UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Partia Razem: Kąpielisko tak, ale bardziej naturalne

 
Elbląg, Miasto niespecjalnie zwraca uwagę na dotychczasowe protesty i nie chce wysłuchać strony społecznej – mówił Robert Koliński
Miasto niespecjalnie zwraca uwagę na dotychczasowe protesty i nie chce wysłuchać strony społecznej – mówił Robert Koliński (fot. SM)
Reklama

- To dobra decyzja – mówi o nieprzyznaniu Elblągowi pieniędzy na budowę kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej Robert Koliński, „jedynka” Partii Razem w wyborach do Sejmiku. - Projekt proponowany obecnie przez miasto jest szkodliwy, a prezydent i radni nie chcieli wysłuchać uwag mieszkańców.

O tym, że elbląski wniosek o przyznanie 34 mln unijnego dofinansowania modernizacji nieczynnego kąpieliska przy ul. Spacerowej nie został uwzględniony przez urzędników marszałka województwa, pisaliśmy w czwartek. Dzisiaj konferencję prasową na ten temat przy bramie byłego kąpieliska zwołał Robert Koliński, „jedynka” z Partii Razem do sejmiku.
       - To dla mieszkańców Elbląga, dla nas, którzy walczyli o zachowanie dziedzictwa w stanie w jakim on przez lata funkcjonował, jest to bardzo dobra wiadomość – mówił o decyzji komisji oceniającej wnioski Robert Koliński.
       Przypomnijmy: według koncepcji miasta na na części byłego kąpieliska (tzw. części wojskowej), położonej przy CRW Dolinka, miały powstać baseny o łącznej powierzchni ok. 3 tys. metrów kwadratowych ze zjeżdżalniami, rwącą rzeką, plażą, kompleksem boisk i bulwarami spacerowymi. Wokół miały powstać budynki, w których miały się mieścić szatnie, natryski, sanitariaty, pomieszczenia dla pracowników i część kasowa dla odwiedzających. Druga niecka byłego kąpieliska, bliżej parku Dolinka, na razie miała pozostać niezagospodarowana. Całość miała kosztować 49,4 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynieś 34 mln złotych. Brak dofinansowania uniemożliwi realizację inwestycji, choć prezydent w tej sprawie jeszcze nie zabrał głosu, czekając na oficjalny komunikat władz regionu.
       - Jako Partia Razem będziemy się starali przypilnować rozdziału środków na takie cele w sejmiku wojewódzkim. Nie chcemy jednak, żeby pieniądze na obecny projekt miasta się znalazły. Uważamy go za szkodliwy, bo doprowadzi do zniszczenia tego basenu. Miasto niespecjalnie zwraca uwagę na dotychczasowe protesty i nie chce wysłuchać strony społecznej – mówił Robert Koliński.
       Obywatelski projekt zagospodarowania tego terenu zakłada stworzeniu w miejscu kąpieliska naturalnego jeziorka spełniającego funkcje retencyjne oraz kąpieliska. Na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej elblążanie wnioskowali o wprowadzenie tych zmian do Lokalnego Programu Rewitalizacji Elbląga, ale ich propozycje zostały przez radnych odrzucone.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Jak najbardziej. Historyczny teren, więc stara forma zbiornika powinna być zachowana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 7
  WielkiPrzelew(2018-10-05)
 • Ilu was? Raz :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 7
  (2018-10-05)
 • NIE! Stara forma zbiornika NIE MOŻE być zachowana. Ten teren to ruina i wstyd. W temacie Spacerowej towarzysz Koliński plecie bzdury i nikt nie ma odwagi powiedzieć temu bełkotowi NIE. Kąpielisko przy Spacerowej NIGDY nie pełniło funkcji retencyjnej. To miejski mit. Teren zdziczał wskutek braku środków na jego utrzymanie, ale pan Koliński zamiast rewitalizacji proponuje tak naprawdę. .. dalsze zarastanie. Świat idzie do przodu, Elbląg potrzebuje nowoczesnego terenu rekreacyjnego a nie skansenu niemieckiej inżynierii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 26
  JesusAlvaro(2018-10-06)
 • A co to znowu za nowa partia "Razem".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 6
  fdgndfhn(2018-10-06)
 • Życzę przegranej w wyborach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 8
  Fvvv(2018-10-06)
 • na szczescie żadnej szansy w wyborach i przejdzie w zapomnienie !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 8
  997(2018-10-06)
 • 'nowa' to ona za bardzo nie jest. Chociaż jestem na drugim biegunie jeśli chodzi o niemalże wszystko w porównaniu do tego Pana i partii Razem, to zgodzę się, że obecna koncepcja rewitalizacji jest poronionym pomysłem. Choć 'jeziorko' też mnie nie przekonuje. Nie możnaby poprostu odrestaurować do poprzedniego kształtu i dodać elementy bezpieczeństwa, antypoślizgowe posadzki itp. postawić budynek z szatniami, prysznicami itp, wysypać z 10 wywrotek piachu, odpowiednie filtry na zasilaniu woda z kumieli ( kiedyś Pan Edmund Szwed bodajże wycenił, że koszt to założenie dwóch filtrów po sto tysięcy sztuka) zjeżdżalnie, mała architektura, prywatne wypozyczalnie, bary itp. byłoby pięknie i kosztowałoby pewnie połowę tego co obecna wizja rewitalizacji i to tylko połowy basenu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 1
  Student (2018-10-06)
 • Dla mnie Elbląg jest obecnie tak brzydkim miastem, że nie dziwię się młodym, którzy stąd wyjeżdżają. To miasto nie ma charakteru, brak mu jakiegokolwiek klimatu. Zabytków brak albo kompletna ruina. Wszystko wycina się i usuwa. Wszędzie puste przestrzenie. Miasto inwestuje głównie w jezdnie i parkingi. Po wyglądzie ulic można sądzić, że to miasto to jakas aglomeracja. Widać, że rządzący mają olbrzymie ambicje nieadekwatne do rangi miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 14
  (2018-10-06)
 • Nigdy Razem! Pod płaszczykiem pięknych słów kryje się skrajna lewica!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 6
  (2018-10-06)
 • Tak, ludzie wyjeżdżają masowo, bo miasto nie ma charakteru... Właśnie przez takich ludzi wyjeżdżają. Zamiast powiększać ilość miejsc pracy, projektuje się sralnie dla psów. Owszem, mamy "Meblową Dolinę" i supermarkety. A co z tysiącami ludzi, którzy nie chcą do końca życia siedzieć na kasie w Lidlu i wiercić dziur w płytach MDF? Jest coś dla nich do roboty w tym mieście? W Trójmieście jest robota dla każdego, nawet przy polerowaniu jachtów - do wyboru, do koloru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  (2018-10-06)
 • bolszewickie darmozjady
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 6
  Agae(2018-10-06)
 • Co to za pastuch
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 8
  Max(2018-10-06)
Reklama