UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odwołania nie będzie. "To była gra słów"

 
Elbląg, Witold Wróblewski przeprasza, ale uważa, że spór poszedł o "grę słów"
Witold Wróblewski przeprasza, ale uważa, że spór poszedł o "grę słów" (fot. AD, arch. portel)
Reklama

Witold Wróblewski nie będzie odwoływał  się od wyroku, jaki wczoraj (3 października) zapadł w elbląskim sądzie. - Nie wydaje mi się, by miało to wpływ na wynik wyborczy i by taka dyskusja miała sens - stwierdził obecny prezydent Elbląga. - Uważam, że kandydaci na prezydenta powinni dyskutować o programach, a nie o tym, czy ktoś jest bardziej lub mniej obywatelskim komitetem.

Obecnego prezydenta Elbląga w trybie wyborczym pozwał inny kandydat na to stanowisko, Stefan Rembelski z KWW Kukiz 15. Sąd podzielił jego zdanie i uznał, że Witold Wróblewski, określając w swoich wypowiedziach swój komitet jako jedyny komitet wyborczy wyborców w mieście, a także jako jedyny bezpartyjny, mija się z prawdą. Nakazał obecnemu włodarzowi, ale i kandydatowi na kolejną kadencję prezydencką, opublikowanie sprostowania w lokalnych portalach internetowych, m.in. w portel.pl.
       Stefan Rembelski przyznał, że takie rozstrzygnięcie jest dla niego satysfakcjonujące: - Sąd dokonał prawidłowej wykładni prawa wyborczego. Komentarz jest zbędny. Zadośćuczynienie w postaci sprostowania jest w zupełności satysfakcjonujące. Internauci będą mogli się z nim zapoznać - podsumował wczoraj.
       Z kolei Witold Wróblewski dzisiaj stwierdził, że nie będzie się odwoływał od niekorzystnego dla niego wyroku.
       - Nie wydaje mi się, by miało to wpływ na wynik wyborczy i by taka dyskusja miała sens - stwierdził obecny prezydent Elbląga. - Uważam, że kandydaci na prezydenta powinni dyskutować o programach, a nie o tym, czy ktoś jest bardziej lub mniej obywatelskim komitetem.
       - Dla mnie była to gra słów, bo dla mnie komitet obywatelski elblążan to komitet typowo lokalny - tłumaczył dziennikarzom. - Kukiz 15 nie jest, co prawda partią polityczną, ale sami nazywają się ugrupowaniem politycznym. My, jako komitet obywatelski, jesteśmy komitetem apolitycznym i żadna osoba z Warszawy nie narzuca nam jakiegokolwiek kierunku działania. Pewnego rodzaju przenośnia została potraktowana w sposób dokładny - stwierdził Witold Wróblewski. - Przeprosiłem za to, że ktoś mógł mnie źle zrozumieć. Pan Rembelski mógł założyć Komitet Wyborczy Wyborców Stefana Rembelskiego i byłby to taki sam komitet, jak Wróblewskiego. A Kukiz 15 nie kojarzy się z komitetem lokalnym.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Nie jestem za żadna partia. Mam gdzieś czy ktoś. Jest z. PiS. Po czy innych. Mój głos idzie na. Missana. Nowa. Świeża twarz. Dam mu szansę. Liczę. Na. Dużo minusów że. Strony jego "fanów". I tak na niego oddam głos.... Wróbel Juz się narobił a raczej..... Długi zrobił miastu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 47
  (2018-10-04)
 • No proszę to była gra słów, a fakty nie są ważne. To jak to się nazywa jestem politykiem dosłownie, a zakładam komitet i będę uprawiał politykę bez polityki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 13
  (2018-10-04)
 • "chciałbym żeby skończyło się politykierstwo" to wypowiedź pana Wróblewskiego, więc jest to ważne w jego programie, dlaczego Nas dalej bajeruje, należy do PSL, PSL wystawiło Go jako kandydata na prezydenta i co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 12
  (2018-10-04)
 • 100% RACJA!!!! Brawo Panie Witoldzie Wroblewski!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 28
  (2018-10-04)
 • Bo się nie chce pan Wróblewski dalej pogrążać, bo i po co? Czyżby teraz cała para "programowa" skupiała się na wiadukcie? Ale czy da to wymarzoną przez pana Wróblewskiego reelekcję? Bo co przez te 4 lata w naszym mieście tak naprawdę się pozytywnego zadziało?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 13
  kolo(2018-10-04)
 • Pan Wróblewski jako członek Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie dobrze gospodarował miastem i spowoduje niesłychane dobrobyt i bogactwa dla miasta bo PSL to fajne są chłopaki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 24
  tylkoPSL(2018-10-04)
 • Brawo P. Wróblewski, postawa godna naśladowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 25
  (2018-10-04)
 • Jemu sady obradzają, Jemu pszczoły miód dawają, Nań przychodzi z owiec wełna I zagroda jagniąt pełna;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 6
  nieżyjePSL(2018-10-04)
 • Pan Wróblewski cały czas uprawia grę słów, już tyle mieliśmy wystąpień w sprawie ciepła, tylko słowa, słowa i nic więcej. Więc jaki z Niego będzie rządzący? dalej nie chcemy tylko słów, przy urnie podziękujemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 11
  (2018-10-04)
 • Panie Wróblewski, muszę na pana zagłosować, tylko w sprzeciwie na PiS. Dość mam władzy Torunia w Polsce. W ogóle to nie znoszę PO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 20
  (2018-10-04)
 • Panie Wróblewski problemem jest to, że miasto jest zadłużone i chce się odraczać spłatę zadłużenia. Problemem jest to, że miasto nie podjęło strategicznych decyzji odnośnie dostaw ciepła dla mieszkańców, a w epec wymienił pan parę zarządów. Czy to jest poważne? Wróblewski musi ODEJŚĆ!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 8
  (2018-10-04)
 • Brawo brawo Panie, Wroblewski, glosuje na pana
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 16
  (2018-10-04)
Reklama