UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto wygra wybory? Zagłosuj!

 
Elbląg, Kto wygra wybory? Zagłosuj!
(fot. Michał Skroboszewski)

Sondaż portElu

Na kogo oddasz głos w wyborach na prezydenta Elbląga?
Michał Missan 20.4%
Stefan Rembelski 3.9%
Jerzy Wilk 18.0%
Witold Wróblewski 42.9%
Jeszcze nie wiem 10.9%
oddam głos nieważny 3.9%
Liczba głosów: 949. Sondaż został zakończony.
Reklama

Tylko cztery osoby kandydują w wyborach na prezydenta Elbląga, to pierwszy taki przypadek w naszym mieście od czasu wprowadzenia bezpośredniego głosowania, czyli od 2002 roku. Czy to może oznaczać, że wybory rozstrzygną się już w pierwszej turze? Na kogo oddasz swój głos? Zapraszamy do głosowania w anonimowej sondzie.

Michał Missan (Koalicja Obywatelska, PO i N), Stefan Rembelski (Kukiz 15), Jerzy Wilk (Zjednoczona Prawica, PiS) i Witold Wróblewski (startuje z własnego komitetu KWW Witolda Wróblewskiego) z poparciem SLD i PSL) – między tymi kandydatami rozstrzygnie się walka o fotel prezydenta Elbląga. Kto wygra? Czy wynik rozstrzygnie się już w pierwszej turze? Teoretycznie jest to możliwe. Przypomnijmy, że pierwszy i jak na razie ostatni dokonał tego Henryk Słonina w 2006 roku, a miał wówczas czworo kontrkandydatów.
       W tych wyborach ponownie naprzeciw siebie staną Jerzy Wilk i Witold Wróblewski. Obaj już posmakowali, jak to jest być prezydentem 100-tysięcznego miasta i nie byłoby niespodzianką, że w razie II tury wyborów to właśnie ci dwaj kandydaci ponownie będą walczyć o głosy elblążan, jak stało się to cztery lata temu. Co ciekawe, wyniki naszej ostatniej sondy wskazywały, że w drugiej turze urzędujący prezydent mógłby się zmierzyć z Michałem Missanem, ale warto dodać, że w głosowaniach internetowych zawsze wynik kandydata PiS jest niedoszacowany (ma swój żelazny elektorat, który rzadziej korzysta z internetu).
       Na trzy tygodnie przed wyborami zapraszamy do udziału w naszej drugiej sondzie. Głosowanie potrwa do czwartku 18 października do godz. 23.59. Wyniki zaprezentujemy dzień później. Warto dodać, że w poprzednim głosowaniu aż 20 procent uczestników sondy wybrało opcję „inny kandydat” (rejestracja kandydatów jeszcze trwała) lub „jeszcze nie wiem”. To o głosy niezdecydowanych toczyć się będzie największa walka.
      
       UWAGA! By ograniczyć możliwość manipulacji, głos można oddać dopiero po zalogowaniu się do naszego serwisu i to na konto, które istniało przed 1 września 2018 roku. Głosowanie jest zupełnie anonimowe! Zastrzegamy też, że wyniki naszej sondy nie są reprezentantywne.
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama