Siedmiu radnych do sejmiku województwa warmińsko – mazurskiego będą wybierali mieszkańcy regionu, w tym elblążanie, w najbliższych wyborach samorządowych (21 października). Do północy 17 września komitety wyborcze miały czas, aby zgłosić w komisji wyborczej swoich kandydatów. Publikujemy te listy, które już zostały zarejestrowane w naszym okręgu.
KW Partii Razem
1. Robert Koliński – Elbląg
2. Jolanta Ewa Gaudyńska – Pieniężno
3. Stanisław Grzegorz Paluch – Kieźliny
4. Sandra Kuleszo – Olsztyn
5. Michał Tymoteusz Lecyk – Elbląg
6. Agnieszka Maria Sławińska – Olsztyn
KW Ruch Narodowy RP
1. Bogdan Artur Żukowski – Borowiec
2. Mirela Katarzyna Ruksztełło – Nowa Pasłęka
3. Kamila Mielnik - Olsztyn
4. Magdalena Joanna Mazurowska - Gietrzwałd
5. Mateusz Drężek - Rudka
6. Marta Kozłowska - Olsztyn
7. Krzysztof Roman Hornicki – Braniewo
KW Prawo i Sprawiedliwość
1. Marcin Kazimierczuk – Bartoszyce
2. Paweł Szliwiński – Pieniężno
3. Jacek Roman Pawlik – Kiwity
4. Krzysztof Jerzy Śliz – Elbląg
5. Katarzyna Anna Hankus – Elbląg
6. Henryk Koniecko – Pasłek
7. Jolanta Wiesława Andruszkiewicz – Bartoszyce
8. Katarzyna Beata Modzelewska – Kochan – Braniewo
9. Julia Joanna Jacek – Stępień
KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
1. Grażyna Teresa Kluge – Elbląg
2. Maria Iwona Kasprzycka– Elbląg
3. Marek Chyl – Lidzbark Warmiński
4. Ryszard Janusz – Elbląg
5. Jadwiga Król – Elbląg
6. Jan Godowski – Braniewo
7. Aneta Ewa Dzięgo – Kraśnik
8. Elżbieta Kasza – Frombork
9. Miron Sycz – Górowo Iławeckie
KW Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Jan Bobek - Piórkowo
2. Wojciech Zabłocki - Krawczyki
3. Mirosław Krzysztof Gorbaczewski – Elbląg
4. Iza Stankiewicz – Elbląg
5. Danuta Oleksiak – Wikrowo
6. Robert Przemysław Dziadosz – Lidzbark Warmiński
7. Ewa Nisiewicz – Płonne
8. Bożena Martul – Bartoszyce
9. Stanisław Czesław Jasina – Elbląg
KWW Kukiz'15
1. Andrzej Piotr Wolański - Elbląg
2. Janina Ewa Piętka – Lidzbark Warmiński
3. Zygmunt Wójcik – Elbląg
4. Franciszek Bogusław Orliński – Pasłęk
5. Wiesława Kapłon – Pasłęk
6. Józef Bogdan Kręcki – Elbląg
7. Marta Małgorzata Parzonko – Elbląg
Aktualizacja z 19. września: zarejestrowane zostały listy KWW Bezpartyjni Samorządowcy, KWW Jedność Narodu - Wspólnota oraz KKW SLD - Lewica Razem.
KWW Bezpartyjni Samorządowcy
1. Paulina Jagielska - Braniewo
2. Zdzisław Czyczła - Lipowina
3. Oliwia Gerc - Zgoda
4. Adrian Wojciech Aleksiejew - Rudłowo
5. Józef Gerc - Zgoda
KWW Jedność Narodu - Wspólnota
1. Grzegorz Adam Kopyciński - Świętochowo
2. Hanna Fedorowicz - Olsztyn
3. Adam Szordykowski - Olsztyn
4. Bożena Karpińska - Choczaj - Rogity
5. Elżbieta Małgorzata Wysocka - Giławy
6. Zdzisław Jan Sienkiewicz - Braniewo
KKW SLD - Lewica Razem
1. Władysław Mańkut - Elbląg
2. Iwona Gniado - Elbląg
3. Danuta Jadwiga Zubrycka - Bartoszyce
4. Sylwia Piekart - Orneta
5. Włodzimierz Józef Łączyński - Braniewo
6. Jerzy Machejek - Markusy
7. Agnieszka Elżbieta Bieryńdo - Pieniężno
8. Bogdan Baczewski - Stopki
9. Andrzej Jan Zielonka - Elbląg,
Pozostałe listy kandydatów do sejmiku wojewódzkiego z okręgu elbląsko – braniewskiego zostaną opublikowane po ich zarejestrowaniu.
1. Robert Koliński – Elbląg
2. Jolanta Ewa Gaudyńska – Pieniężno
3. Stanisław Grzegorz Paluch – Kieźliny
4. Sandra Kuleszo – Olsztyn
5. Michał Tymoteusz Lecyk – Elbląg
6. Agnieszka Maria Sławińska – Olsztyn
KW Ruch Narodowy RP
1. Bogdan Artur Żukowski – Borowiec
2. Mirela Katarzyna Ruksztełło – Nowa Pasłęka
3. Kamila Mielnik - Olsztyn
4. Magdalena Joanna Mazurowska - Gietrzwałd
5. Mateusz Drężek - Rudka
6. Marta Kozłowska - Olsztyn
7. Krzysztof Roman Hornicki – Braniewo
KW Prawo i Sprawiedliwość
1. Marcin Kazimierczuk – Bartoszyce
2. Paweł Szliwiński – Pieniężno
3. Jacek Roman Pawlik – Kiwity
4. Krzysztof Jerzy Śliz – Elbląg
5. Katarzyna Anna Hankus – Elbląg
6. Henryk Koniecko – Pasłek
7. Jolanta Wiesława Andruszkiewicz – Bartoszyce
8. Katarzyna Beata Modzelewska – Kochan – Braniewo
9. Julia Joanna Jacek – Stępień
KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
1. Grażyna Teresa Kluge – Elbląg
2. Maria Iwona Kasprzycka– Elbląg
3. Marek Chyl – Lidzbark Warmiński
4. Ryszard Janusz – Elbląg
5. Jadwiga Król – Elbląg
6. Jan Godowski – Braniewo
7. Aneta Ewa Dzięgo – Kraśnik
8. Elżbieta Kasza – Frombork
9. Miron Sycz – Górowo Iławeckie
KW Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Jan Bobek - Piórkowo
2. Wojciech Zabłocki - Krawczyki
3. Mirosław Krzysztof Gorbaczewski – Elbląg
4. Iza Stankiewicz – Elbląg
5. Danuta Oleksiak – Wikrowo
6. Robert Przemysław Dziadosz – Lidzbark Warmiński
7. Ewa Nisiewicz – Płonne
8. Bożena Martul – Bartoszyce
9. Stanisław Czesław Jasina – Elbląg
KWW Kukiz'15
1. Andrzej Piotr Wolański - Elbląg
2. Janina Ewa Piętka – Lidzbark Warmiński
3. Zygmunt Wójcik – Elbląg
4. Franciszek Bogusław Orliński – Pasłęk
5. Wiesława Kapłon – Pasłęk
6. Józef Bogdan Kręcki – Elbląg
7. Marta Małgorzata Parzonko – Elbląg
Aktualizacja z 19. września: zarejestrowane zostały listy KWW Bezpartyjni Samorządowcy, KWW Jedność Narodu - Wspólnota oraz KKW SLD - Lewica Razem.
KWW Bezpartyjni Samorządowcy
1. Paulina Jagielska - Braniewo
2. Zdzisław Czyczła - Lipowina
3. Oliwia Gerc - Zgoda
4. Adrian Wojciech Aleksiejew - Rudłowo
5. Józef Gerc - Zgoda
KWW Jedność Narodu - Wspólnota
1. Grzegorz Adam Kopyciński - Świętochowo
2. Hanna Fedorowicz - Olsztyn
3. Adam Szordykowski - Olsztyn
4. Bożena Karpińska - Choczaj - Rogity
5. Elżbieta Małgorzata Wysocka - Giławy
6. Zdzisław Jan Sienkiewicz - Braniewo
KKW SLD - Lewica Razem
1. Władysław Mańkut - Elbląg
2. Iwona Gniado - Elbląg
3. Danuta Jadwiga Zubrycka - Bartoszyce
4. Sylwia Piekart - Orneta
5. Włodzimierz Józef Łączyński - Braniewo
6. Jerzy Machejek - Markusy
7. Agnieszka Elżbieta Bieryńdo - Pieniężno
8. Bogdan Baczewski - Stopki
9. Andrzej Jan Zielonka - Elbląg,
Pozostałe listy kandydatów do sejmiku wojewódzkiego z okręgu elbląsko – braniewskiego zostaną opublikowane po ich zarejestrowaniu.
Sebastian Malicki