UWAGA!

Zmiany w Informacji Turystycznej. Rządy obejmuje PTTK

 Elbląg, Leszek Marcinkowski (po prawej) oraz Kamil Zimnicki w Ratuszu Staromiejskim (fot.
Leszek Marcinkowski (po prawej) oraz Kamil Zimnicki w Ratuszu Staromiejskim (fot.

Na razie trwa przeprowadzka. Trzeba podłączyć sprzęt komputerowy, a także wypełnić gabloty turystycznymi publikacjami. Ale pracownicy PTTK już w Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim czekają i są gotowi odpowiedzieć na każde pytanie turysty oraz mieszkańca Elbląga.

Od dziś (1 lutego) za miejskie Punkty Informacji Turystycznej odpowiada elbląski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. To ta jednostka wygrała miejski konkurs na prowadzenie miejskich punktów IT.
       - Nasz Oddział ma 70 lat tradycji w zakresie obsługi ruchu turystycznego. Z poczucia obowiązku i zaangażowania się w turystykę postanowiliśmy podjąć się prowadzenia miejskich Punktów Informacji Turystycznej – mówił Kamil Zimnicki, rzecznik prasowy Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej, operatora miejskich punktów IT.
       Punkty Miejskiej Informacji Turystycznej są dwa – całoroczny w Ratuszu Staromiejskim  oraz sezonowy w Bramie Targowej. I tu już jest pierwsza zmiana w działalności informatorów turystycznych. Dotychczas Brama Targowa była otwarta dopiero od maja.
       - Chcemy okazjonalnie otwierać Bramę Targową, poza „wysokim” sezonem turystycznym. Pierwszy raz już 21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Jeżeli jakaś wycieczka będzie chciała zobaczyć panoramę Starego Miasta w czasie, kiedy brama będzie zamknięta, to Bramę dla turystów udostępnimy też poza sezonem – zapowiada Kamil Zimnicki.
       Nowi operatorzy plany mają ambitne.
       - Chcemy przystąpić do Forum Informacji Turystycznych, to jest takie ciało konsultacyjne przy Polskiej Organizacji Turystycznej, co dla nas oznacza dostęp do różnego rodzaju szkoleń, możliwość współpracy z informacjami turystycznymi w całym kraju. Jesteśmy też na etapie rozmów z kilkoma firmami i organizacjami w zakresie nowych materiałów i gadżetów promujących Elbląg. Ale o szczegółach poinformujemy konkretniej przed tzw. „wysokim sezonem turystycznym” czyli na przełomie kwietnia i maja – zapowiada Kamil Zimnicki. - Mamy w planach wydanie kilku przewodników tematycznych o Elblągu i regionie.
       Informacji udzielają dwie pracownice zatrudnione na umowę o pracę. W swojej pracy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne członków elbląskiego PTTK. Oprócz tego na pracownice IT czeka około 20 wyjazdów szkoleniowych rocznie.
       - Zależało nam na tym, żeby w IT pracowały osoby, które nie tylko znają region z folderów, ale i „namacalnie”: chodzą po naszych szlakach, znają ludzi w muzeach, obiektach, żeby wiedziały co konkretnie polecać turystom – mówił rzecznik elbląskiego oddziału PTTK. - A turyści pytania mają rozmaite.
       - Ja już pracowałam w Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim ponad półtora roku. To bardzo wdzięczna praca. Lubię pracę z turystami - mówiła Aleksandra Klann, która od dziś będzie informować turystów.
       - To dobra okazja, żeby zgłębić swoja wiedzę o regionie elbląskim. Lubię opowiadać o Elbląszczyźnie. W przyszłości myślę o zrobieniu kursów przewodnickich – dodała Aneta Brzykca, dla której środa była debiutem w roli miejskiego informatora turystycznego.
       Czy zmiana operatora miejskich Punktów Informacji Turystycznej odbije się na liczbie turystów odwiedzających Elbląg? Już ubiegły rok był pod wieloma względami rekordowy. - Chcemy obsłużyć około 35 tys. turystów. Jeżeli będzie więcej, to nic tylko się cieszyć – deklarował Kamil Zimnicki.
       - Chcielibyśmy zmienić takie zapatrywanie, że Elbląg jest miastem wypadowym w kierunku Malborka, Fromborka, Gdańska. Chcemy zainteresować turystów Elblągiem i jego okolicami: historią osadnictwa menonickiego, osadnictwa krzyżackiego, zamkami gotyckimi starymi domami podcieniowymi, Wysoczyzną Elbląską – dodał Leszek Marcinkowski z elbląskiego oddziału PTTK.
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama