UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koalicja stawia na sport dzieci

 
Elbląg, O pomysłach na sport opowiadali Bogusław Tołwiński i Michał Missan
O pomysłach na sport opowiadali Bogusław Tołwiński i Michał Missan (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Zwiększenie liczby imprez sportowych, w których mogliby brać udział elblążanie - to główny postulat Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych. Większych inwestycji sportowych kandydaci tego komitetu nie przewidują.

Dziś (5 października) Koalicja Obywatelska zaprezentowała swój pomysł na elbląski sport. Kandydat na prezydenta Michał Missan nie przewiduje kolejnych dużych inwestycji sportowych, chce się skupić na rozwoju sportu dzieci oraz rekreacyjnego sportu dorosłych.
       - Michał Missan jest pierwszą osobą kandydującą na urząd prezydenta, który interesuje się spektrum sportowym wszystkich: dzieci, seniorów, niepełnosprawnych – chwali kandydata Bogusław Tołwiński, trener triathlonu i kandydat na radnego.
       Co te zapowiedzi oznaczają w praktyce? Koalicja Obywatelska chce zwiększyć aktywność sportową elblążan poprzez organizację jak największej liczby imprez sportowych, w których mogliby wziąć udział zarówno dorośli jak i dzieci.
       - Głównym organizatorem imprez powinien być Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który powinien mieć swoją pulę pieniędzy przeznaczoną właśnie na to. Musimy zagospodarować całe wakacje, tak aby każdy elblążanin miał do wyboru różnego rodzaju dyscypliny. Najrzadziej co dwa tygodnie musi być jakieś wydarzenie – zapowiadał Bogusław Tołwiński, który dodał, że ofertę imprez miałyby uzupełniać organizacje pozarządowe i firmy specjalizujące się w organizacjach sportowych wydarzeń.
       Dużą rolę w zakresie podniesienia aktywności fizycznej dzieci mają do spełnienia szkoły. Koalicja chce poprawić warunki pracy nauczycieli wychowania fizycznego, wskrzesić Szkolne Kluby Sportowe oraz Międzyszkolne Igrzyska Młodzieży Szkolnej. SKS-y zanikły także z powodów finansowych. Na zawody sportowe organizowane przez miasto kiedyś swoje reprezentacje wysyłało 80 proc. szkół. W tej chwili tylko wybrane, te które się specjalizują w jakieś dyscyplinie sportu – mówił Bogusław Tołwiński.
       To wiąże się z podniesieniem finansowania szkolenia dzieci i młodzieży. Kandydaci komitetu chcą zwiększyć kwotę dla elbląskich klubów sportowych z przeznaczeniem na konkretne wydatki, bez uszczuplania wydatków na szkolenie seniorów. - Nakłady na sport dzieci i młodzieży musimy zwiększyć zdecydowanie. To jest konieczność, zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że pozytywne zmiany zobaczymy dopiero za kilka lat – mówił Bogdan Tołwiński.
       Drugi sportowy pomysł Koalicji Obywatelskiej to promocja miasta przez sport. Bogusław Tołwiński przywołał przykład Roberta Karasia, którego wyczyn – ustanowienie rekordu świata w potrójnym triathlonie - odbił się szerokim echem w ogólnopolskich mediach. - Takich perełek mamy więcej i musimy o nie dbać – mówił kandydat na radnego.
       Tu jednak zabrakło konkretów. W elbląskim sporcie sukcesy na arenie międzynarodowej i krajowej odnoszą przede wszystkim zawodnicy, którzy nie osiągnęli jeszcze wieku seniorskiego. Potem sportowcy znikają gdzieś na krajowych arenach, a w lokalnych mediach możemy przeczytać kolejny artykuł o tym, że „zawodnik pochodzący z Elbląga...” odniósł kolejny sukces w barwach zespołu z innego miasta. Celem kandydatów na radnych jest zatrzymanie młodych zawodników w klubach.
       - Chcielibyśmy, żeby w elbląskich drużynach sportowych rywalizujących w rozgrywkach seniorskich 60 proc. zawodników stanowili elblążanie – wychowankowie klubu.. Jeżeli dziecko ma 12 lat i wie, że w przyszłości będzie mogło zagrać w seniorskiej drużynie swojego klubu, jego motywacja do treningów wzrośnie – argumentował Bogusław Tołwiński.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Tołwiński. .. Człowiek, który już raz sobie z wyzwaniem w UM nie poradził. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  36 2
  jemibekam(2018-10-05)
 • A skąd na to pieniądze. Dopóki nie pokaże źródeł finansowania to tylko mrzonki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 1
  Iwa(2018-10-05)
 • Michał Missan nie przewiduje kolejnych dużych inwestycji. Duze inwestycje sportowe. To mieliśmy za tego z Platformy Nowaczyka. Wczoraj widziałem Nowaczyka jak siedziasł na stadionie nowym na ulicy Qschodniej i oglądał biegające tam dziki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23 1
  (2018-10-05)
 • Pan reklamujący spinki do mankietów / bo jak inaczej odczytać kretyńskie pozy Missana?/ i sympatyczny wydawałoby się wf-ista, którego "intelektualnym" wyczynem w czasie gdy był szefem elbląskiego sportu / oczywiście kłania się Nowaczyk/ był "marsz z książką". Obaj straszni jajcarze i takie więcej niemoty. Byłoby śmieszne gdyby nie takie smutne!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 6
  młotkowy(2018-10-05)
 • Tylko PIS Jak mówią tak robią, dzisiaj rozpoczął się przekop oczywiście portel ani mru mru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 14
  Gosc1(2018-10-05)
 • Bezpardonowe ataki ekipy Missana na Wróblewskiego swojego niedawnego (a chyba i obecnego - wiceprezydent z PO) koalicjanta to skrajna nielojalność i głupota polityczna (wzmacnianie PiSu). To mocno rozczarowujące i nieeleganckie. Nie chce takiego prezydenta. Wczorajszym wywiadem dla konkurencji przekonał mnie, by głosować na Wróblewskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 6
  (2018-10-05)
 • Zapłacisz za ten przekop w podatkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 7
  Djkm(2018-10-05)
 • do wyborów jak to PO, a po nich będzie to co było, tylko szkoda dzieci, że manipulują nimi, piep.. to oni potrafią szkoda jedynie, że prawo ich do odpowiedzialności nie pociąga, a jaka jest PO-to nawet dzieci wiedzą, ,wyście mieli swój czas, spieprz.., okradliście, zubożyliście i naród i kraj, poszli won, a najlepiej na szczaw z Niesiołowskim , ,tym jesteście dla mnie, ,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  grace(2018-10-05)
 • Missan naśladuje Jakiego. Codziennie jakieś wydarzenie. Za chwilę obieca nam metro.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 4
  (2018-10-05)
 • zdelegalizować po i pis
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  RN(2018-10-05)
 • Spieprzać od Elbląga! Nikt nie zagłosuje na skompromitowaną Platformę UBywatelską, SLD czy PSL. Czas zabrać się do uczciwej pracy, a nie żerować na obywatelach za publiczne pieniądze!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 8
  (2018-10-05)
 • Ludzie przejrzyjcie na oczy toć z tego PO startują w wyborach te same stare skompromitowane jednostki. Poszli WON!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 4
  (2018-10-05)
Reklama