latach 1988 – 1992 Pani Sędzia pełniła funkcję Przewodniczącej Wydziału Cywilnego Sądu Wojewódzkiego w Elblągu, zaś w latach 1989 – 1992 była Wiceprezesem tego Sądu. Od 1994 r. do końca służby była wizytatorem ds. rodzinnych i nieletnich, co było odzwierciedleniem ogromnej wiedzy prawniczej Pani Sędzi, w szczególności jej niekwestionowanego autorytetu w zakresie międzynarodowego obrotu prawnego. Pani Sędzia bardzo chętnie dzieliła się swoją wiedzą, szkoląc aplikantów oraz w każdej sytuacji służąc radą i pomocą. Przez współpracowników zawsze była postrzegana jako osoba kompetentna i fachowa.
       Z dniem 1 lutego 2005 r. Pani Sędzia przeszła w stan spoczynku.
      
       Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 5 października 2018 r. w Olsztynie. Msza żałobna zostanie odprawiona o godzinie 13:00 w kościele pw. św. Wojciecha przy ul. Gałczyńskiego 28, skąd nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz komunalny przy ul. Wadąskiej (Dywity).
      
sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama