UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co obiecuje Jerzy Wilk

 
Elbląg, Co obiecuje Jerzy Wilk
(fot. Anna Dembińska)
Reklama

Jerzy Wilk, kandydat PiS na prezydenta Elbląga, przedstawił swój program wyborczy. Wiele miejsca poświęcił w nim przekopowi Mierzei, budowie nowego kąpieliska przy ul. Spacerowej, nowych tanich mieszkań i rewitalizacji Bażantarni. Zobacz zdjęcia z konwencji wyborczej PiS.

PiS swoją konwencję wyborczą zorganizowało w siedzibie Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, której rektor Zdzisław Dubiella był jeszcze do niedawna radnym z listy tej partii. Spotkanie, na którym Jerzy Wilk przedstawił swój program wyborczy oraz kandydatów do Rady Miejskiej, poprowadziła Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy PGE Narodowy, która za czasów półtorarocznej prezydentury Jerzego Wilka kierowała jego biurem prasowym.
       - Okres czterech ostatnich lat to czas zdobywania kontaktów w polityce ogólnopolskiej, które Jerzy Wilk może wykorzystać na potrzeby Elbląga – przekonywała Monika Borzdyńska.
       Kandydat PiS na prezydenta Elbląga przedstawiał swój program wyborczy, który powstał m.in. w oparciu o pomysły zgłaszane przez elblążan.
       - Otrzymaliśmy od mieszkańców kilka tysięcy wypełnionych ankiet, które rozprowadzaliśmy w ostatnim czasie w Elblągu. – mówił Jerzy Wilk, który w swoim spocie wyborczym wymienia pięć głównych zadań, jakie chce zrealizować, jeśli wygra wybory. - Doprowadzę do realizacji przekopu przez Mierzeję, na terenie dawnego kąpieliska zbuduję nowe bezpłatne miejsce do wypoczynku, ale zupełnie inne niż proponuje obecny prezydent, stworzę więcej miejsc w przedszkolach i żłobkach, zbuduję 300 nowych tanich mieszkań dla młodych osób z Programu Mieszkanie Plus i wprowadzę system dopłat do czynszów, przywrócę Bażantarni dawną świetność poprzez rewitalizację szlaków, muszli koncertowej, a na dużej polanie zbuduję naturalny plac zabaw, by elblążanie nie musieli jeździć do Pasłęka – obiecywał Jerzy Wilk.
       Kandydat PiS przypominał, że podczas swojej półtorarocznej kadencji (2013-2014) zrealizował wiele obietnic z ówczesnej kampanii wyborczej. - Obniżyłem czynsze w mieszkaniach komunalnych, ceny biletów komunikacji miejskiej, nie podnosiliśmy cen wody, podatków lokalnych. Zaryzykowałem, oddając pieniądze na stadion i dzięki wygranej w kolejnym konkursie zbudowaliśmy CRW Dolinka, które jest jedynym obiektem sportowym w mieście przynoszącym dochód – przypominał Jerzy Wilk. - Chcemy pójść dalej, by stworzyć takie warunki do życia w Elblągu, by mieszkańcy z niego nie wyjeżdżali, a ci którzy wyjechali, chcieli tu wrócić. Szczególnie młodzi ludzie, z którymi jako prezydent chętnie współpracowałem.

  Elbląg, Co obiecuje Jerzy Wilk
(fot. Anna Dembińska)


       Lista obietnic wyborczych była długa, dotyczyła niemal każdej grupy społecznej, Jerzy Wilk opowiadał o nich przez około godzinę. Była więc m.in. mowa o odbudowie kolei nadzalewowej, budowie drogi łączącej Modrzewinę z S7, powrocie do współpracy z Trójmiastem, stworzeniu centrum nauki w Elbląskim Parku Technologicznym, Miejskiego Centrum Zdrowia Osób Wieku Dojrzałego, oddziału geriatrycznego w Szpitalu Miejskim, rozbudowie Miejskiego Centrum Rehabilitacji, budowie nowych parkingów (w tym wielopoziomowych na starówce) czy wymianie taboru tramwajowego.
       - Najważniejsze decyzje będę konsultował z mieszkańcami – obiecał Jerzy Wilk, który zbiór wyborczych obietnic określił hasłem „Elbląg pełen pomysłów”.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama