UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Przywrócimy Mały Ruch Graniczny”

 
Elbląg, Liderzy Koalicji Obywatelskiej wraz z kandydatami do samorządu
Liderzy Koalicji Obywatelskiej wraz z kandydatami do samorządu (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Tak obiecali dzisiaj w Elblągu liderzy Koalicji Obywatelskiej. - To będzie pierwsza decyzja, gdy wygramy wyboru do parlamentu – mówił dzisiaj w Elblągu Grzegorz Schetyna, który przyjechał do naszego miasta z Katarzyną Lubnauer i Barbarą Nowacką, by poprzeć Michała Missana w wyścigu o fotel prezydenta. Na razie koalicję czeka bój o samorządy. - W Elblągu to jest już inna PO i inni ludzie – przekonywał Grzegorz Schetyna pytany o kwestię referendum sprzed pięciu lat, po którym PO straciła władzę w mieście. Zobacz fotoreportaż.

Grzegorz Schetyna skrytykował podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami na bulwarze Zygmunta Augusta politykę rządu PiS, na której jego zdaniem Elbląg traci.
       - W czasie naszych rządów zainwestowano ponad 600 milionów złotych w bezpieczeństwo powodziowe dla Elbląga i regionu. Dzisiaj ten program PiS zamroził, nie ma pieniędzy na jego kontynuację. Wrócimy do niego, jak wygramy wybory: i te samorządowe i te parlamentarne – mówił Grzegorz Schetyna, jeden z liderów. - Pierwszą decyzją, gdy wygramy wybory do parlamentu, będzie przywrócenie Małego Ruchu Granicznego, który bardzo dobrze funkcjonował przez kilka lat, a który PiS zablokował kilka miesięcy po wyborach. Co im przeszkadzało, że przedsiębiorcy, biznes, turyści mogli normalnie funkcjonować i komunikować się. Po co wprowadzano ideologię w relacje międzyludzkie? - pytał lider PO, dodając że tegoroczne wybory samorządowe to nie tylko walka o władzę w gminach, powiatach czy regionach. - Wybory dadzą odpowiedź na pytanie, w którą stronę Polska będzie zmierzać i czy damy sobie wszystkim szansę, by zrobić dobre rzeczy. Dlatego bądźcie przy urnach 21 października, to będą ważne wybory – apelował do wyborców za pośrednictwem telewizyjnych kamer.
       - Elbląg zachwyca hanzeatycką architekturą, kolorem i spokojem, ale jak większość byłych miast wojewódzkich musi znaleźć nowy pomysł dla siebie, by elblążanie poczuli się dumni ze swojego miasta i nie chcieli z niego wyjeżdżać. By nowy pomysł na miasto się pojawił, na przykład związany z rozwojem kultury, potrzebuje nowego gospodarza, takiego jak Michał Missan, który ze względu na swój zawód (ratownik medyczny - red.) będzie słuchał ludzi i wczuwał się w ich potrzeby – mówiła Katarzyna Lubnauer.
       - Nie tylko inwestycje w infrastrukturę są ważne, ale także inwestycje w ludzi. Najwyższy też czas, by bardziej słyszalny był głos elblążanek – dodała Barbara Nowacka.
       Politycy Koalicji Obywatelskiej krytykowali także podczas dzisiejszej wizyty w Elblągu sposób, w jaki rząd PiS przygotowuje się do przekopu Mierzei Wiślanej. - PiS jest za przekopem, ale co z tego wynika? Jeśli tak ma ona wyglądać jak kwestia pieniędzy na Żuławy czy Małego Ruchu Granicznego, to nie życzę tej inwestycji powodzenia – stwierdził Grzegorz Schetyna. - Nikt tyle nie obiecał Elblągowi, co obiecał PiS. I co z tego jest? Nic. Przestańmy się dawać nabierać. Mówcie „sprawdzam” do każdej obietnicy PiS-owskiej.
       Zapytaliśmy liderów Koalicji Obywatelskiej o kwestię referendum sprzed pięciu lat, w wyniku którego PO straciła władze w Elblągu. Jak chcą ponownie przekonać mieszkańców, by im zaufali podczas wyborów samorządowych?
       - To jest inna partia, to są inni ludzie. Zawsze trzeba wyciągać wnioski i budować scenariusze do przodu. Uważam, że każdy pomysł jest sygnowany przez konkretnego człowieka, koalicję. Jesteśmy gotowi, by wziąć odpowiedzialność za Elbląg i to, co jest ważne, by Elbląg i region elbląski był dobrze reprezentowany w sejmiku wojewódzkim – stwierdził Grzegorz Schetyna.
       - Trzeba się wsłuchać w to, co elblążanie oczekują. To bardzo trudna służba publiczna, bo codziennie trzeba podejmować decyzje na temat mieszkańców, decydować ich losach. Dlatego uważam, że samorząd powinien mieć ludzkie oblicze. Dziękuję Koalicji Obywatelskiej za poparcie – mówił Michał Missan, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama