UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent postawił na dyrektorów szkół

 
Elbląg, Kandydaci na radnych z listy KWW Witolda Wróblewskiego
Kandydaci na radnych z listy KWW Witolda Wróblewskiego (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Sporą grupę kandydatów na radnych z listy komitetu Witolda Wróblewskiego stanowią osoby związane z edukacją, wśród nich dyrektorzy szkół. - To jest zgodne z prawem – zastrzega urzędujący prezydent. Pytanie tylko, czy w razie wygranej w wyborach dyrektorzy wybiorą funkcję w Radzie Miejskiej czy jednak pozostaną na swoich stanowiskach? Zobacz zdjęcia z prezentacji kandydatów.

Dzisiaj wieczorem w hotelu Młyn Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego zaprezentował oficjalnie kandydatów na radnych we wszystkich okręgach. Na listach są m.in. byli komendanci policji, były już trener Olimpii czy prezesi niektórych spółdzielni mieszkaniowych. Sporą grupę stanowią osoby związane z oświatą, w tym dyrektorzy szkół, którzy w kilku przypadkach są jedynkami, z największymi szansami na zdobycie mandatu.
       - Decyzję o kandydowaniu podjęłam suwerennie, nikt mnie nie musiał zachęcać. Jestem nie tylko dyrektorem szkoły, ale także aktywnie działam w stowarzyszeniu przy spółdzielni Zakrzewo, na Zawadzie mieszkam od lat, doskonale znamy sprawy tej dzielnicy – powiedziała nam Iwona Mikulska, na co dzień dyrektor SP 18, która jest jedynką w okręgu nr 1. - Czy przyjmie mandat radnej, jeśli zdobędzie wystarczającą liczbę głosów? - Decyzję podejmę po wyborach. Wszystko zależy od tego, jak ułoży się sytuacja w Radzie Miejskiej, ile mandatów zdobędziemy – przyznała.
       - Idę po mandat radnego! - zapewnia Edward Pietrulewicz, dyrektor SP 19 w Elblągu, jedynka w okręgu nr 3. - A co do wyniku wyborów, to zobaczymy jak będzie. Będziemy się starać, nawet po to, by prezydent miał lżej, jeśli będzie na drugą kadencję. Jeśli nie ma się radnych w Radzie Miejskiej, to trudniej rządzić.
       Witold Wróblewski nie widzi nic zdrożnego w tym, że czołowe miejsca na listach zajmują dyrektorzy szkół.
       - Edukacja to ponad 40 procent budżetu miasta. To są osoby, które razem ze mną wdrażały bardzo trudną reformę oświaty. W innych miastach wiele osób traciło pracę, u nas nikt. Wprowadziliśmy program dobrowolnych odejść i tak poukładaliśmy siatkę godzin w szkołach, że nauczyciele nie muszą biegać po kilku szkołach, żeby mieć pełen etat – powiedział nam Witold Wróblewski. - To, że kandydują dyrektorzy szkół, jest oczywiście zgodne z prawem. Mnie chodzi o to, byśmy mieli w radzie jak najwięcej przedstawicieli. Idziemy jako drużyna, jedyny obywatelski komitet. Chciałbym, żeby skończyło się to całe politykierstwo, które przychodzi do nas z Warszawy. Nasi kandydaci nie traktują Rady Miejskiej jako trampoliny do dalszej kariery, ale dla nich celem zrobienie czegoś pożytecznego dla miasta - dodał Witold Wróblewski, zapowiadając, że wyborczy program przedstawi w czwartek.
       Zaskoczeniem dla wielu, szczególnie kibiców, może być kandydatura byłego już trenera Olimpii Adama Borosa. Jego nazwisko pojawiło się na listach wyborczych na kilka dni przed przegranym meczem z Rozwojem Katowice, po którym Adam Boros złożył rezygnację z funkcji.
       - Ktoś może powiedzieć, że jedną drużynę opuściłem, do drugiej przystąpiłem. Ale jeżeli mówimy o moim ukochanym klubie, w którym praca zawsze dla mnie była zaszczytem, to niełatwo było podjąć taką decyzję, ale ona była ukierunkowana pod kątem dobra tego zespołu. Zastanawiałem się nawet, czy jestem odpowiednią osoba na tej konwencji, jako ten który może ostatnio nie kojarzyć się z sukcesami. W mojej ocenie Witold Wróblewski to dobry gospodarz, realizuje fajne projekty, oddłuża miasto. Pasuje mi też to, że to komitet obywatelski, bo ja nie jestem politykiem , nie byłem nim i nie będę – stwierdził Adam Boros, dodając że nie ma jeszcze nowych propozycji dotyczących trenerskiej ławki. - Liczę na to, że nie będę długo na tym przymusowym urlopie. To jest mój zawód i nie ukrywam, że chciałbym dalej w nim pracować. Na razie jest spokój.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Info Elbląg cenzuruje komentarze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 5
  (2018-09-25)
 • Wróblewski oszukuje wyborców wystawiając dyrektorków którzy zrzekną się mandatu radnego żeby nie stracić korytka w szkołach a zamiast nich wejdą jakieś no-name'y z 80 głosami. Chce też żeby ładniej wyglądały ich wpłaty na kampanię wróbla, bo zawsze mogą powiedzieć że wpłacili na swoją kampanię a nie za posady dyrektorów. Adam Mieczysław Boros za to skompromitował się totalnie wchodząc w politykę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41 20
  JakoKomisjaPanuZabraniam(2018-09-25)
 • Wszyscy Nauczyciele i wszyscy dyrektorzy elbląskich szkół wiedzą co zafundował- reforma edukacji nam PiS, wiedzą ile wysiłku i działań podjął Prezydent Witold Wróblewski by ta niewłaściwa reforma jak najmniej zaszkodziła oświacie. Powodzenia Prezydencie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35 60
  100%elblążanin(2018-09-25)
 • Bzdura.....a mój przyjaciel dorabia w trzech szkołach....w macierzystej ma 2 godziny,w drugiej ma 8 i w trzeciej też 8 a może 9 .Zapitala między szkołami że hej .Moja koleżanka też uzupełnia etat w dwóch szkołach,średniej i podstawowej ,a ja nauczyciel z ćwierćwiecznym doświadczeniem zawodowym i sukcesami nie mam pracy z ukochaną młodzieżą,a pracują niedojdy zyciowe chronione przez związki zawodowe nawet jednoosobowe. To co się dzieje w oświacie to wola o pomstę do nieba ....normalnie klękajcie narody
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  39 8
  Witek67(2018-09-25)
 • Jest i Boros
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 0
  (2018-09-25)
 • To jest amoralne-żaden z dyrektorów w przypadku wyboru nie przyjmie mandatu, bo nie zrezygnuje z funkcjI żeby zostać nauczycielem i radnym, bo tylko taka opcja wchodzi w grę-pamiętajcie o tym wyborcy. Iwonka Mikulska była gwiazda SLD, potem flirtowała z PiS, a teraz jest filarem prezydenta-to tylko tak in memoriam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  55 8
  (2018-09-25)
 • dyrektorzy szkół zajmujący się politykowaniem nie nadają się na dyrektorów szkół ,szkoly są nasze czyli mieszkańców i nie ma w nich miejsca dla politykierów, szkoły muszą być apolityczne, komuna się skończyła dawno temu, szkołami mają zarządzać ludzie apolityczni bo dzieci i rodzice muszą mieć komfort nauki , tam gdzie polityka kończy się edukacją a zaczyna się indoktrynacja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47 8
  Stop politykierów.postokunistyc(2018-09-25)
 • super zdjęcie, Pan dyrektor cyrku w meloniku, ...małpki jakby smutne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 7
  Ewewa(2018-09-25)
 • A jak to się ma do apolityczności szkół państwo dyrektorzy? PiS i reszta kandydatów powinni pilnować tego i zgłaszać w trybie wyborczym wszelkie próby agitacji w placówkach oświatowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38 7
  (2018-09-25)
 • Niech żyją apolityczni nauczyciele i urzędnicy, i taki amoralny ma uczyć zasad! Ale dobrze ze sie tak obnazyli. To tylko dyrektorzy a dyrektorem się bywa, grono pedagogiczne mówi nie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45 7
  (2018-09-25)
 • Po tym kopaniu szkół i niektórych dyrektorów przez paskudę, to aż dziw, że znaleźli się chętni żeby go popierać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 6
  (2018-09-25)
 • Na jawne oszustwo wyborców komisja wyborcza powinna zareagować ! To kpina z elblążan! Czy klamstwo jest zapisane w regulaminie wyborczym????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25 6
  (2018-09-25)
Reklama