UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Recepta na zdrowie według PiS

 
Elbląg, Na zdjęciu z Jerzym Wilkiem radny PiS Rafał Traks i ordynator oddziału pulmunologii Szpitala Miejskiego Waldemar Bieniek
Na zdjęciu z Jerzym Wilkiem radny PiS Rafał Traks i ordynator oddziału pulmunologii Szpitala Miejskiego Waldemar Bieniek (fot. Sebastian Malicki)
Reklama

Stworzenie oddziału geriatrycznego w Szpitalu Miejskim w Elblągu, powiększenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i wybudowanie bezpłatnych miejsc parkingowym przy szpitalu przy ul. Żeromskiego. To plan Prawa i Sprawiedliwości dla elbląskiego szpitala na następne 5 lat.

Jerzego Wilka w wyścigu o prezydenturę Elbląga poparł m.in. wiceminister zdrowia, który przyjechał do Elbląga podpisać umowę o dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Pisaliśmy o tym tutaj. Dziś kandydat na prezydenta przedstawił dziennikarzom szczegóły swojego „planu zdrowotnego”. Priorytetem dla Jerzego Wilka ma być zwiększenie opieki nad seniorami.
       - Seniorzy to specyficzna grupa jeżeli chodzi o leczenie. Chorują głównie na choroby wieku starczego. Dlatego chcemy w szpitalu przy ul. Żeromskiego wybudować oddział geriatryczny – mówił Jerzy Wilk podczas dzisiejszej konferencji prasowej.
       Dla seniorów ma też być powiększony Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. A dla najmłodszych utworzony oddział kardiologiczny dla dzieci. W planach jest także dokończenie jednej z najważniejszych inwestycji dla szpitala czyli rozbudowa bloku operacyjnego.
       - Odbyły się dwa przetargi, niestety inwestycja nie jest realizowana, gdyż ceny są znacznie wyższe niż oferowało miasto. Trzeba przeznaczyć większe środki na ten cel; konieczna jest współpraca z Narodowym Funduszem Zdrowia i Ministerstwem Zdrowia. Dodatkowe fundusze należy też pozyskać ze środków unijnych – mówił Jerzy Wilk.
       Dodatkowo Jerzy Wilk chce wybudować dodatkowe bezpłatne miejsca parkingowe dla osób korzystających z elbląskiego szpitala. - Będziemy dążyli do tego, aby dwa szpitale: miejski i wojewódzki nie konkurowały ze sobą, a się uzupełniały – dodał Rafał Traks, radny PiS.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama