UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Edukacja według PiS

 
Elbląg, Jerzy Wilk i kandydaci PiS do Rady Miejskiej zorganizowali dzisiejszą konferencję przed budynkiem szkoły przy ul. Robotniczej, do którego w tym roku szkolnym przeprowadził się Zespół Szkół Zawodowych nr 1
Jerzy Wilk i kandydaci PiS do Rady Miejskiej zorganizowali dzisiejszą konferencję przed budynkiem szkoły przy ul. Robotniczej, do którego w tym roku szkolnym przeprowadził się Zespół Szkół Zawodowych nr 1 (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Dla nauczycieli wychowawców: 300 zł. Dla siódmo- i ósmoklasistów: stypendia. Podwójny rocznik w szkołach w przyszłym roku: „problemu nie będzie, postawimy na szkolnictwo zawodowe”. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało dzisiaj swoje propozycje dla elbląskiej edukacji.

- Chcemy rozszerzać edukację o kierunki związane z „morskością” Elbląga, szczególnie w szkolnictwie zawodowym. Uważamy, że takie kierunki, jak obsługa portu będą miały uzasadnienie w kontekście przekopu Mierzei Wiślanej – mówił Jerzy Wilk, kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na dzisiejszym briefingu prasowym.
       - Priorytetem jest szkolnictwo zawodowe. Chcemy zachęcać młodzież do pójścia do szkół branżowych poprzez doradztwo zawodowe, które powinno być bardziej aktywne. To szansa dla młodzież na zdobycie zawodu – dodał Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej obecnej kadencji.
       Prawo i Sprawiedliwość chce zastąpić dzisiejsze miejskie stypendia dla gimnazjalistów, analogicznym wsparciem dla uczniów dwóch ostatnich klas szkoły podstawowej. Od marca 2019 r. ma wzrosnąć też dodatek dla nauczycieli za wychowawstwo w szkole: do 300 zł.
       Największym problemem, z jakim przyjdzie się zmierzyć nowym władzom miasta w oświacie, będzie „podwójny rocznik”. We wrześniu 2019 r. do szkół średnich pójdą absolwenci gimnazjum (do szkół działających na dotychczasowych zasadach: trzyletnie liceum, czteroletnie technikum) oraz absolwenci szkół podstawowych (do czteroletnich liceów oraz pięcioletnich techników). Oznacza to konieczność uruchomienia dodatkowych klas pierwszych dla większej liczby młodych elblążan.
       - To nie jest problem. Będzie więcej młodzieży, ale mamy bardzo dobre licea i szkoły zawodowe. Trzeba się skupić na tym, żeby młodzież wybierała kierunki techniczne, bo one dają konkretny zawód. Liceum nie daje zawodu, trzeba się decydować po takiej szkole na studia. Jak tylko przejmiemy władzę, to wzmocnimy doradztwo zawodowe, tak aby zachęcić młodzież do wyboru atrakcyjnych kierunków zawodowych. I to rozwiążę ten problem. – deklarował Marek Pruszak.
       Przy okazji briefingu o edukacji nie mogło zabraknąć apeli do dyrektorów elbląskich szkół kandydujących do Rady Miejskiej.
       - Dyrektorzy czterech elbląskich szkół wprowadzają wyborców w błąd, kandydując do Rady Miejskiej. Nie wierzę, że ktoś kto zarabia ponad pięć tysięcy netto, zrezygnuje z funkcji dyrektora i zostanie radnym. Jeżeli tak zrobią, to niech zadeklarują to przed wyborami, a nie po wyborach. A jeżeli taki jest odważny, to niech powie to przed wyborami – apelował Jerzy Wilk.
       Przypomnijmy, że Jerzy Wilk cztery lata temu zdobył mandat radnego w elbląskiej Radzie Miejskiej. Po roku pracy w Radzie zrezygnował z mandatu radnego, kiedy zdobył mandat posła do Sejmu. Jego miejsce w Radzie zajęła Hanna Lewandowska. Jeżeli Jerzy Wilk wygra wybory na prezydenta, to będzie musiał zrezygnować z mandatu posła.
       - To nie jest taka sama sytuacja. Zdobyłem mandat radnego, natomiast później to był awans do Sejmu, a nie oszustwo wyborców. Wówczas startowałem także na prezydenta miasta, nie chciałem być tylko radnym. Chciałem dokończyć to, co zacząłem jako prezydent w tej krótkiej kadencji. Zostałem radnym i z góry wiedziałem, że jeżeli nie mogę spełniać swojego programu dla Elbląga, to dostanę szansę kandydowania na posła. W Sejmie nadal pracowałem dla Elbląga, mimo że nie musiałem tego robić – tłumaczył dzisiaj Jerzy Wilk.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • W Sejmie nadal pracowałem dla Elbląga, mimo że nie musiałem tego robić – tłumaczył dzisiaj Jerzy Wilk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  44 12
  (2018-10-10)
 • Nie mam zaufania, szczególnie do Pana, panie Pruszak, chcial Pan lata temu skierowac mojej dziecko do szkoły specjalnej, a powinien Pan zainteresować się problemem, a problemem była łapówkara wychowawczyni, niestety tak mnie wychowano, że dawanie prezentów nauczycielowi nie godzi się z przyzwoitością, mnie było stać dać prezencik, ale dzisiaj nie mogłabym sobie spojrzeć w twarz. Moje dziecko, jest dzisiaj bardzo dobrze wykształcone, a wystarczyło nie mieć uporu w sobie, żeby zmarnowac dziecko. Nie pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56 11
  Irmina(2018-10-10)
 • W Sejmie nadal pracowałem dla Elbląga, mimo że nie musiałem tego robić – tłumaczył dzisiaj Jerzy Wilk. Po prostu takie deklaracje to dramat i strzał w stopę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  68 4
  ASF(2018-10-10)
 • Tylko jedno pytanie panie Wilk, skąd będą te pieniądze -z UE?, stypendia wg jakich kryteriów?Już daliście 500 + na KAŻDE DZIECKO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43 4
  BSF(2018-10-10)
 • "morskie" kierunki nauczania? i le w tym porcie bedzie osob pracowac? 30-50?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38 7
  (2018-10-10)
 • Oni mówią DAMY, my wiemy, że za każde damy, podwójnie ZAPŁACIMY (no bo ich zarobki też)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  50 7
  (2018-10-10)
 • W Sejmie nadal pracowałem dla Elbląga, mimo że nie musiałem tego robić – tłumaczył dzisiaj Jerzy Wilk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 5
  (2018-10-10)
 • "W Sejmie nadal pracowałem dla Elbląga, mimo że nie musiałem tego robić – tłumaczył dzisiaj Jerzy Wilk. " -no ŻART jakiś !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52 3
  Seller(2018-10-10)
 • Wiele osob zmienilo front i bedzie glosowac na Pana, fala się odwraca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 61
  (2018-10-10)
 • I to jest załamka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 4
  Gosc(2018-10-10)
 • Arogancja, zaklamanie, brak szacunku robi swoje bo czasy inne i ludzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 6
  (2018-10-10)
 • RobertKoliński Kształcenie kierunkowe w zawodach "morskich" to pierwszy rozsądny postulat elbląskiego PiS, jestem zaszokowany;) Warto by jednak przy tej okazji przypomnieć, że skandaliczna deforma edukacji przygotowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła m. in. w Elblągu do likwidacji placówek szkolnych, przepełnienia klas, niedoboru kadry nauczycielskiej oraz przyjęcia kretyńskich podstaw programowych, które jedna ze współtwórczyń opisuje następująco: "Współżycie przed ślubem grozi poważnymi konsekwencjami, np. wyrzutami sumienia gnębiącymi człowieka aż do śmierci", "Antykoncepcja to niegodziwość, bo przeciwdziała płodności", "Stosowanie prezerwatywy i stosunek przerywany powoduje raka piersi, a kobieta pozbawiona dobroczynnego wpływu nasienia choruje", "Żeby zapalić zapałkę, chłopiec potrze trzaskę od siebie, dziewczynka do siebie. Podczas gaszenia chłopiec pomacha zapałką w powietrzu, a dziewczynka ją zdmuchnie". Jeśli podobnie będzie wyglądało PiS-kształcenie przyszłych wilków, hehe, morskich, to daj pan spokój;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 28
  RobertKoliński(2018-10-10)
Reklama